нужните документи за фирми-регистрация

  • 2 387
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Добър ден!Искам да попитам колко струват документите за регистрирване на фирма.Искам да си отворя магазин за хранителни стоки и ме интересуват всички документи които ще ми трябват,и колко ше ми струват тези документи?
Става дума за малък магазин 18.кв.м.Искам да продавам всякъкъв вид хранителни стоки-пакетирани и непакетирани.Предварително благодаря!Извинявам се ако питам на неправилното място! Rolling Eyes

# 1
# 2
  • Мнения: 2 388
Не питай в lex, понякога са в състояние да те изядат за така зададен въпрос.

# 3
  • Мнения: 6 291
Влизаш в сайта на Търговски регистър, там изтегляш заявление, избираш сканираните документи на някой подал преди теб и гледаш какво е писал /помня че някаква декларация се пише и образец от подписа на представляващия/, попълваш и подаваш в търговския регистър , като платиш и таксата.

# 4
  • Мнения: 2 388
Аз лично намерих нужната информация в сиела. Плащаш два лв без ДДС и получаваш достъп за час или два ( не помня вече ). От там си изтеглих и други полезни неща.
От Търговски регистър заявлението, както са ти казали в предния пост.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Хубаво сте дали съвети, ама авторкато не е уточнила какъв вид фирма/дружество/ иска да регистрира. Съответно има специфики не мисля, че сама може да се справиш с първоначална регистрация, а ако нещо не ти е ок, освен платените такси, губиш и много време, защото в момента забавата в Тър. регистър е около 40-50 дена, т.е. ти след 40-50 д. ще разбереш, че имаш отказ и трябва да го обжалваш или да входираш на ново документите и да чакаш отново този срок или по дълъг, понеже сега се очаква допълнително забатачване с публикуването на счет. отчети на всички пререгистрирани фирми. Моя съвет е обърни се към адвокат- не взимаме чак толкова много пари  bowuu

# 6
  • Мнения: 2 388
Моя съвет е обърни се към адвокат- не взимаме чак толкова много пари  bowuu
Peace И друг път съм давала мнение в такива теми и винаги първото ми изречение е било от типа "Ползвай адвокат".
Този път незнам защо съм изпуснала, но се поправям. Simple Smile
Аз лично се справих и без адвокат. Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Не съм казала че не може и сам, но всичко зависи дали разполага с време за губене, ако нещо се обърка и не стане от първия път.   bouquet

# 8
  • Мнения: 2 388
Не съм казала че не може и сам, но всичко зависи дали разполага с време за губене, ако нещо се обърка и не стане от първия път.   bouquet
Точно това имам предвид и аз. Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 355
Виж тук: http://docstore.odit.info/?s=0, може да ти помогне.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
 Регистрация на дружество ти е най-малкия проблем. После идват куп разрешителни за търговия, освен това зависи дали обекта, който ще ползвате е предназначен за магазин за хранителни стоки и дали той е снабден със съответните документи. 

# 11
  • Мнения: 14
Благодарея ви милички мами ,ще потърся в сайтовите и после ще ида при адвокат.

# 12
  • Мнения: 180
Да се опитам да помогна с малко информация (доколкото ми е известна). За регистрацията на самата фирма трябват някъде 600-700лв като тук са включени: и таксите за нотариуси и адвокат, който движеше нещата и се редеше на опашки, запазване на име и всичко друго необходимо. С най-новата измислица на закона, отнема около 1.5-2 месеца (така че действай по-скоро) докато ти излезе официално фирмата и ЕИК (= Булстат). Това е за регистрация на ООД. Освен това има и начален капитал 5000лв, който можеш да изтеглиш след като ти излезе ЕИК-то Simple Smile
 Дано да е полезна информацията Wink
А вече за самия магазин не знам. Знам, че и касовия апарат е около 300-400лв. И дотам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт