Къде се произвеждат шишетата B Free

  • 798
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Здравейте момичета. Днес реших и аз да потърся други шишета, заради така наболялата тема за Бисфенола. Купих две на Be FREE. Като се прибрах започнах да разглеждам кутийките, за да видя къде са произведени. НА КУТИЙКАТА И НА САМОТО ШИШЕ НЯМА ПРОИЗВОДИТЕЛ. Е има едно етикетче лепнато отдолу, че е Би Фрее Уърлд, Израел, но аз откъде да съм сигурна, че е така. Пак отдолу със ситни букви пише - see leaflet inside the box for instructions. Може би няма нужда да казвам, че и в двете кутиийки няма листовки! Накрая се опитах да вляза в посочения сайт: www.babybfree.com, но като го изпиша ми се появяват някакви сродни сайтове, но не и този. Не знам какво да мисля. Някой ако знае със сигурност къде се произвеждат, моля да каже.
Защото ако се окаже, че се произвеждат в Китай, не знам какво се случва с така рекламираната липса на Бис-фенол.

# 1
  • Мнения: 210
Имам листовка в кутията и пише: Производител Bfree World Англия
                                                       Страна на поизход Израел
                                                       Вносител: Екобебе София тел. 02 / 927 73 27
 Peace не е Китайско

# 2
  • Мнения: 4 555
И ние го имахме същия проблем. Мъжът ми се зае да направи мащабно проучване какво, защо и как. За съжаление не съм следила какво е търсил и какво е намерил, но накрая каза, че са "истински".
Имам някакъв смътен спомен, че писа на производителите и получи отговор, но не помня подробно.
Имаше някаква история, че фирмата производител е фалирала, но наистина не помня подробности.
Но не се притеснявай, най-вероятно са истински шишетата и не са произведени в Китай. И на нашата опаковка го пишеше това за Израел. Сега се сетих, че нашите съмнения тръгнаха от там, че на опаковката пишеше на "engrish", т.е. на развален английски в фрапиращи граматически грешки и от там се усъмнихме, че са менте.

# 3
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Дори и да са произведени в Китай не значи, че са менте newsm78  Че то всичко е произведено в Китай напоследък, пак са си произведени по лиценз и са проверени преди да се пуснат на пазара.

# 4
  • Мнения: 1 900
И на моите пише, че са произведени в Англия, а станата на произход е Израел. Незнам до колко едното и другото е вярно. Тези които аз си бях купила бяха със много добро качество.
Доста неща се произвеждат в Китай със сертификат/или лиценз/ от фирмата на която са, примр. Адидас ги шият в Китай/поне стоките които предлагат на нашия пазар. От качествена Китайска стока до некачествена такава има голяма разлика. Просто те работят спрямо това какво е финансирането на даден продукт.
Според мен може да се свържеш с вносителите мисля, че бяха Еко бебе би трябвало да е указан някакъв телефон за връзки. Peace

# 5
  • Мнения: X
Не мога да кажа точно кое ме убеди, че са "истински", но доста подробно разглеждах и накрая намерих това, което трябва. И при мен е така - производител Англия, произход Израел. Ами....шишета...важното е на малката да и харесват, аз не мога да се произнеса компетентно  Grinning
Иначе на бибероните им има една мъничка листовка, която е точно горе, където е залепена самата опаковка, отвътре, между двете залепени части, направо е неоткриваема  Crazy

# 6
  • Мнения: 575
Виж баркода с коя цифра започва.

# 7
  • Мнения: 53
Много благодаря за отговорите! Сега съм малко по-спокойна, макар, че не мога да разбера защо при мен няма листовка и защо не е написано къде са произведени. Дори и да е Китай, на стоките произведени там си пише.  Първите 3 цифри на бар-кода са 729.

# 8
  • Мнения: 575
729              Israel Coding Association (Израел)

Споко, не са китайци Wink

Общи условия

Активация на акаунт