Защо никой не предлага помощ за децата под 3г.?

  • 3 424
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 875
Не само в България е така. Аз живея в чужбина и тук също не се допускат деца под 3 години без придружител в детски кътове, а в някои въобще не се допускат даже. От съображение за сигурност. Това са малки деца и им трябва индивидуално внимание, без значение дали са на едно място с по-големи деца или с такива, на тяхната възраст.

# 16
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
не стана ясно кой последно прави проблемите - малките, че са непредсказуеми или големите, че са буйни; за моят син съм сигурна, че ще се справи и с 5 годишен батко, защото така пищи като му размътят водата, че шокът е най-малкото последствие...

Въпросът не е кое дете с кое ще се справи? А колко и какви хора биха се наели да гледат дете под 3г., с осигурени опитен персонал, безопасно място и подходяща компания /защото на всички е ясно, че две годишно не може да играе дълго време с 5-6 годишно дете/.
Защо трябва да противопоставяме децата под 3г. с 5 - годишните например  Rolling Eyes
И ако момчето след като се осъзнае от "шока на писъка", мигновенно може да има и друго "последствие", но за малкото дете.
Никой, ама никой не е длъжен да ни гледа децата /с всички рискове на подобен ангажимент/, защото сме сами и нямало кой да ни помага.

Да, почасова детегледачка се намира трудно. Но ако не искаш да го водиш с теб на пазар, можеши да се уговориш с някоя жена да гледа детето поне веднъж седмично за един час. Може да стои при него, докато спи дори. А ти да напазаруваш най - едрите покупки за няколко дни напред.

# 17
  • Мнения: 9 814
Защото, когато децата са под три годишна възраст в яслата не ги гледат учителки, а медицински сестри.
А, за да може в детския кът на някой МОЛ, да ти гледат детето, трябва да има медицинско лице.

# 18
  • Мнения: 234
Не двегодишно-5 годишно миналото лято размахваше ножица и стрижеше наред/в Барбито/, а каката разглеждаше списание-а оставете си бебетата Crazy

Тази вечер едно 2 годишно бръкна в окото на едно 5 годишно-докато леличката си разглеждаше списанието. ooooh!
Та не можеш изобщо да си спокоен/без значение на каква възраст е детето ти /,че нищо няма да се случи докато има недобросъвестни служителки. Naughty
Става въпрос за друг клуб обаче. Peace

# 19
  • България
  • Мнения: 181
Ами в магазини в които просто не пускат малки деца??? Просто не пазаруваме от там, така ли?
Слава богу в кварталния супермаркет вече ме познават и ме пускат с количката да си пазаря, трудно е с една детска количка и една пазарска, но българската майка винаги се справя...
Споделям мнението, че и аз не бих се доверила на "непозната какичка" да ми гледа детето.

# 20
  • Мнения: 7 831
Ами в магазини в които просто не пускат малки деца??? Просто не пазаруваме от там, така ли?
Слава богу в кварталния супермаркет вече ме познават и ме пускат с количката да си пазаря, трудно е с една детска количка и една пазарска, но българската майка винаги се справя...
Споделям мнението, че и аз не бих се доверила на "непозната какичка" да ми гледа детето.
Никога не ми се е случвало да не ме пуснат някъде с количката  Rolling Eyes ... влизала съм и влизам с децата си и в скъпи бутици и в магазини "за 1 лв". Само в Метро не ги пускат.

# 21
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
supermama, освен в Метро, в кой друг магазин не те пускат с детската количка?  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 2 039
Има клубове в София, където ги вземат! Ние си имаме 2 любими, водим го там няколко пъти седмично за по час-два, но не само за да си свършим някаква работа, а и за да може детето да се наиграе и да пообщува с деца. До този момент съм страшно доволна, детето ми си тръгва доволно. Подбрала съм точно тези 2 клуба, защото там какичките са страхотни и наистина нямам проблем да им се доверя. Въпрос на гледна точка, все пак.Вижда ми се малко маниакална идеята:"не бих си оставила детето на чужди хора" и т.н., ми да вземем да ги посадим в саксии  Rolling Eyes

# 23
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ами в магазини в които просто не пускат малки деца??? Просто не пазаруваме от там, така ли?
Слава богу в кварталния супермаркет вече ме познават и ме пускат с количката да си пазаря, трудно е с една детска количка и една пазарска, но българската майка винаги се справя...
Споделям мнението, че и аз не бих се доверила на "непозната какичка" да ми гледа детето.
Никога не ми се е случвало да не ме пуснат някъде с количката  Rolling Eyes ... влизала съм и влизам с децата си и в скъпи бутици и в магазини "за 1 лв". Само в Метро не ги пускат.
и да подчертая че влизам с ДВЕ породени деца
и се оправях сама с двете деца
къде е пробелма с едно и на пазар?
а дете под 2г да оставиш на който и да е за да си напазаруваш....ми по-добре да спи в къщи и да излезеш да пазаруваш

# 24
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Има клубове в София, където ги вземат! Ние си имаме 2 любими, водим го там няколко пъти седмично за по час-два, но не само за да си свършим някаква работа, а и за да може детето да се наиграе и да пообщува с деца. До този момент съм страшно доволна, детето ми си тръгва доволно. Подбрала съм точно тези 2 клуба, защото там какичките са страхотни и наистина нямам проблем да им се доверя. Въпрос на гледна точка, все пак.Вижда ми се малко маниакална идеята:"не бих си оставила детето на чужди хора" и т.н., ми да вземем да ги посадим в саксии  Rolling Eyes

въпроса не е за клубове и се отнася до Варна
и да - бебе на 1г и малко не бих оставила на чужди хора.....

