Защо никой не предлага помощ за децата под 3г.?

  • 3 426
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 379
Много ме дразни един въпрос и ми се иска да го споделя, че дано ми олекне. Защо никой не предлага някаква помощ в гледането на децата под 3г.? Направо побеснявам всеки път в детския кът, когато ми направят тъжната физиономия "без придружител не може".  Crossing Arms Нямам на кого да разчитам за 1 час да напазаря ... Направо е ужасно. Гледачка почасово се намира много трудно във Варна, а частна ясла разбрах, че имало съвсем отскоро. Като стане на 3, вече ще ми е много по-лесно да го контролирам, а до тогава какво да правя ?  Sad Не разбирам, защо тази пазарна ниша никой не се захваща да я покрие?

# 1
  • Мнения: 4 668
Защото е трудно да се гледат  Confused ... Затова може би .
Аз със моят син , докато тръгна на частна ясла съм била като залепена / т.е . докато е бил на 2г.2м. / , ревяло ми се е понякога , че не мога и аз точно до магазина да отида . Тогава живеехме и в сграда без асансъор / в центъра / и представи си какво е - с бебе на ръце , с покупки ...
Мъжът ми ми помагаше , когато не е на работа и то много , но в повечето време го нямаше  Rolling Eyes
Нямам отговор на въпроса ти , просто споделих ...

# 2
  • Мнения: 2 577
Много е тежко, разбирам те. Синът ми е много палаво дете, не стои за секунда ни в количка, нито иска да ходи за ръчичка. Не мога да влезна в магазин, дори детската кухня вече е направо свръхусилия да я взема и той да чака.

Няма места, в които да гледат такива дечица Sad

# 3
  • Мнения: 2 208
И аз да се присъединя към групата на двегодишните щури деца...
Сама си гледам детето, сама пазарувам, сама се оправям....
Излизаме сутрин на разходка - пазарувам част от нещата, слагам ги в раница на гърба си, за да са ми свободни ръцете.
След това при следобедната разходка пазарувам останалата част - пак в раницата и така.

Когато пазарувам в магазина му давам някоя от покупките да я разглежда или да брои нещо по витрините.... Или го карам да ми обяснява разни неща, за да стои мирен до мен.

Така се справям аз, доколкото мога.

# 4
  • На черешата
  • Мнения: 8 392
 Зщото закона ни е такъв.
 Една позната има детски клуб и ми обясни,че деца под 3 години само ако има медицински персонал. Sad
 Иначе шом е с мама няма проблем.

# 5
  • Мнения: 379
И аз да се присъединя към групата на двегодишните щури деца...
Сама си гледам детето, сама пазарувам, сама се оправям....
Излизаме сутрин на разходка - пазарувам част от нещата, слагам ги в раница на гърба си, за да са ми свободни ръцете.
След това при следобедната разходка пазарувам останалата част - пак в раницата и така.

Когато пазарувам в магазина му давам някоя от покупките да я разглежда или да брои нещо по витрините.... Или го карам да ми обяснява разни неща, за да стои мирен до мен.

Така се справям аз, доколкото мога.
а как напъхваш в раницата туба минерална вода или нещо по-обемисто?  ooooh!
много отчайващо е положението!!!
не знам какъв е законът, но мисля, че сме доста ощетени и по-скоро на аниматорите не им се занимава; моето дете самичко си играе, само трябва някой да го наблюдава;
дайте идеи за други алтернативи, защото аз вече на магаре се обърнах; а когато малкият реши и да капризничи, направо ми идва да запаля мотора и да отпраша в друг свят ...  Rolling Eyes

# 6
  • На черешата
  • Мнения: 8 392
Абе хора,помислете преди да пишете.
Какво означава на аниматорите не им се занимава,тях кой ги пита.
Ако каже собственика и бебета ще гледат,така даже повече посетители ще имат.

# 7
  • Мнения: 2 556
А кой родител ще си остави бебето на какичка от клуб, чудя се аз, аз поне не бих го направила. Може би не всички ги е страх, но аз на човек, когото виждам за първи път, не бих оставила бебе или малко дете.

