Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 56 отговора

Много ме дразни един въпрос и ми се иска да го споделя, че дано ми олекне. Защо никой не предлага някаква помощ в гледането на децата под 3г.? Направо побеснявам всеки път в детския кът, когато ми направят тъжната физиономия "без придружител не може".  Crossing Arms Нямам на кого да разчитам за 1 час да напазаря ... Направо е ужасно. Гледачка почасово се намира много трудно във Варна, а частна ясла разбрах, че имало съвсем отскоро. Като стане на 3, вече ще ми е много по-лесно да го контролирам, а до тогава какво да правя ?  Sad Не разбирам, защо тази пазарна ниша никой не се захваща да я покрие?
Цитирай

София

Защото е трудно да се гледат  Confused ... Затова може би .
Аз със моят син , докато тръгна на частна ясла съм била като залепена / т.е . докато е бил на 2г.2м. / , ревяло ми се е понякога , че не мога и аз точно до магазина да отида . Тогава живеехме и в сграда без асансъор / в центъра / и представи си какво е - с бебе на ръце , с покупки ...
Мъжът ми ми помагаше , когато не е на работа и то много , но в повечето време го нямаше  Rolling Eyes
Нямам отговор на въпроса ти , просто споделих ...
Цитирай

Много е тежко, разбирам те. Синът ми е много палаво дете, не стои за секунда ни в количка, нито иска да ходи за ръчичка. Не мога да влезна в магазин, дори детската кухня вече е направо свръхусилия да я взема и той да чака.

Няма места, в които да гледат такива дечица Sad
Цитирай

София

И аз да се присъединя към групата на двегодишните щури деца...
Сама си гледам детето, сама пазарувам, сама се оправям....
Излизаме сутрин на разходка - пазарувам част от нещата, слагам ги в раница на гърба си, за да са ми свободни ръцете.
След това при следобедната разходка пазарувам останалата част - пак в раницата и така.

Когато пазарувам в магазина му давам някоя от покупките да я разглежда или да брои нещо по витрините.... Или го карам да ми обяснява разни неща, за да стои мирен до мен.

Така се справям аз, доколкото мога.
Цитирай

До парка

Зщото закона ни е такъв.
 Една позната има детски клуб и ми обясни,че деца под 3 години само ако има медицински персонал. Sad
 Иначе шом е с мама няма проблем.
Цитирай

И аз да се присъединя към групата на двегодишните щури деца...
Сама си гледам детето, сама пазарувам, сама се оправям....
Излизаме сутрин на разходка - пазарувам част от нещата, слагам ги в раница на гърба си, за да са ми свободни ръцете.
След това при следобедната разходка пазарувам останалата част - пак в раницата и така.

Когато пазарувам в магазина му давам някоя от покупките да я разглежда или да брои нещо по витрините.... Или го карам да ми обяснява разни неща, за да стои мирен до мен.

Така се справям аз, доколкото мога.
а как напъхваш в раницата туба минерална вода или нещо по-обемисто?  ooooh!
много отчайващо е положението!!!
не знам какъв е законът, но мисля, че сме доста ощетени и по-скоро на аниматорите не им се занимава; моето дете самичко си играе, само трябва някой да го наблюдава;
дайте идеи за други алтернативи, защото аз вече на магаре се обърнах; а когато малкият реши и да капризничи, направо ми идва да запаля мотора и да отпраша в друг свят ...  Rolling Eyes
Цитирай

До парка

Абе хора,помислете преди да пишете.
Какво означава на аниматорите не им се занимава,тях кой ги пита.
Ако каже собственика и бебета ще гледат,така даже повече посетители ще имат.
Цитирай

А кой родител ще си остави бебето на какичка от клуб, чудя се аз, аз поне не бих го направила. Може би не всички ги е страх, но аз на човек, когото виждам за първи път, не бих оставила бебе или малко дете.
Цитирай