# 25
  • Мнения: 2 039
Има клубове в София, където ги вземат! Ние си имаме 2 любими, водим го там няколко пъти седмично за по час-два, но не само за да си свършим някаква работа, а и за да може детето да се наиграе и да пообщува с деца. До този момент съм страшно доволна, детето ми си тръгва доволно. Подбрала съм точно тези 2 клуба, защото там какичките са страхотни и наистина нямам проблем да им се доверя. Въпрос на гледна точка, все пак.Вижда ми се малко маниакална идеята:"не бих си оставила детето на чужди хора" и т.н., ми да вземем да ги посадим в саксии  Rolling Eyes

въпроса не е за клубове и се отнася до Варна
и да - бебе на 1г и малко не бих оставила на чужди хора.....
Забелязах, четейки темата, че доста майки от София са се включили(за протокола, аз съм варненка  Mr. Green) И не става въпрос за дете на годинка, и аз не бих го оставила, а за дете на 2  Peace

# 26
  • Мнения: 1 761
И аз сама си гледам детето и няма на кого да го оставя.особено пък за пазар.
Ако не мога да купя всичко наведнъж и да мъкна количка и пазарска чанта ходя и по два пъти до магазина,няма друг начин.
И аз мъкна раница,че ръцете да са ми свободни,ако се наложи и торби да нося,понякога ми остават резки от тях по ръцете.
Не се оплаквам.
Просто гледам да си подредя  нуждите  така,че да не се изнервям излишно.
Минерална вода отдавна не купувам-купих си филтрираща кана,сменям филтъра всеки месец.
Ако се наложи нещо да меря по магазините малкия е с мен в пробната.
Дори,когато се наложи да вляза в тоалетна пак го вкарвам с мен,понеже ме гони и параноя да не го откраднат.
Понякога разни "специалисти" ми правят забележка,че го водя с количката, а бил достатъчно голям да ходи сам.Проблемът е,че освен да ходи може и много бързо да тича, а аз не искам да си видя детето под някоя кола.И отговарям на всезнаещите всичко по гледане на деца като толкова се възмущават да идат те да ми напазаруват.

Според мен дете,което още не може да каже ,ако нещо нередно се е случило с него не бива да се оставя на непознати.Моето дете е много кротко и всички искат да го гледат, но аз не давам-имам чувството,че прекалената дружелюбност,особено ,когато става дума за дете е опасна.Имам само една приятелка,на която имам доверие да го оставя и съм го оставяла,но тя е гледала много деца и има и собствени,знае какво да прави,как да го успокои,ако се налага,от какво трябва да го пази.

# 27
  • Мнения: 379
очакваше се, че ще се изказват все "супер" майки, които с всичко сами се справят и нямат нужда от помощ; те и децата си кърмят до 12тата година Wink; с тях няма как да говорим на един език;
нямам намерение да се оправдавам за решението си да оставя детето на чужди хора; на тях това им е работата; как изобщо ги оставяте в ясли и детски градини тогава Rolling Eyes като всеки уважаващ себе си мъж /дори и малък/ моят син шопинг не търпи: не стои в количката, разопакова продуктите докато сме в магазина, крещи ако има опашка на касата и все такива екстри
явно не е невъзможно да има място само за малки дечица под 3г., където да ги наблюдава медицинско лице; ще потърся повече информация за това място Нона; благовдаря за инфото  bouquet

# 28
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
очакваше се, че ще се изказват все "супер" майки, които с всичко сами се справят и нямат нужда от помощ;

Не виждам някоя тук да твърди, че е супер майка или дори ССФ  Wink И не казвам, че нямам нужда от помощ - напротив, имам отчайваща нужда от помощ понякога. Но се нагаждам според ситуацията.
Така че - без ирония, ако ти е възможно!


като всеки уважаващ себе си мъж /дори и малък/ моят син шопинг не търпи: не стои в количката, разопакова продуктите докато сме в магазина, крещи ако има опашка на касата и все такива екстри...

Същите екстри сме ги изпитвали и продължаваме да ги изпитваме и с момичетата, повярвай ми. Без да твърдя обаче, че дъщеря ми е "уващаваща себе си дама"  Laughing И не смятам да чакам да я хване шопинг манията, за да я водя с мен на пазар.

# 29
  • Мнения: 126
с 2 думи- липса на пазара- позарна ниша за бизнес- забавачка почасова за малки деца до 3 год.

Общи условия

Активация на акаунт