еднократната помощ за първолаци

  • 7 368
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
На мен ми преведоха 30лв заедно с детските, звънях да питам за другото. Казаха, че сега давали само маратонки, не било дошло всичко. Сестра ми ходи на следващия ден да вземе поне маратонки за племенника( и той е I кл.) и от там й казали, че не дават нищо сега. И те май не са наясно. Както и да е, явно ще дават маратонки, когато има сняг вече  Crazy Ако чаках на тях, горките деца.

# 61
  • Мнения: 3 886
НА МЕН МИ КАЗАХА СЛЕД 1.11.2008  ДА  се обадя дадоха ми тел да не се разкарвам

# 62
  • Мнения: 951
Значи - дрехите са на стойност 120 лв. и там където все още не са получени ще се получат до към средата на ноември. Понеже нещата пристигат по етапно целта е да не се разкарват постоянно родителите.
Друго важно което трябва да знаете за детските е че трябва да занесете в соц. подпомагане и нови удостоверения от училище ако тези които сте представили са били издадени преди 15 септември.
Срокът за удостоверенията за новата учеба година за 1класниците е до края на септември, а за всички други ученици 31 октомври -

# 63
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Значи - дрехите са на стойност 120 лв. и там където все още не са получени ще се получат до към средата на ноември. Понеже нещата пристигат по етапно целта е да не се разкарват постоянно родителите.
Друго важно което трябва да знаете за детските е че трябва да занесете в соц. подпомагане и нови удостоверения от училище ако тези които сте представили са били издадени преди 15 септември.
Срокът за удостоверенията за новата учеба година за 1класниците е до края на септември, а за всички други ученици 31 октомври -


Понеже звучите, сякаш сте навътре в нещата, да попитам, въпреки че ме увериха, че няма проблем. През октомври подавах новата декарация за детските и занесох удостоверение от у-щето. На място казах, че за помощта съм подавала преди 15.09 и да си отчетат, че нося ново удостоверение и за нея. Щом са ми превели 30-те лв, нали би трябвало да са го отчели това нещо?


НА МЕН МИ КАЗАХА СЛЕД 1.11.2008  ДА  се обадя дадоха ми тел да не се разкарвам

Е, да, де. Нали звънях и ми казаха да ида, ако искам, за маратонките. А сестра ми, като отиде на следващия ден, й казали, че няма такова нещо. Ще дават всичко на куп. Те самите не знаят какво да правят.

# 64
  • Мнения: 951


[/quote]

Понеже звучите, сякаш сте навътре в нещата, да попитам, въпреки че ме увериха, че няма проблем. През октомври подавах новата декарация за детските и занесох удостоверение от у-щето. На място казах, че за помощта съм подавала преди 15.09 и да си отчетат, че нося ново удостоверение и за нея. Щом са ми превели 30-те лв, нали би трябвало да са го отчели това нещо?


Ми правят каквото им наредят!
Второто удостоверение е доказателство, че детето е започнало учебни занятия! Тъй като в закона е казано, че помоща се възстановява, ако детето не тръгне на училище! Simple Smile

# 65
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Днес взех якето и ботите от помощта. Ботите още като ги видях, бях сигурна, че ще са малки(писала съм 32, а всички маратонки на Констанца са 31, взехме й ботуши 32, които й стават с два чифта дебели чорапи). Питах жената за смяна(по ТВ бях гледала една от министерството, че се биеше в гърдите, че ще е възможна), но тя ми отговори, че всичко е под бройка и не знае за такова нещо. А, кажете сега какво да ги правя? Иначе не са идеално лоши нещата, ще видим и другото.

# 66
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Всъщоност не мога да асимилирам за кого са помощите - за безработните или за децата. Ами не съм чула на едно  да са му станали нещата.

# 67
  • Мнения: 951
Ботите още като ги видях, бях сигурна, че ще са малки(писала съм 32, а всички маратонки на Констанца са 31, взехме й ботуши 32, които й стават с два чифта дебели чорапи). Питах жената за смяна(по ТВ бях гледала една от министерството, че се биеше в гърдите, че ще е възможна), но тя ми отговори, че всичко е под бройка и не знае за такова нещо. А, кажете сега какво да ги правя? Иначе не са идеално лоши нещата, ще видим и другото.
da botite i na mene mi se storiha umaleni!
Po princip ima vazmojnost za smiana - zapi6ete se na priemnia den na direkrorkata ili popitaite za adresa na regionalna direkcia!
Ot sobstveno nabludenie moga da kaja 4e goliama 4ast ot ne6tata ne se vzimat ot roditelite- razmiana e vazmojna no moje bi v malko po kasen moment! newsm78

# 68
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Аз пък забравих да пусна молба за тези неща,дали е късно вече. Thinking

# 69
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Аз пък забравих да пусна молба за тези неща,дали е късно вече. Thinking

Късно е. Срокът беше до края на септември.

# 70
  • Мнения: 399
Аз днес взех дрехите и обувките за първокласника ми. Вярно е, че обувките са умалени - на сина не му стават, макар че ги взех по-голям номер. Освен това, не стават за зимата. Но познайте какво ме изуми! Обувките са в розов и черен цвят! Всички чифтове размер 36, какъвто бях записала, били в тези цветове! Познайте как реагира момчето ми, като видя розовото. Отидоха още днес за подарък на племенничката ми, понеже и малкия ми син няма да ги носи. Не бих казала, че това е недомислица или "отбий номер", то си е равносилно на подигравка. Незнам дали другите дрехи се различават в зависимост от това дали са за момче или момиче, но да приложиш розовия цвят при момче си е подигравка. Или вече официално мъжете се обявяват за нежния пол  newsm78 - това на шега  Laughing

Ето снимка на обувките:

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 10:20 от m i

# 71
  • Мнения: 951
Ето че и мене започва да ме е яд!!!
За яке бях записала №38 - а ми дадоха 36, тъй като 38 изобщо нямало.... става въпрос за гр. пазарджик, бих искала да знам навсякъде ли в страната най големият номер е 36!
За какво ми е това яке, като е тясно, още повече в молбата съм посочила номерът на детето ми!!!! #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 72
  • София
  • Мнения: 3 609
В интерес на истината при мен всичко е много по-добре от очакваното.Обувките му са N37,каквито са му и другите и му стават,а цвета им е кафяво и бежаво(друг е въпроса,че не са зимни,а пролетно-есенни)Дрехите също са прилични,анцуг,тениска с къс и дълъг ръкав.Якето е N 134-140  и можеше и да е по-голямо,но тогава пък всички останали дрехи щяха да са му големи.Незнам дали служителката се постара или е съвпадение,но всички дрехи си пасват цветово,вкл.и обувките.

# 73
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да ви кажа правото, аз ако съм на ваше място, написвам едно писмо и го завеждам в деловодството и приложено пиша якето, което е малко на детето ми или да ви се осигури сумата за яке или да се сменат с исканите номера. Ако го направите повечето така Масларова ще се замисли май какво и как. За мен тия разкарваници и когато няма точните номера си е направо обида.

# 74
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Абе, то че номера е този, който съм писала, този е. Но друг е въпроса, че производителя явно е пестил материал и ги е омалил. И аз трябва да се замъкна пак, за да си взема анцунга и блузките.

Общи условия

Активация на акаунт