Защо никой не предлага помощ за децата под 3г.?

  • 3 438
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 62 595
До 3 години са си още бебета. Разбирам те, че искаш някой да го гледа за 1 час, но в клубовете поне ти отказват направо. Ако бях на тяхно място не бих се наела изобщо да гледам толкова малки деца. Представяш ли си какво ще стане като се съберат 5-6 такива малчовци? Като нищо ще е ипотрепят или ще си избодат очите преди да е минал и половин час. Да не споменавам факта, че не навсякъде е обезопасено.

А един уважаващ себе си голям мъж осъзнава, че е по-силен физически от жена си. Такъв го е създала природата. Повече юркай мъжа си да пазарува. Не прехвърляй проблема си на чуждите хора.

Ако изискванията за почасово гледане на толкова малки деца са като за откриване на частна ясла може би не си заслужава.

# 31
  • Мнения: 379
bim_bam, само с ирония мога да се отнасям към хора, които ме критикуват, че не мога да се оправя с детето си, пък те можели с 2 наведнъж; и аз много работи мога, но имам предел и смятам, че не е нужно всеки път да си опъвам нервите като може да е по-спокойно и на мен и на детето; "лошата" майка в мое лице от 4 месеца стои със счупен зъб в устата, защото се оправя сама; не се оплаквам за положението си и не съм казала, че някой ми е длъжен да ми помага; напротив - на мен вратът ми е дебел, дебел; затова си търся решение на проблемите без да ангажирам никого; и намирам бизнес ниша на пазара ...

# 32
  • Мнения: 2 829
Наскоро, докато бяхме в САЩ гледах едно предаване-даваха отделни случки от живота на едно семейство.... с близначки на 6 години и шестзнаци на 2 години. Таткото ходи на работа, а майката гледа 8-те деца сама. Та много полезни неща научих от тях, пък и малко ми се повдигна духа-щом тази жена може да се справи с 8, значи и аз трябва да мога с 1 Grinning
Конкретно за пазаруването-майката беше въвела желязно правило от 2 до 4 е време за сън. Приспива децата (което не иска да спи е длъжно да си седи в креватчето по това време), една съседка идва да и помогне като 2 часа седи в хола за всеки случай и отива на скоростно пазаруване. Дали не може и ти да измислиш нещо такова? Ако имаш някоя баба пенсионерка наблизо, която да си гледа сериала, например докато детето спи? Доста често възрастните хора са самотни и биха помогхнали с удоволствие, дори само за да общуват с някого... Другия вариант, който ми идва на ум е да намериш друга майка в подобно положение. Ако децата ви се сприятелят можете да се редувате-веднъж ти и оставяш твоето, веднъж тя нейното... В щатско, където семействата живеят често далеч от родата и почасовото гледане на деца е скъпо това е нормална практика. Хареса ми също, че си организират "срещи за игра" напр. 3-4 деца се събират редовно-във вторник при едната мама, в четвъртик при другата и т.н. И понякога 1 или 2 от майките може да си оставят детето и да идат някъде, пък и когато се съгласиш да направиш услуга и да гледаш детето е много по-лесно, защото децата се познават, познават и другите майки, другите къщи.
Надявам се да намериш подходящ вариант и да си улесниш живота, защото явно сега не се чувстваш добре... Аз за щастие имам много помагачи, та не знам доколко съветите ми са адекватни и приложими, но все пак се надявам да съм ти помогнала Hug

# 33
  • Мнения: 3 367
А пазаруване за цяла седмица през уикенда?(аз така правя,само тогава и пера).
*
Фен съм на режима,лягат си в 8.30,имам 2 часа за мен си(ако не си легна и аз с тях).Уикенд- спят от 2 до 4.30 следобед,тогава ходя на спорт,виждам се с приятелки,готвя,доработвам си и пр.
*
През останалото време съм или на работа,или с децата,но това е мой избор(тук може да се наеме гледачка от ден 1 на детето ако можеш да си го позволиш финансово) и не ми тежи.