София

За бебета не знам, но дете на 2г. и половина, да речем, защо не ги приемат.
И аз бях доста разочарована, когато ни върнаха преди години от Арена Младост.
Цитирай

Според мен защото децата до 3 години правят по-често изненадващи проблеми от типа да лапнат нещо или да се наранят и т.н. Ако се задави малко дете с предмет, не се знае кой и как ще реагира край него и т.н.
Цитирай

София

а как напъхваш в раницата туба минерална вода или нещо по-обемисто?  ooooh!
много отчайващо е положението!!!
не знам какъв е законът, но мисля, че сме доста ощетени и по-скоро на аниматорите не им се занимава; моето дете самичко си играе, само трябва някой да го наблюдава;
дайте идеи за други алтернативи, защото аз вече на магаре се обърнах; а когато малкият реши и да капризничи, направо ми идва да запаля мотора и да отпраша в друг свят ...  Rolling Eyes
Тубата с минерална вода я купувам от магазинчето до входа ни и я качвам само по стълбите.  Wink

За други алтернативи не се сещам в момента... И аз търся такива, но от гледна точка да има някакви други социални контакти дребния. Но наистина май навсякъде трябва да бъде над 3 годишна възраст.  Tired

Ако открия някаква друга възможност веднага ще споделя! Peace
Цитирай

БГ - София

Не взимат толкова малки деца, защото в клуба има и много по-големи деца. Обаче и на 6, 7 години детето си е дете и нито може, нито трябва да се съобразява с бебе на 2. За това и малките деца могат да посещават клубовете само с придружител. Това не е ясла където една кака може да се оправи с 3, 4 двегодишни.
И аз го разбирам и приемам. Като знам как дивеят моите момчета по клубовете  ooooh! , търчат,  викат и т.н. най-добре вашите бебоци да са си с вас. Да няма после тема "бутна го един петгодишен хулиган и му цепна главата" Peace
Цитирай

не стана ясно кой последно прави проблемите - малките, че са непредсказуеми или големите, че са буйни; за моят син съм сигурна, че ще се справи и с 5 годишен батко, защото така пищи като му размътят водата, че шокът е най-малкото последствие;  Mr. Green
въпросът е защо няма отделно място, където да са само дечица от 1,5 до 3г.; те не са бебета, много ви моля!!! Crossing Arms
А кой родител ще си остави бебето на какичка от клуб, чудя се аз, аз поне не бих го направила. Може би не всички ги е страх, но аз на човек, когото виждам за първи път, не бих оставила бебе или малко дете.
айде да те видя 2 седмици на моя клон и тогава ще разбебеш; няма баба, няма дядо, таткотко пътува и го няма по половин година; няма лели, чичовци, съседки; никой няма насреща; а ти искаш само час за да напазаруваш спокойно и да не рискуваш детето да се пребие някъде, защото ръцете ти са пълни с чанти
Цитирай

Варна

Във Варна има места, които приемат и по-малки деца - почасово или за цял ден. Скоро тук във форума обсъждаха такъв, май се казваше Нона. Моя позната си оставяше сина в Черепаха.
Аз не бих оставила двегодишното си дете на девойките от клубовете и да зачезна да си пазарувам  без да мога да я виждам.
А децата до три години са си бебета...
Цитирай

уууу, трагедия.Айде да си мерим клоните Laughing
Защото да се гледа бебе=една кака зачислена само за него.Толкова.Чак ви се чудя като се завайката как "сами" си гледате детето.Еми-сами я-аз ли да дойда да ви го гледам LaughingГолямото па пазарене/пазаруване/шопинг , цял час на ден за пазар ми се вижда пресилено. Peace
Не двегодишно-5 годишно миналото лято размахваше ножица и стрижеше наред/в Барбито/, а каката разглеждаше списание-а оставете си бебетата Crazy
Пазарува се с дете в количка.Простичко е.Вързано е.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 56 отговора