Oбзавеждане на апартамент за месец.......Възмоk

  • 1 647
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Възможно ли е да обзаведа апартамент за месец? Апартамента се намира в София,тристаен,на шпакловка и замазка е в момента. Представям си го така: Отивам в магазина купувам врати, латекс,паркет,пло4ки за баните,гърнета и вани. Договарям се с някоя фирма за цена и време. Три дни мисля стигат за това Laughing. Харесвам си готова кухня........Могат ли да ми я инсталират веднага? Embarassed Трябва ли непременно да поръ4ам обзавеждането, и да 4акам време докато ми го доставят? Не мога ли да ре4ем да вляза в магазина и да кажа: - Ей този диван, тази спалня и оня гардероб. Товарете.  Embarassed Бях 4ела тук, 4е някой моми4ета са 4акали с месеци за врати Shocked  Не съм претенциозна, понеже няма да живея там. Под наем 6те се дава. Не искам от най-евтините мебели,нещо средна хубост. Всякаква информазия ще ми е от полза.........Магазини, фирми.  Благодаря  bouquet

Последна редакция: пт, 20 юни 2008, 13:13 от PyMu

# 1
  • Варна
  • Мнения: 355
Ако имаш парите и от магазините си харесаш мострите и ги натовариш направо, защо не. Трябва да намериш и майстори, които да ти боядисат и сложат фаянса и останалите неща сравнително бързо - договори се предварително за срок. За кухнята може да е по-трудно, но ако е със стандартни размери, не би трябвало да е невъзможно.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 805
 Joy ох извинявай ама не се стърпях Rolling Eyes.Това мойто вече е истеричен смях Embarassed
Няма как да стане само да ти кажа ,че правя  ремонт вече 5 месеца  Rolling Eyes по независещи от мен причини  #Cussing out. Ти си го мислиш  така, ама майстора мисли по друг начин, а в магазина  Rolling Eyes ами забавила се доставката и така един изчанчен шкаф го чаках 4 месеца  #2gunfire. Не те плаша просто реалността е такава  Embarassed. Пожелавам ти повече късмет  Peace. А аз се надявам поне до септември да сме приключили  Praynig

# 3
  • Мнения: 5 833
Фирмите,които разполагат с всякакви специалисти-шпакловчици,плочкаджии,бояджии и т.н. обикновено се занимават с по-крупно строителство.Ако сте късметлии да имате приятел,шеф на такава фирма........В момента-летния сезон се строи най усилено.Всяка сграда има срок на изпълнение с неустойки.Всеки работник е ценен и никой няма да го отдели от обекта,за да го прати у вас.Остава да се търсят самостоятелно действащи такива специалисти.Има и то добри. Всеки обаче е поел поръчки месеци напред.Просто е абсурд за 1 месец.То си има и технологично време за всяка работа а и последователност.Не може едновременно да латексира някой,а другия да слага подовите настилки.Освен това много магазини нямат складова наличност на плочките,а само мостри.Поръчваш съответното количество и чакаш да ти го доставят.За мебелите-може би може да стане в рамките на месец.

# 4
  • Мнения: 82
Благодаря за бързият отговор Джиджи  bouquet Има светлина в тунела зна4и. Някой да знае такива фирми(бригади) 4итави? Понеже има някой хора ,боядисали кенефа в къщи и се имат за бояджии Wink

# 5
  • Мнения: 3 215
Малко е оптимистична прогнозата ти, мисля.
Ако не си се занимавала досега с такова нещо и не си наясно с материали, къде ,какво,не познаваш свястни майстори някак не виждам как ще успееш.Независимо,че не искаш да е супер модерно, все пак искаш да изгледжа що годе прилично,нали.
Време отнема намирането на строителна фирма,договарянето на цени (предполагам,че все пак имаш някакъв бюджет,а не неограничени средства).
След това ще трябва да избереш плочки.Не винаги имат нужното количество,та може да се наложи да почакаш малко.
Лепила има десетки,ще трябва да избереш също след като поне малко се информираш кое за какво,предимства,недостатъци.
И за другите материали е така.
Санитария сигурно ще намериш,но пак иска малко да помислиш,да поогледаш,да сравниш цени и качество.
Латекс - преди да го положиш често се иска прешпакловане (на места или навсякъде),грундиране и тогава боядисване.Има все пак и някакви технологични срокове.
За готовите кухни - не бих се произнасяла,може и да има.Аз лично не бих се спряла на такава.
Мебели - има и без да се налага да чакаш,на склад.Колко са добри и качествени - не коментирам.Избор голям.Но точно затова е доста трудно да се спреш на нещо от раз.
Така, че моята прогноза е по-скоро песимистична.Може и да греша,но говоря от опит.Все пак каквото и да съм правила и довършвала, винаги целта ми е да е красиво,стилно,изпипано.Ти казваш,че не държиш много на това.Затова може и да греша,като ти казвам,че едва ли ще успееш за един месец.Пожелавам ти успех така или иначе!   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 054
www.mebelibanko.com/
www.hop-mebeli.com/
Не гарантирам, че имат много неща в наличност, но аз от там си харесах някои неща. Успех макар, че ще ти е доста трудно и под пара.. може и да успееш, ако процедираш по начина на джиджито Simple Smile Само за бригади не знам нищо, защото баща ми и брат ми са доста вещи в тия неща и ще помагаме докато те майсторят Simple Smile Успех!   bouquet

# 7
  • Мнения: 82
mrancho, то и аз се смях на акъла си докато пишех Embarassed  И все пак се надявах........... Ако се справя, веднага отварям фирма за такъв вид услуги Whistling

# 8
  • Мнения: 3 215
Когато най-после свършиш изобщо няма да ти е до смях, повярвай ми. (С най-добри чувства го казвам.)

# 9
  • Мнения: 5 178
Доста опитимистичен срок..
само да кажа, че от месец и половина сме в ремонт.. остана да се домонтира кухнята и една витрина за в хола..
И това при все че
имахме подови настилки и шпакловка, дошпакловахме само терасата, но за сметка на това слагахме гипс картон на тавана в хола.
бяната ни беше готова
и реално това беше малко ремонтче на хола и усвояване на част от терасата..

Мебелите са малкия проблем.. щом ще е за поднаем все ще намериш кухня и обзавеждане готово.
Плочки да кажем ще избираш между наличните в склада
Големия проблем са майсторите и технологичното време
Примерно ако ще правиш изравннителна замазка на пода под ламината се чака да изсъхне мин 7-10 дни, гипсовата шпакловка преди да се боядиса трябва да съхне мин 3 дни, че сатен гипса съхне бавно

# 10
  • Мнения: 4 970
Според мен е възможно, ако нямаш големои претенции и изисквания и не се вглеждаш в детайлите Wink.само това с банята ми се струва по-бавно откъм време Thinking
Ето както предлагам аз ( при условие , пак ти казвам, че нямаш претенции  да избираш измежду всичко, коеот е на пазара, и съответно да искаш да обикаляш, търсип, проучваш, сравняваш и т.н...... Crazy)
Отиваш в склад за плочки т.н.  санитарен фаянс ( СикоС, Джесика , или  защо не в Практикер....).Гледаш плочки- харесваш- товариш  нужното количество ( преди това трябва да си наясно  с количеството де.....)Peace( това лично съм го правила Wink)
С паркета процедираш по същия начин - набелязваш няколко магазина, преди да платиш избрания паркет питаш за монтаж и срока му!!!.ДО няколко дни  от покупката може да се случат нещата.За латекс- ако са ти шпакловани стените, смятам че и сами може да си боядисате докато се прави банята Grinning .После мебелите- ( хоп мебели имат наличности,лабиринт, Комо, Айко, еником-м......).Разгледай ги първо виртуално за да се ориентираш.Обаждаш се по телефона за да питаш за наличност на конкретните модели, които си набелязала и тогава отиваш( за да не губиш време, 4е са във всички краища на София Crazy).Виждаш ги на място, плащаш и договаряш доставката!Кухнята ако наистина няма някакви особености във формата също може да я купиш по модулни програми или готови дължини.
Успех Peace

# 11
  • Мнения: 3 215
Парите и материалите са дребен проблем на фона на този с майсторите - ще работят когато те искат и колкото те решат и твоето влияние върху тях ще бъде минимално...Когато ги намериш,де.Защото и намирането на майстори си е огромен проблем било то и в София.

# 12
  • Мнения: X
Може ние сме живия пример за това.
Основен ремонт- висчко, което се сетите, само стените бяхме оставили го направихме точно за 2 месеца.
Е, обзавеждането понеже всичко беше по поръчка- не сме купувлаи готови неща отне още 2 месеца- кухни, холово, 2 спални, техника.........Само да имаш парите и много да ти се работи  Hug

# 13
  • Мнения: 3 215
Само,че въпросът на авторката е дали може всичко (вкл. обзавеждането) да стане за един месец,а и доколкот рабрах не "и се работи много" - иска фирма да свърши всичко,а не да маже и боядисва сама...

# 14
  • Мнения: 593
Според мен не е възможно да стане за месец. И ние искаме така да направим всичко за месец, ама на дали ще успеем.

Общи условия

Активация на акаунт