# 34
  • Мнения: 1 761
А не можеш ли да наемеш някоя студентка да си играе с детето за един следобед, докато ти напазаруваш?Или някоя съседка-пенсионерка,на която да купиш кутия бонбони.Веднъж-два пъти седмично за по-големи покупки.

П.С.Аз днес за първи път отидох до магазина без количката.Освен,че през цялото време трябваше да дебна дали няма детето ми да изтърчи на улицата, след като приключих пазара той се тръшна на земята и отказа да тръгне с мен.Тъкмо го помъкнах да го нося ( 15 кг) и той се отскубна и се натопи в една кофа с магданоз и копър,целия се намокри.Измъкнах го от кофата (съответно и аз бях мокра),обаче той легна на пода и не иска да тръгва с мен, а ако го вдигна почва да ме рита...До сега не ми се беше случвало.Накрая жената от магазина явно и дожаля за мен,даде му някаква шарена опаковка и той тръгна..какво ли ще е следващия път?

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
Каква кутия бонбони? Няма балами вече! Ако една пенсионерка е в добро здраве тя няма да гледа дете за дребни подаръци, а ще се хване като детегледачка поне на половин ден.

# 36
  • Мнения: 4 582
MamaDonna аз напълно разбирам проблема ти защото това е и мой проблем
има варианти които съм открила във варна , пиши ми да ти ги споделя

# 37
  • Мнения: X
Трудно е, да! И с едно, и с две, и с пет е трудно.
Но аз лично предпочитам да не ми вземат бебето точно в тези клубове, отколкото да стане някоя беля. Иначе твърдо подкрепям идеята за подобни клубчета за деца до 3г.
Яслите са друга бира - там всички са на един акъл и са, като войничета.

А защо вие пазарувате туби с вода  Shocked Аз това и без дете не мога да го направя. Ако се натоваря, като хамалско магаре хич не ми е детето виновно......
А това, че крещи на опашката....ми крещи, дете какво да го правиш....най-много някой да се сети да отстъпи ред  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 379
това с пенсионерката съседка го пробвах вече и не свърши добре; преди година и половина бях се уговорила със съседката до нас да го разхожда следобед 2 пъти седмично; той беше бебе и спеше през цялото време; по-късно обаче наех гледачка , защото с мъжът ми решихме, че ми трябва целодневна грижа; съседката явно нещо иззлобя и започна да ни прави всякакви "добросъседски" номера; стигна се дотам, че сега не си говорим;
след 3 месеца детегледачката /и тя пенсионерка/ избяга под някакъв смешен предтекст, че трябва да се грижи за болния си мъж; не беше истина, разбрах по-късно от общи познати;
не ща съседи, приятелки и близки; не ща да се моля на никого; не че не мога, ако се налага, но няма смисъл; искам да си платя и да получа услуга, когато и колкото дълго имам нужда; ама няма ...
П.С. kartinka, прегръщам те  Hug; от собствен опит знам, че след такава случка аз имам нужда от това;

# 39
  • Мнения: X
kartinka, всички сме имали подобни случки, явно ти е било за първи път. С времето ще свикнеш и ще знаеш как точно да реагираш.

# 40
  • Мнения: 320
Моят син е на 2 години.Водихме го в един детски клуб и смятахме кака му/12 г./ да влезе като негова придружителка,но те ни съобщават,че не може да сестра му да влезе без да си плати,защото не е навършила 18. smile3515С една дума те ни казаха,но не директно  ,,Тя ще си играе вътре".Направо са смешни! smile3511 smile3514

# 41
  • Мнения: 2 587
И аз сама си гледам детето и няма на кого да го оставя.особено пък за пазар.
Ако не мога да купя всичко наведнъж и да мъкна количка и пазарска чанта ходя и по два пъти до магазина,няма друг начин.
И аз мъкна раница,че ръцете да са ми свободни,ако се наложи и торби да нося,понякога ми остават резки от тях по ръцете.
Не се оплаквам.
Просто гледам да си подредя  нуждите  така,че да не се изнервям излишно.
Минерална вода отдавна не купувам-купих си филтрираща кана,сменям филтъра всеки месец.
Ако се наложи нещо да меря по магазините малкия е с мен в пробната.
Дори,когато се наложи да вляза в тоалетна пак го вкарвам с мен,понеже ме гони и параноя да не го откраднат.
Понякога разни "специалисти" ми правят забележка,че го водя с количката, а бил достатъчно голям да ходи сам.Проблемът е,че освен да ходи може и много бързо да тича, а аз не искам да си видя детето под някоя кола.И отговарям на всезнаещите всичко по гледане на деца като толкова се възмущават да идат те да ми напазаруват.

