Неискаме манджички

  • 1 719
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 433
на година и 2 месеца сме сега от жегите ли незнам неиска да яде само сокове му дай споделете какво правите в такива случаи благодаря предварително за отговорите

# 1
  • Мнения: 1 541
WOW! Някоя точка, ако сложиш няма да е зле  Wink Задъхах се докато го прочета.
 Ако си абсолютно сигурна, че детето е здраво и не това е причината да отказва солидна храна, то може да пробваш да му правиш Smoothy или нещо от сорта с мляко и по- хранителен плод като банана например.
Но все пак, ако дълго време отказва друго, то не е лошо да видиш педи, за всеки случай. (мое мнение)

# 2
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Смени сока с вода.
 И аз ако се наливам със сок няма да исакм да ям.
 То вътре има захар като за световно. ooooh!

# 3
  • Мнения: 2 124
Миналата година по това време дъщеря ми беше на 9 месеца - дотогава нямах проблеми с храненето й, но изведнъж отказа да яде зеленчукови и месни пюрета. Аз отначало изобщо не загрях за какво става дума, тя беше малка да си казва кога е гладна - аз й предлагам, тя отказва, пробвам след 1 час - пак не иска и така от закуската 7 часа без да е яла и направо за следобед ядеше, но нещо сладко - плодово пюре, каша, кисел... Като разбрах,че е от жегите смених схемата на обед й давах АМ, а за вечеря оставях пюрето.
В момента ми прави същите магарии - отказва манджата, но на драго сърце би хапнала бисквити например - или я оставям гладна или й сипвам съвсем малко количество (1/3 от нормалния й прием).
В жегите никой не иска  да яде тежка храна, а й плодовите сокове убиват апетита - ако може ги давай час час и половина след храненето, не преди това.

# 4
  • Мнения: 4 433
 newsm78 прави сте за сока ще взема да го давам след хранене иначе обича принцеси с яйце и сирене+айранче,но то може ли само принцеси   Laughing

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Нормално е да има предпочитания, моята дъщеря също не обича много ядене със сос (манджичка), но това никога не ме е притеснявало. Щом яде плодове, салата, риба и има енергия за хиляди бели значи всичко е наред. На лятната почивка яде пет дни пържени картофи със сирене на обяд.

Оправи заглавието

# 6
  • Мнения: 4 433
Да  Grinning има сили да прави бели пада,става продължава на ново имам чувството че цял ден може без храна

# 7
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Нормално и на мен в жегите не ми се ядат манджи. Моето диване на годинка отказа всякакви пюренца и манджи, които й готвех или вземах от кухнята. Не го направих на проблем, а и тя макар да отказваше нейната храна, но се пробваше да се присламчи към моята чиния. А лятото и аз карам само на салата или диня или таратор, така че защо детето да яде нещо по-различно?

# 8
  • Мнения: 4 433
  Nature Sunny Права си!А пък и все ще огладнее цял ден на сокчета и вода като кара!!!

# 9
  • Мнения: 9 814
Моето дете в жегите яде само салата и таратор.

# 10
  • Мнения: 945
Не раzбирам кое е полеzното на манджите... Давай принцеси , гарнирани отгоре с домат или краставица или просто салата към принцесата.
И zащо ги даваш теzи сокове също не раzбирам... Теzи сокове са толкова иzкуствени и наблъскани със zахар, че в тях няма нищо полеzно. Ако искаш детето ти да се храни zдравословно, давай му домашни нектари БЕЗ zахар и много zеленчуци. Ако не иска да яде, остави го гладно, след 4 часа най късно ще прояде.

# 11
  • Мнения: 9 052
zеленчуци и плодове на реzенчета, парченца сирене, навито на руло реzенче шунка в ръчичката, кремвирш, парченца хляб , може намаzани и ненамаzани, кисело мляко, вместо соковете айрян, пробвай с нещо с интересна форма и не много силен вкус, като макаронки дребни с формата на буквички , мидички ... но да са дребни, да не ги дъвче много, добави масло и малко сол или zахарар както му е вкуса ... раzкаzвай му прикаzки докато яде, каzвай една лъжица аz баба ...
детския лекар каzа, че манджите не са по полеzна храна от същите неща, които съдържат , но в друг вид, суров, на кремвирш, варено яйце или пр. Т.е ако детето ти не ще нещата объркани няма нищо лошо, даже в някои апекти е добре.

# 12
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не раzбирам кое е полеzното на манджите... Давай принцеси , гарнирани отгоре с домат или краставица или просто салата към принцесата.


 А кое е полезното на принцесите? newsm78
 Да го тъпче с хляб ли?
 По-скоро давам на децата си парче кашкавал,малко филе,домат поръсен с шарена сол,краставица...,такива неща.
 От малки свикнаха да не ядът хляб,и сега май им се събира половин филия на ден,когато са си удома.
 В градината това е основната закуска /филия с нещо си/ и не са особенно ентусиазирани,ама ядът къде ще ходят,щом са гладни...

# 13
  • Мнения: 1 541
Аз не разбрах ти му даваш готови сокове или ти му ги правиш?

А принцесите имат своя чар от време на време, но това не е основна храна.  Wink  За кренвиршите и шунката имам особено мнение не мисля, че стават за храна на големи хора, какво остава на малки деца, но всеки си знае.

А ти под манджи само разни "традиционни" бъркочи ли имаш предвид или каквото и да е готвено?


# 14
  • Мнения: 4 433
Аз не разбрах ти му даваш готови сокове или ти му ги правиш?

А принцесите имат своя чар от време на време, но това не е основна храна.  Wink  За кренвиршите и шунката имам особено мнение не мисля, че стават за храна на големи хора, какво остава на малки деца, но всеки си знае.

А ти под манджи само разни "традиционни" бъркочи ли имаш предвид или каквото и да е готвено?



Да готови сокове му давам и традиционни манджи

Общи условия

Активация на акаунт