Според вас какво се крие зад тази обява?

  • 3 785
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 563
Работнички за бране и пакетиране на гъби...

http://jobs.bg/f409512

Според мен си е чиста примамка за жени. Признавам си, че пускам темата не защото искам да си чеша езика, а като един вид предупреждение.

# 1
  • Мнения: 2 032
Мда. Гъбка-тук, гъбка-там и после хващаш... като в оня виц.
Задължително изискване за бране на гъби е да си младо момиче и да представиш снимка в цял ръст преди брането, как иначе.

# 2
  • Мнения: 4 916
Ето какво се крие според мен - робски труд, мизерно заплащане, удръжки за какво ли не, фургон с двайсет постелки, вместо квартира, липса на течаща вода... Все неща заради които някой мъж би теглил боя на чорбаджията.
Поне така съм чувала от ягодоберачи.

# 3
  • Мнения: 656
Ми честно казано всичките тези фирми искащи "актуална снимка" прикачена към автобиографията също не вдъхват надежда, с една мадама от такава фирма имахме известна кореспонденция, в която и обяснявах, че ако искат да ме видят как изглеждам ще го направят на интервюто, тъй като длъжността "машинен конструктор" не би трябвало да изисква мерки 90х60х90, а през следването ми в ТУ не съм минавала курс как да си кръстосвам по-секси краката.

# 4
  • Мнения: 3 423
Разбира се, от уважение към възрастните.
Цял живот са хамалували, аре, да им дадем
малко почивка. Снимката в целия ръст си е
напълно нормално изискване, ако поточната
линия е на високо. Я, стой ти 8 часа с ръце над
главата, па, да те питам, ще ли даваш качество
на другия ден. Много негативно гледате нещата.

ПП. И аз гледам негативно. Впрочем, кой човек над
20 години би се хванал на подобна работа, не знам.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз лично се съмнявам !

Познавам над 10 човека, които са били на такива бригади
и след това всяка година се връщат отново.
Всички са с прекрасни впечатления и доста напред с материала.
Не разбирам защо пък да не търсят хора, които да пакетират гъби ???

# 6
  • Мнения: 2 563
Разбира се, от уважение към възрастните.
Цял живот са хамалували, аре, да им дадем
малко почивка. Снимката в целия ръст си е
напълно нормално изискване, ако поточната
линия е на високо. Я, стой ти 8 часа с ръце над
главата, па, да те питам, ще ли даваш качество
на другия ден. Много негативно гледате нещата.

ПП. И аз гледам негативно. Впрочем, кой човек над
20 години би се хванал на подобна работа, не знам.

Е кат е поточната линия на високо, що не търсят мъже?  Wink

# 7
  • Мнения: 2 563

Не разбирам защо пък да не търсят хора, които да пакетират гъби ???

Те търсят жени до 31 години, като първо им искат снимка в цял ръст. Туй е тревожното, иначе и аз си искам гъбите пакетирани.

# 8
  • Мнения: 2 032
Не разбирам защо пък да не търсят хора, които да пакетират гъби ???

Защото в страната, за която се отнася обявата, е незаконно да се обявява така работа (дискриминация по пол и възраст се явява).

# 9
  • Мнения: 3 423
Всички са с прекрасни впечатления и доста напред с материала.

Странно, с кой материал да са напред?
И как може да имаш прекрасни впечатления,
ако работиш като пакетировач или берач?
Това е по-лошо и от продавачка в МОЛ, бе.

# 10
  • Мнения: 5 228
Фирмата не я намерих в списъка на лицензираните от МТСП посредници. Ако имат лиценз, са длъжни да посочат номера на лиценза в обявата, както и номера на посредническия договор. Ако нямат лиценз, нямат право да извършват посредническа дейност по наемане на работа.
Направо са за Инспекция по труда.

# 11
  • Мнения: 5 228
И друго - според Наредбата за извършване на посредническа дейност за наемане на работа, нямат право да взимат никакви комисионни от кандидатите. Нито при започване, нито нищо. А те са си го написали директно в обявата.  ooooh!

# 12
  • Мнения: 2 563
И друго - според Наредбата за извършване на посредническа дейност за наемане на работа, нямат право да взимат никакви комисионни от кандидатите. Нито при започване, нито нищо. А те са си го написали директно в обявата.  ooooh!

Мерси, Фукла!   bouquet

# 13
  • някъде
  • Мнения: 979
Ето какво се крие според мен - робски труд, мизерно заплащане, удръжки за какво ли не, фургон с двайсет постелки, вместо квартира, липса на течаща вода... Все неща заради които някой мъж би теглил боя на чорбаджията.
Поне така съм чувала от ягодоберачи.
    Незнаеш колко си права TiredИ ако това е някаква нелицензирана фирма,мога да ви кажа,че НТБ Подкрепа праща своите клиенти на същите  гъбарници и при това взема 700паунда.А,и никъде не уведомяват горките берачи,че от тези 5.52 на час им се удържат пари за квартира,транспорт,данък и квото остане...Малко,но от сърце,дет се вика.

# 14
  • Мнения: 6 616
Мда, и мен снимката в цял ръст ме притеснява.

Общи условия

Активация на акаунт