Според мен дете,което още не може да каже ,ако нещо нередно се е случило с него не бива да се оставя на непознати.Моето дете е много кротко и всички искат да го гледат, но аз не давам-имам чувството,че прекалената дружелюбност,особено ,когато става дума за дете е опасна.Имам само една приятелка,на която имам доверие да го оставя и съм го оставяла,но тя е гледала много деца и има и собствени,знае какво да прави,как да го успокои,ако се налага,от какво трябва да го пази.

Напълно подкрепям  Peace С тази разлика че моето дете е щуро и както си играе кротко така може и да изчезне нанякъде.Гонила съм я много пъти по двора след като за секунди ми се е изплъзнала от погледа.А как да я следиш постоянно ако има дори и само още едно като нея.Гледах веднъж и детето на една приятелка в нас и луднах - едното на една страна,другото в обратна.Естествено гоня повече чуждото и разчитам че моето познава терена и ще се пази.Друг път не бих поела такава отговорност.

# 42
  • Мнения: 4 582
здравей,
и аз като теб съм   сама , но понякога прибавям таткото
това което  ме спасява е че 2 пъти в седмицата от към 5.30 до към 10 идва едно момиче намерих я от агенция'' вълшебство'' ето кординати
гр.Варна
ул.Софроний Врачански 18
ет.3,офис 313
тел.052/600457
моб.0896824213
www.dete-gledachki.com
 досега единствено няколко пъти съм го оставяла в '' портокала'' никога не са ми правили проблем че е под 3г
друго подходящо място е  в чайка бл 68 на ъгала има една сладкарница ''анжелика'' с детски кът който е подходящ и момичетата вътре са единствените които съм виждала наистина да занимават децата , още не съм го оставяла сам там само пия кафе на спокойствие
а кой е този клуб дъга?
а за пазаруването - ходя до пикадили с количката , оттам го слагам в  техните детски , давам му да яде нещо , после  покупките в багажника и така
 
p.p mama dona това ти го писах на лични но мартин нещо натисна и за всеки случай го пускам тук , пук и за други мами ще е полезно

Последна редакция: нд, 22 юни 2008, 00:08 от yasmina

# 43
  • Мнения: 6 206
Моят син е на 2 години.Водихме го в един детски клуб и смятахме кака му/12 г./ да влезе като негова придружителка,но те ни съобщават,че не може да сестра му да влезе без да си плати,защото не е навършила 18. smile3515С една дума те ни казаха,но не директно  ,,Тя ще си играе вътре".Направо са смешни! smile3511 smile3514
да, и това е много голяма вероятност, защото неведнъж съм го гледала този филм - тя каката ще го гледа, ама на каката й се играе повече от него и не можеш да й правиш забележка, че го оставя... Така че може би са прави, може би не и за вашия случая, но са го виждали вече.
Както във всяка тема за устройството на клубовете и тук прочетох велики глупости като медицинския персонал примерно, ще ме извинява ССФ
Дете под три години изисква специално наблюдение, когато клубът ти е пълен, нормално е да ограничиш достъпа на рисковите групи. Да, и по-добре да се откаже да се приеме дете, отколкото да се вземе дете при риск...


# 44
  • Мнения: 2 829
Защо не опиташ да плащаш на някоя майка, която има детенце на подобна възраст? Някоя, която наистина обича деца и ти харесва как се държи със своето. И която има нужда от пари, разбира се!

Общи условия

Активация на акаунт