# 8
  • Мнения: 809
За бебета не знам, но дете на 2г. и половина, да речем, защо не ги приемат.
И аз бях доста разочарована, когато ни върнаха преди години от Арена Младост.

# 9
  • Мнения: 2 556
Според мен защото децата до 3 години правят по-често изненадващи проблеми от типа да лапнат нещо или да се наранят и т.н. Ако се задави малко дете с предмет, не се знае кой и как ще реагира край него и т.н.

# 10
  • Мнения: 2 208
а как напъхваш в раницата туба минерална вода или нещо по-обемисто?  ooooh!
много отчайващо е положението!!!
не знам какъв е законът, но мисля, че сме доста ощетени и по-скоро на аниматорите не им се занимава; моето дете самичко си играе, само трябва някой да го наблюдава;
дайте идеи за други алтернативи, защото аз вече на магаре се обърнах; а когато малкият реши и да капризничи, направо ми идва да запаля мотора и да отпраша в друг свят ...  Rolling Eyes
Тубата с минерална вода я купувам от магазинчето до входа ни и я качвам само по стълбите.  Wink

За други алтернативи не се сещам в момента... И аз търся такива, но от гледна точка да има някакви други социални контакти дребния. Но наистина май навсякъде трябва да бъде над 3 годишна възраст.  Tired

Ако открия някаква друга възможност веднага ще споделя! Peace

# 11
  • Мнения: 7 831
Не взимат толкова малки деца, защото в клуба има и много по-големи деца. Обаче и на 6, 7 години детето си е дете и нито може, нито трябва да се съобразява с бебе на 2. За това и малките деца могат да посещават клубовете само с придружител. Това не е ясла където една кака може да се оправи с 3, 4 двегодишни.
И аз го разбирам и приемам. Като знам как дивеят моите момчета по клубовете  ooooh! , търчат,  викат и т.н. най-добре вашите бебоци да са си с вас. Да няма после тема "бутна го един петгодишен хулиган и му цепна главата" Peace

# 12
  • Мнения: 379
не стана ясно кой последно прави проблемите - малките, че са непредсказуеми или големите, че са буйни; за моят син съм сигурна, че ще се справи и с 5 годишен батко, защото така пищи като му размътят водата, че шокът е най-малкото последствие;  Mr. Green
въпросът е защо няма отделно място, където да са само дечица от 1,5 до 3г.; те не са бебета, много ви моля!!! Crossing Arms
А кой родител ще си остави бебето на какичка от клуб, чудя се аз, аз поне не бих го направила. Може би не всички ги е страх, но аз на човек, когото виждам за първи път, не бих оставила бебе или малко дете.
айде да те видя 2 седмици на моя клон и тогава ще разбебеш; няма баба, няма дядо, таткотко пътува и го няма по половин година; няма лели, чичовци, съседки; никой няма насреща; а ти искаш само час за да напазаруваш спокойно и да не рискуваш детето да се пребие някъде, защото ръцете ти са пълни с чанти

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Във Варна има места, които приемат и по-малки деца - почасово или за цял ден. Скоро тук във форума обсъждаха такъв, май се казваше Нона. Моя позната си оставяше сина в Черепаха.
Аз не бих оставила двегодишното си дете на девойките от клубовете и да зачезна да си пазарувам  без да мога да я виждам.
А децата до три години са си бебета...

# 14
  • Мнения: 9 990
уууу, трагедия.Айде да си мерим клоните Laughing
Защото да се гледа бебе=една кака зачислена само за него.Толкова.Чак ви се чудя като се завайката как "сами" си гледате детето.Еми-сами я-аз ли да дойда да ви го гледам LaughingГолямото па пазарене/пазаруване/шопинг , цял час на ден за пазар ми се вижда пресилено. Peace
Не двегодишно-5 годишно миналото лято размахваше ножица и стрижеше наред/в Барбито/, а каката разглеждаше списание-а оставете си бебетата Crazy
Пазарува се с дете в количка.Простичко е.Вързано е.

Общи условия

Активация на акаунт