Моля помогнете ми, относно Достинекс и пълни гърди

  • 4 945
  • 6
  •   1
Отговори
Налага ми се да спра кърмата, Предписаха ми  2 хапчета Достинекс 1 през ден.
Това ли е стандартния курс на лечение?
Снощи се изцедих , стегнах гърдитеи взех хапчето, но днес гърдите ми са отново полупълни  Cry Страхувам се от бучки и мастит. Мислите ли че трябва да изцедя отново или да не предприемам нищо( знам че по принцип кърмата ще се усвои отново от организма).

Много ви моля за мнение и ви благодаря предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 219
Изцеди съвсем малко колкото да се облекчиш,аз бях на бромокриптин,но първия ден направо щяха да ми се пръснат гърдите,обадих се на акушерката и тя ми каза да ги изцедя докато се облекча,а и моите бяха много твърди направо ме боляха. Изцедих ги и на другия ден нямах проблеми.

# 2
  • Мнения: 789
И аз в момента отбивам Ива. Преди повече от година лекар ми беше казал да вземам по половинка през 12 часа, общо 2 хапчета. Преди няколко месеца обаче моя гинеколог ми каза, че това е прекалено висока доза за мен и че трябва да вземам по половинка през 3 дни, пак общо 2 хапчета. Страничния ефект е падане на кръвното, та явно за това ми намали дозата.

Аз обаче така и не ги купих. Пия градински чай. Първите дни е кошмарно, не можех да заспивам от болка, но почнах да се цедя. Постепенно обаче кърмата намалява и вече не ми е проблем.

За стягането аз лично съм чела лоши неща, та го пропуснах. Даже пак си сложих сутиен за кърмачки, че другите ме подлудяват.

# 3
  • Мнения: 191
По съвет на док се цедих първите 2 дни след прием на Достинекс. Наистина не е приятно, но при мен беше наложително и изтърпях. Иначе постепенното отбиване е най-доброто за майката и бебето.

# 4
Стягане е силно казано,ползвам един по-стегнат спортен потник.
Ако стане нетърпима болката ще изцедядооблекчение. Притеснява ме само,че така може да стимулирам отново лактация  Sad
Благодаря ви  Hug

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Еднократно изцеждане или изцеждане малко до облекчение няколко пъти няма да стимулира лактацията - достинексът блокира производството на пролактин от хипофизата, така че и да цедиш редовно и усърдно, пак ще спре кърмата, само че по-бавно. Затова не се притеснявай да поизцедиш, докато се почувстваш комфортно.

# 6
Благодаря ти Хедра  Hug , за сега се чувствам сравнително добре а не съм се цедила поне 24 часа.Имам чувството,че от стреса който преживях ми намаля кърмата още преди да започна хапчетата. И се моля само да нямам проблеми с гърдите при последващо раждане Sad

Общи условия

Активация на акаунт