Бебо си държи главата само на ляво :(

  • 9 030
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 479
Здравейте на вси4ки!
Искам да ви споделя нещо, което запо4на мъни4ко да ме притеснява и да ви питам дали вие имате подобен опит и ако да, какво се прави в слу4ая и трябва ли да се притеснявам?

Беб4о Калоян е на 2 месеца и лежи като държи главата си само на лявата страна, като го вдигна също си върти главата само на ляво Sad

Ве4е запо4на да му се деформира главата от лявата страна...като се опитам да го сложа на дясно (съответно го затикам с одеала отзад за да не се обърне) много мрънка и иска да се обърне....говорих с педи, каза ни да ходим на ортопед, аз взех направление и ще отида, но други майки ми казват, 4е това е нормално и ще се оправи като запо4не да може да се върти сам и да е по-активен...

Моля да ми дадете съвет от ваш опит и знания...

Благодаря предварително
Поздрави

# 1
  • Мнения: 9 814
Съвет от мен веднага при педиатъра и от там при невролог.
Дано не е нищо страшно Peace

# 2
  • Мнения: 1 479
Салиери, ти имала ли си подобен слу4ай? Имаш ли информация по подобни слу4аи? Ако беше 4ак толкова сериозно все си мисля, 4е бебо щеше да пла4е и да дава признаци на болка, когато го сложа на другата страна, а такива проблеми няма....когато го кърмя на дясно няма проблеми, слагам го да спинка на дясно и той не се буди....

# 3
  • Мнения: 672
Франчи, недей така да шашкаш жената, че и без това е видно, че е доста притеснена.
Етаниел, и при двамата ми сина положението беше същото. Главата наляво, сплескана от едната страна от лежането. Преди 10 год, когато се сблъсках за първи път с проблема, док ми каза, че децата инстинктивно търсят центъра на стаята, обръщат се по посока на светлината, т. е. за да се избегне това е необходимо да се променя положението в кошарката. Крачетата да отиват, където е била главичката и така да се сменя непрекъснато. Освен това ми каза, че когато мозъкът нарастне достатъчно, ще изпълни черепната кутия и главичката ще се оправи. Така и стана.
Сега с малкия ми син имам подобен проблем, но веднага щом започнах да му променям положението в кошарката, взе да оправя позата. Главичката също доста се е поизправила.
Това в никакъв случай да не звучи като успокоение. Хубаво е компетентен лекар да си каже мнението. Аз само исках да вдъхна спокойствие на майчето.

# 4
  • Мнения: 127
И моят син беше така,но не мога да си спомня до кой месец,спеше на дясно,само че.Оправи се след като почна да се завърта сам.Като го хранех на ляво,нямаше проблем,слагах го на ляво и заспиваше така(но само за малко),после се гътваше по гръб и пак завърташе главата на дясно.Незнам какво да те посъветвам,но по добре се консултирай с някой специалист,за да бъдеш спокойна.Ние сами се оправихме,но не ни се е деформирала главичката.

# 5
  • Мнения: 1 479
Благодаря ви, моми4ета
Аз не съм от лесно шашкаштите се, просто искам да обменим опит, за което съм ви признателна...със сигурност ще се консултирам с ортопед (както ни каза педи) и ще видим какво ще кажат....сигурна съм, 4е ще се оправи....не сме единствени и с правилен подход ще се подобрят нещата...това със смяната на посоката в кошарката го пробвах и май нямаше много резултат, но пак ще пробвам....

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Най-добре се консултирай възможно по-скоро със специалист

# 7
  • Мнения: 660
etaniel, здравей 

Ето моето предположение. Не знам как в разположено креватчето на бебчо, но ако стаята, респективно вие, сте му от лявата страна, то той се обръща натам, за да ви вижда.
Още като се роди Мия, ме посъветваха да я въртя в леглото, така че да се обръща равномерно на двете страни. Правех го през седмица някъде. Даже мисля, че й харесваше, все едно в ново легло. А така се сменя и ъгъла, от който гледат стаята и нещата в нея и им е интересно и разнообразно. Така няма да става "насилствено", а той естествено ще започне да се обръща надясно.

# 8
  • Мнения: 864
... децата инстинктивно търсят центъра на стаята, обръщат се по посока на светлината, т. е. за да се избегне това е необходимо да се променя положението в кошарката. Крачетата да отиват, където е била главичката и така да се сменя непрекъснато.

Много точно казано  Peace

# 9
  • Мнения: 51
ооо и аз бях същия шашкалник:crazyeyes: #Crazy.
Малкият беше по същия начин и го водих на физиотерапевт.
Лекарят каза,че при почти всички деца го има това.
Направи няколко процедури с нагревки и масаж само за мое успокоение и нещата се оправиха.
Така че споко,всичко ще бъде ОК. Peace

# 10
  • Мнения: 9 814
Салиери, ти имала ли си подобен слу4ай? Имаш ли информация по подобни слу4аи? Ако беше 4ак толкова сериозно все си мисля, 4е бебо щеше да пла4е и да дава признаци на болка, когато го сложа на другата страна, а такива проблеми няма....когато го кърмя на дясно няма проблеми, слагам го да спинка на дясно и той не се буди....

Да племенника ми беше така.
Оказа се, че при раждането е засегнат нерв на вратлето.

# 11
  • Мнения: 41
Тук има подобна тема, предполагам ще ти е полезна  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=300349.0

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Бе etaniel я си гледай детенцето и му се радвай и не се затормозявай с глупости, така му е удобно на мъничето. Naughty
Както те е посъветвала педиатърката, заведи го на ортопед.
И ние спим само на едната страна.

# 13
  • Мнения: 2 334
Здравейте на вси4ки!
Искам да ви споделя нещо, което запо4на мъни4ко да ме притеснява и да ви питам дали вие имате подобен опит и ако да, какво се прави в слу4ая и трябва ли да се притеснявам?

Беб4о Калоян е на 2 месеца и лежи като държи главата си само на лявата страна, като го вдигна също си върти главата само на ляво Sad

Ве4е запо4на да му се деформира главата от лявата страна...като се опитам да го сложа на дясно (съответно го затикам с одеала отзад за да не се обърне) много мрънка и иска да се обърне....говорих с педи, каза ни да ходим на ортопед, аз взех направление и ще отида, но други майки ми казват, 4е това е нормално и ще се оправи като запо4не да може да се върти сам и да е по-активен...

Моля да ми дадете съвет от ваш опит и знания...

Благодаря предварително
Поздрави

Моя позната имаха същия проблем със сина им.Оказа се че му се е схванало вратленцето и ходиха десетина дни на масажи и се оправи.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 87
децата инстинктивно търсят центъра на стаята, обръщат се по посока на светлината, т. е. за да се избегне това е необходимо да се променя положението в кошарката.
Много правилно.Ние също имаме същия проблем-дъщеря ми от първия ден лежи само на лявата си страна.Главата й се изкриви и като е повдигна стои на една страна .След консултация с лекар ,стана ясно,че това е нормално и се среща при много деца,но след като поотрасне малко,особено като започне да върви с паяка,т.е.по-малко да лежи,главата му ще се оправи.В последствие беба сама започна да си върти главата.Няма нищо страшно в това,не се притеснявай.Но все пак за твое успокоение говори с педито.Всичко добро

Общи условия

Активация на акаунт