Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 юни 2008, 15:53 ч.

контрастен душ

• 2 315
  • 12
  •   1
Отговори
За ползата от контрастния душ

• отлично профилактично средство срещу настинка;
• помага за отслабването и засилва обменните процеси;
• кожата става еластична и гладка;
• особено полезен за хората с резки промени в кръвното налягане, тъй като благодарение на него кръвоносните съдове стават по-еластични.

Първоначално разликата между температурите на водата не трябва да бъде голяма. Топлата (38 градуса) и студената (28 градуса) вода трябва да се редуват 4-5 пъти, като под топлата струя се стои 1,5 минути, а под студената - половин минута.

След това постепенно може да се увеличава температурата на топлата вода и да се понижава температурата на студената вода, докато се постигне следният баланс - 40 градуса за първата и 20 градуса - за втората. Цялата процедура е добре да продължава 10-12 минути.

За да се запази бодростта през целия ден, сутрешният контрастен душ трябва да завършва със студена вода.

Аз пробвах и останах много доволна  Simple Smile
след 3 поредни дни кожата наистина става еластична и гладка  Wink

# 1
  • ПЛОФДИФ
Интересно....  Thinking записче за сега  Mr. Green

# 2
  • София
Ще пробвам Simple Smile

# 3
Това го знам от преди. И аз ще пробвам, въпреки че не си представям да стоя на толкова топло или пък на толкова студено.  Wink

# 4
  • София
И аз ще опитам, само да не ми стане лошо от голямата амплитуда Simple Smile

# 5
  • София
Опитвах, обаче или се щавя, или ми се разтракват зъбите. Явно ще залагам на други екстремни спортове  Mr. Green

П.П. Когато си мия само главата, накрая винаги я заливам с хладка до студена вода. Това подобрява кръвообращението и прави косъма по-лъскав.  Flutter

# 6
  • София
Прилагам го основно когато отслабвам или се боря с целулит. Ентусиазма ми относно контрастния душ обаче си отива много бързо, защото определено ми е неприятно. Само ми е приятно да си обливам краката до горе със студена вода, но не и на цялото тяло.

Иначе предимствата му са всеизвестни  Peace

# 7
  • Пазарджик / Анкх Морпорк. Сега в София-временно надявам се!
Стане ли лято, имам ли време, започвам да си играя със смесителната батерия на  душа.  Grinning
Енергизиращо, тонизиращо, освежанащо, полезно и за кожата и за под нея.

# 8
През цялата година приключвам душа със студена вода. Действа много ободряващо, особено в края на деня, когато краката са уморени - обливането на прасците със студена вода отнема болката и умората, а някъде четох и че предпазва от разширени вени.

# 9
Аз знам, че горещия душ засилва кръвообръщението, но за студения не знам нищо.

# 10
  • В.Търново
Най често карам с контрастен душ зимно време когато ми е много студено и идеално се получава,гореща вода докато издържа и после същото със студена,после изобщо не ми е студено,поне няколко часа!!!
А лятото с хладък душ,завършващ с почти студен душ!

Последна редакция: нд, 22 юни 2008, 19:55 от ana-mari

# 11
  • София
Аз винаги завършвам банята си със студен душ, леден. Лятото ми действа доста ободряващо.

# 12
  • В сигурни ръце
Не помня от колко години правя такъв контрастен душ.Има моменти,когато прекъсвам,но само когато бързам.
Вече знам защо не качвам килца ...  ooooh!

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт