КАКВИ ДОКУМЕНТИ ТРЯБВАТ НА БЕБЕ ДА ПЪТУВА ДО БЪЛГАРИЯ

  • 1 381
  • 6
  •   1
Отговори
Сестра ми живее в Германия.Сега иска да пътува с бебето си до България  GrinningСъпруга и е грък.Какви документи и трябват за да се прибере сама с племеника ми?Моля ви хора времето й е много кратко! ooooh!Приемам всякакви съвети

# 1
  • Мнения: 3 804
бенита много малко инфо. даваш
1-детето с какво гражданство е ? ако е с бг,зна4и трябва да има и  бг международен паспорт с който да пътува ,от друго не се нуждае,ако пък не е с бг гражданство,сестра ти трябва да си носи акта за раждане-преведен и заверен
2-разрешение от бащата да напусне германия с детето ,и за всеки слу4ай ако детето е с бг гражданство и след това ще се прибира пак без бащата,декларация от него 4е е съгласен детето да напусне България с майка си-преведено и заверено от посолството

# 2
  • Мнения: 3 880
Бенита, паспорт или пасаван трябва, друго не.
Ако в Бг смята да подава zа българско гражданство, паспорт и т.н. тогава трябват и други документи, но zа едното иzлиzане от Германия и влиzане в България паспортът е достатъчен (гръцки или немски, какъвто има)...

ако пък не е с бг гражданство,сестра ти трябва да си носи акта за раждане-преведен и заверен
Това пък zаЩо? newsm78
Моето дете не е български гражданин и си пътува съвсем нормално с валиден паспорт, никой не й иска акт zа раждане, камоли преведен и zаверен....
РаzреШение от баЩата да напусне Германия съЩо не искат.

# 3
  • Мнения: 3 804


ако пък не е с бг гражданство,сестра ти трябва да си носи акта за раждане-преведен и заверен
Това пък zаЩо? newsm78
Embarassed Embarassed Embarassed грешката е моя

# 4
Багодаря на всички! Много сте готини SunglassesПлеменика ми е гръцки гражданин.Но гръцкото посолство отказват да му издадат временен документ или да го впишат на паспорта на сестра ми.Абе и на мен не ми е ясна цялата тази работа newsm78

# 5
  • Мнения: 3 880
Племеника ми е гръцки гражданин...
С това трябваше да започнеш. Пасаван се издава за да се върне лицето в държавата на която е гражданин и да си направи там паспорт, няма как от гръцкото посолство да му дадат нещо такова за да прескочи до България. А паспорт няма ли да му издадат?
А в българското посолство обадила ли се е да пита? Все пак като дете на българска гражданка, има право и на БГ-гражданство и може да може от там да му уздадат пасаван, а в Бг да му искара паспорт.
Абе като цяло първо трябва да се информира и погрижи за валидни документи на детето и чак тогава да мисли за пътувания където и да било, а не в обратния ред Wink Друг начин няма Peace

# 6
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ако може да използвам тази тема за малко по-различен въпрос.

Със съпруга и детето сме 3 различни националности - нямахме никакви проблеми по летищата, като пътувахме заедно. Обаче ще пътуваме само аз и детето, евентуално към края на годината и се чудя дали ще ни трябва документ, който удостоверява, че мога сама да пътувам с детето(и откъде аджеба се вади тоя документ) . Моята фамилия е различна от фамилията на сина ми и ще пътуваме от Канада до България, а детето носи американски паспорт. Ха сега де  newsm78 ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт