Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-6 от 6 отговора
      costumed050 Мамчета помогнете  моето бебче Пепи е на 3мес..               Оm  какво може да се получат лишеи по кожата . Първо ни излезе на едното краче , а сега имаме доста по гръбчето . Все още сме на кърма и сок от ябълки и моркови , но от тях не е . Ако сте имали този проблем моля пишете..... newsm30 smile3525
Цитирай

Зачервени ли са?
Задължително ги покажи на педиатъра ви, може да е някакъв дерматит. Явно кожата е по-суха, попитай и с какво да мажеш за овлажняване.
Цитирай

Да не е от бирата?

Сега сериозно!
А от какво да е ако  не е от сока?Има деца с по-суха кожа и с предразположеност към алергии-в случая някакъв  дерматит.Не ви поставям диагноза,просто казвам,че от сега нататък трябва да внимавате.За сока ви е било рано и въобще не е трябвало да го започвате още повече щом сте на кърма.да,да педиатрите казват от 2-рия месец,то май само в БГ още това се прави  #Crazy Сега,съветвам те да вземеш на детето някакъв крем за много суха кожа-Атодерм или за алергични деца-Клоран или Мустела.Успех дано не се задълбочи проблема.При нас точно с лишеи започна.За наша радост бързо го израстнахме ,а най-много ни помогна кремът  Атодерм на Биодерма.
Цитирай

И при нас се получи същото когато бяхме на вашата възраст.Но за съжаление и доста по късно ни поставиха точна диагноза.Пробвай наистина с Атодерма.И аз  съм доволна от него.
Цитирай

Защо си сигурна, че не е от соковете?
Задължително заведи Пепи на лекар (дерматолог, алерголог)
При Борис лишеите бяха проява на алергия към млякот.
Цитирай

Лора също имаше лишеи, които според Проф. от Кожна линика на Александровска болница бяха безобидни.
Какво направих аз :
Разредих къпанията /до този момент всяка вечер имаше баня/;
Мажех с балсамчето на Д-р Тайс - много помага.
По този начин се регулира кожата на детето.

Все пак трябва консултациая със специалист.
Цитирай

newsm77Благодаря на всички мама за съветите...         newsm51Утре сме на дерматолог да видим какво ще е диагнозата  Praynig,защото педиатърката ни каза първо, че му е суха кожата и искаше да ни изпише мазила /ние имаме какво ли не/,след което реши ,че е алергия и ме посъветва да премахна всякакви омекотители smile3541.....
Цитирай

1-6 от 6 отговора