Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте мами Искам да спра антидепресантите а не зная как. Взимам ги вече 1 година но знам че психиатъра ми няма да е съгласен с това и затова незнам как точно да ги спра. Започвам да ги спирам примерно 2 дни не пия но на 3 ия ден започвам да се чуства зле със силно главоболие кръвното ми се покачва и затова пак си взимам хапчетата.
Знам че не съм се излекувала напълно но искам да опитам да се справя сама защото съм качила 20 кг. и не мога да се понасям. Изписани ми бяха заради натрапчиви мисли за болести на мен на мъжа ми на детето ми, вечни притеснения за всичко и най вече заради разстройство което имах около 4 месеца и не можаха да кажат от какво е и накрая казаха на нервна почва. и наистина още с второто хапче диарията спря и ме е страх да не се върне този кошмар наново като спра антидепресантите но ми се иска да пробвам без тях.
 Hug благодаря ви предварително
Цитирай


Мнения: 9 963
Съгласен-несъгласен... питай го. Твое право е да решиш да спреш лечението си. А антидепресантите се спират по схема, постепенно.
Цитирай

Горно нанадолнище

Мнения: 2 005
Съгласен-несъгласен... питай го. Твое право е да решиш да спреш лечението си. А антидепресантите се спират по схема, постепенно.
  Peace
Цитирай

Varna

Мнения: 1 694
Тук някой едва ли ще ти каже спри ги или не ги спирай.Това трябва ти сама да го превъзмогнеш.Ще ти разкажа за един мой проблем който според мен е сходен.Миналата година докато бях на работа реших да сляза да вечерям(имаме специално помещение)и по едно време неочаквано ми прилоша ама така ми прилоша че не мога да ти го опиша с думи.Около един час стоях и се тресях и сякаш не бях там.Дойде линейка измери ми кръвното даде ми валидолче и каза че нищо ми няма и най-вероятно е нервна кризя но ако се повтори да отида на лекар.На следващия ден всичко си беше ок докато не дойде време да отида да вечерям.......само дакато слязох и всичко се повтори барабар с линейката.След това последваха какви ли не прегледи ендокринолози и кардиолози.Оказа се че вдигам кръвно ииии че имим пролапс на митралната клапа #Crazy Shocked #Crazy е тогава вече наистина не бях насебеси.Изписаха ми много силни хапчета ходех като дрогирана докато не отидох при друг кардиолог.Той пък ме наплаши още повече и ми смени хапчетата.И така си ги пих 6 месеца и нямах проблеми.Един познат доктор ми препоръча да отида при друг(най-добрия според него кардиолаг)при който ми беше доста трудно да се вредя,но с упорство всичко се постига.Та така отидох при него иии на човека му трябваха само 5 минути разговор с мен за да ми каже-"мойто момиче виж какво,ти мисля че разбираш какъв проблем имаш и трябва да си го решиш сама ,никакви хапчета няма да ти помогнат ако сама не си помогнеш.Този пролапс който го имаш е вроден козметичен дефект на сърцето който го имат много хора без да подозират.Организма ти е под голям стрес и напрежение и изпадаш в нервни кризи.Трябва да се пребориш с това.Спираш всички хапчета започваш да спортуваш за да изразходваш адреналин,спираш цигарите и започваш да мислиш само за хубави неща."
Ако ти кажа как добре ми подейства този човек.И така започнах да си спирам хапчетата постепенно защото и мойте имат схема по която се спират.Много ме беше страх защото си мислех че ако не си го изпия и моментално ще ми стане пак лошо.Но се оказа че всичко е до внушение.И така спрях ги но и сега си нося по едно валидолче за всеки случай Laughing И да чукна на дърво вече съм добре.А иначе и аз като теб постоянно си внушавах че сам болна и аз и близките ми и понякога сякаш предизвиквах съдбата и се разболявах.И сега продължавам да се боря с лошите мисли,не е толкова лесно.
Извинявам се че написах такъв ферман но ще се радвам ако съм ти дала малко кураж.Бъди силна и се бори с мислите си.Ако не си помогнеш сама няма как да стане мила.
Късмет и кураж  bouquet
Цитирай


Мнения: 659
Елсиниор ,

Това със страха ,че пак ще се повторят кризите ти , се нарича психическа зависимост . Наистина борбата е най-вече със самия себе си и е тежка ,но трябва да устискате .

РЕНИ  ,

Има хора ,които пият антидепресанти с години ,но според мен трябва психиатърът да прецени дали трябва да ги спреш . Зависи за какво състояние става въпрос .Какви ти бяха оплакванията ?
Ако пиеш лекарство от групата на инхибиторите на обратния серотонинов захват ( SSRI ) ,  и ги спреш внезапно , се получава феномен на отнемането със  световъртеж , главоболие и др .  Затова се спират постепенно , но те съветвам да не пробваш сама .
Килограмите ще ги свалиш и по-добре това да стане постепенно ( препоръчва се не повече от 500 грама на седмица ) , иначе организмът изпада в стрес , а и кожата провисва от рязкото сваляне на килца .
Цитирай
Дешковица,

искам да те подкрепя и да ти вдъхна увереност, че имаш право да си недоволна от провежданото лечение.
Първо, за почти всяко болестно състояние ( особено вярно е за психически и неврологични такива) има две и повече медикамента, всеки с различни странични ефекти. Ако едното лекарство не подобри състоянието ти се сменя с друго лекарство. Също така, дори и да е успешно лечението, ако страничните ефекти точно при теб водят до нови проблеми, това също е основателна причина да се смени лекарството с друго. Разбира се всички лекарства имат странични ефекти, но те не се проявяват при всеки пациент, така че това не е довод да се откажете ти и лекуващия лекар.
Според мен от пациента се иска да е настоятелен (да не пропуска прегледи и да отстоява позицията си) и да е готов на още няколко трудни седмици/месеци докато се намери подходящото лечение. От доктора се иска малко желание и търпение за да обясни на пациента плюсовете и минусите.
Напоследък се появяват писания и на български, че едно лечение е успешно не само когато лекува основното заболяване, но и когато не влошава качеството на живот. Така че, уважаеми доктори, тези неща не си ги говорете само по семинарите, ами ги прилагайте и в кабинета си.
20 килограма за една година са прекалено много. Колкото и да си млад може да доведат до диабет, май и поликистозни яйчници. Например Депакин/Валпроат може да доведе до напълняване И диабет И/ИЛИ поликистозни яйчници и евентуално безплодие. Моя много близка приятелка от 9 месеца е на Депакин, гладува, спортува и е 12 кг отгоре. Едва тези дни се пребори с доктора си и сега я очакват "вълнуващи" 2-3 месеца - дали ще спре да дебелее, дали ще се влоши основното й заболяване...
Разбира се, е чудесно ако се справяме с демоните си и без лекарства, и нищо не пречи да опитаме, но ако не успеем това не означава, че сме се провалили, а просто, че ни се е паднало болестно състояние изискващо докторска помощ.

Успех
Цитирай

Добрич

Мнения: 2 743
Преди години ми предписаха антидепресанти за профилактика на мигрена. Започнах ги по схема и ги спрях по схема. Можеш да поискаш от лекаря си да ти даде схема за спирането им.  Много е рисковано да спираш сама лекарствата, защото организма ти е привикнал с тях и ще му липсват. Таблетките се намаляват постепенно, обикновено с по 1 / или с по 1/2 / на ден в продължение на няколко дни, за да свикнеш с по - малката доза  и т.н. Не можеш просто два дена да не пиеш.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.