Цялата й уста е в афти!

  • 25 908
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 500
Момичета, кажете с какво да ги мажа тия афти. От някакъв гаден вирус цялата й уста е в афти, по устните, по езика, по бузите, всичко отвътре е в мехури. Едва яде, не дава да й се мият зъбите, при всяко докосване и плаче от болка. Направо се побърквам. Лекарката изписа някакво мазило - Ваготил. Няма никакво подобрение вече 4-ти ден. Sad

# 1
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Дактарин май беше  newsm78

# 2
  • Мнения: 17
дактарин,аз с това го мажа

# 3
  • София
  • Мнения: 2 883
Ваготила е много силен, направо я изгаря афтата. Сигурна ли си , че го ползваш правилно.
Дектарина е за млечницата при бебетата и ако са опорити афти няма да ти свърши работа. На мен ми излизат много афти-много е болезнено. Всъщност афтите са вид херпес, но излизат от вътрешната страна -по лигавицата  Rolling Eyes
Отиди пак при лекарката ти или при друг. Не го мъчи детето.

Аз използвам Ваготила така: С тампонче за уши топвам в разтвора и тампонирам афтата.Минава веднага, но не ми се вярва детето да издържи Confused
Отивайте на лекар, нищо че е Събота Peace

# 4
  • Мнения: 5 790
Дактарин орален гел.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 966
Намажи с хлебна сода, гадничко е, но има ефект. И ако имаш маникюр, желателно е да го изрежеш преди това.

# 6
  • Мнения: 729
Аз мажех с Дактарин и Гранофурин

# 7
Имах същият проблем като малка, да не казвам,че на моменти още ми се появяват. В никакъв случай Ваготил. Това само ще я изгори и ще направи афтите по устойчиви. Сами си минават, и нищо не помага. Болката е ужасна.  На мене лично нищо не ми помага. Задължително обаче заведи детенцето на лекар, медицината е понапреднала и може да ти предложат нещо, което да е ефективно. Успех на теб и на малката.

Последна редакция: сб, 21 юни 2008, 23:21 от Ch0c0laTeS

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Ох, ужасно е, като дете редовно имах Sad Не ща да се сещам, че направо ми се реве Sad Облекчаваше ми само махане на гнойните корички отгоре и обтриване със сода, ама много лекичко Confused А, и с гарнофорин са ме мазали, но нямаше голям ефект.
Милото детенце Sad

# 9
  • Варна
  • Мнения: 957
Много е гадно. Дъщеря ми страда доста често от тях. Мажех с Ваготил, но минах на сода - много е добър ефекта, стига да придумаш детенце. Последният път я водих на зъболекар, който я маза с нещо специално и облъчи афтите с нещо - "умряха" на другия ден. Процедурата се покри от здравната каса.

# 10
  • Мнения: 14
На нас ни бяха изписали Фунгостатин.

# 11
  • Мнения: 257
И ние бяхме така изписаха ни антимикотик Фунгостатин, малко горчиво но иначе с вкус на банан на втория ден забравихме за афтите. Peace

# 12
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Моето момиче вече 4 ден е по същият начин.Еднократно и  ги тушираха с Ваготил, пръскам с Тантум верде, и мажем с гелче Пансорал.За 4 дена невидях кой знае колко подобрение. Горкичката се измъчи. Лекарката ми обясни че едва на 7 ден ще получи облекчение от тези гадини.

# 13
Това е някакъв вирус. Можеш да мажеш с Фунгостатин.

# 14
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Това е някакъв вирус. Можеш да мажеш с Фунгостатин.
Peace
има ли ефект това гелче?

# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Фунгостатин помага при гъбички. За афтите ни изписаха Дактарин- за 2 дни всички минаха.

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Ох и ние бяхме така преди една седмица. Tired
Аз мажех с Дактарин,много съм доволна,точно
за два дена и мина,като се има предвид,че
тя не даваше да я мажа и не съм успявала да мажа обстойно.
Пробвай,дано ви мине бързо,че горкото детенце,
не може да се храни,Меги отслабна много за тези два дена.

# 17
  • Мнения: 254
дактарина е чудесен,помага наистина много бързо,но незнам вие за какво мазане говорите на мен педито ми каза да го давам с мерителната лъжичка която е вътре в кутииката дава се след ядене и по възможност след това да не се дава поне 30 мин нищо нито за пиене нито за ядене,колкото повече време стои лекарството в устата толкова по  бързо действа

# 18
  • Мнения: 3 336
И моите бяха така миналата седмица, много помогна сода с мед. При сина ми повече помогна от гранофурина. Иначе намерих и гранофурин в една аптека в София.

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
дактарина е чудесен,помага наистина много бързо,но незнам вие за какво мазане говорите на мен педито ми каза да го давам с мерителната лъжичка която е вътре в кутииката дава се след ядене и по възможност след това да не се дава поне 30 мин нищо нито за пиене нито за ядене,колкото повече време стои лекарството в устата толкова по  бързо действа


Ти ме озадачи.Аз четох в листовката на пастата,че в тази мерителна лъжичка
се слага толкова паста колкото трябва да се намаже ( аз мажех с клечка за уши)
според възрастта.В предпазните мерки пак в листовката пише да не се маже много
навътре към гърлото,защото пастата е мазен гел,който залепва и детето може да се задави.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Не съм мазала  Naughty В мерителната лъжичка и й го давах да го глътне. После поне 20 минути без вода  храна.

# 21
  • Мнения: 1 685
Аз мажех с Дактарин и Гранофурин
Peace

# 22
Как е днес малката сладурана? По-добре ли се чувства? Много се надявам скоро да ни кажеш, че вече са минали тия афти, ако не това , поне , че вече са започнали да позавяхват.   

# 23
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Ние взехме да се оправяме вече.Незнам дали си втълпявам, но си мисля че много е успокои гаргарите с лайка.Правихме ги 2 дена и сякаш доста помогнаха.Днес вече си хапва що годе нормално.За цял ден нито веднъж не се е оплакала че е боли устата.
Пожелавам бързо оздравяване на всички дечица от тази гадост.

# 24
Майчета, пробвайте с йодасепт, но точно с колко вода се разреждаше не се сещам. Можете да прочетет в листовката. Това също облекчава.
Много се радвам за детенцето на сладката мими, че вече се оправя Simple Smile

# 25
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Майчета, пробвайте с йодасепт, но точно с колко вода се разреждаше не се сещам. Можете да прочетет в листовката. Това също облекчава.
Много се радвам за детенцето на сладката мими, че вече се оправя Simple Smile
Благодаря ти мила.  bouquet

# 26
  • Мнения: 3 929
На нас Дактарин-а ни помагаше в такива случаи.

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз съм мазала синът ми с Дактарин,когато беше малък-помагаше

# 28
  • Мнения: 3 500
С Ваготила мазах няколко дни. Щипе наистина много, пробвах го, защото и на мен ми излязоха афти  Crazy. Купих и Фунгостатин. Малката го пробва веднъж и не ще и да чуе за него. Единствено се съгласява да я мажа с Дактарина, дава с охота. Дано мине по-бързо, че вече почти седмица е мъчение с тия афти. Устата й е просто пълна, дори кърви от време на време, че и по венците има. Абе ужас. А аз не мога да хапна нищо, тя обаче си папка, бавно, но славно...

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Noli продължавай да мажеш,положителния резултат
е сигурен.Дано бързо се оправя малката душичка,че като знам,
каква мъка е..... Tired

# 30
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми е също с афти в цялата уста, по езика и гърлото даже  Rolling Eyes Дактарина й го давам да го яде, не я мажа. Има и много висока температура  Rolling Eyes
По-гаден вирус май не е карала досега  Tired

Общи условия

Активация на акаунт