Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 юни 2005, 22:14 ч.

Бихте ли "осиноvили" vременно дете?

• 2 067
  • 18
  •   1
Отговори
  • Ispania
Tук vсяка година има една "акция"(не сьм сигурнa дали така трябvа да я нарека ),при която деца от Саудицка Арабия са приемани v домоvете на обикноvенни хора ,зa по 3 месеца(тоест ,за лятото).Тоvа мероприятие се казжа НЕЩо от рода на (не си спомням много добре):"Да дадеш една vаканция "или неЩо такоvа.
Имам познати,които миналото лято си бяха vзели дvе де4ица-мом4енца v тях.Много беше vесело и нтересно vси4ко Simple Smile,децата се 4уvстvаха на 7 небе ,заЩото vидяха много неЩа ,за пьrvи пьт,като например ,4етка за зьби,топка,море,плаж.....и ей такиvа прости неЩа.И приемните"родители" бяха много Щастлиvи сьЩо,заЩото те нямат деца и така изжиvяха едно незабраvимо лято.
Vие бихте ли приели v дома си такиvа деца?
Само да уто4ня ,4е децата имат родители или някакvо семейстvо.

# 1
  • Там където е семейството ми
Да аз бих приела такива деца у дома,въпреки че след това ще ми е доста трудно да се разделя със тях. Sad

# 2
  • Sofia
е, това всъщност е доста различно от осиновяване, дори и временно.

От заглавието първо помислих, че става въпрос за една друга инициатива - за "съботно-неделното" осиновяване - имаше много разгорещени спорове преди време - в "Сблъсък" мисля.

За това, за което говориш - да, бих взела някое детенце да поживее в къщи, това май се практикува за деца от райони в бедствие - просто да си почине детето, да си изкара добра ваканция...

Но за другото, което споменах, съм категорично против. Да вземеш дете за Коледа, за два дни и после пак да го върнеш без никакви ангажименти, ми се струва най-малкото непочтено и нечестно спрямо надеждите и чувствата на едно такова създание.

Един пример: В това предаване на "Сблъсък" една от опонентките на "великата идея" разказваше за едно от децата, което, за да не го връщат в дома, си предложило услугите за прислужница....На такова унижение не бих подложила никое дете, да не говорим за изоставено...

# 3
е, това всъщност е доста различно от осиновяване, дори и временно.

От заглавието първо помислих, че става въпрос за една друга инициатива - за "съботно-неделното" осиновяване - имаше много разгорещени спорове преди време - в "Сблъсък" мисля.

За това, за което говориш - да, бих взела някое детенце да поживее в къщи, това май се практикува за деца от райони в бедствие - просто да си почине детето, да си изкара добра ваканция...

Но за другото, което споменах, съм категорично против. Да вземеш дете за Коледа, за два дни и после пак да го върнеш без никакви ангажименти, ми се струва най-малкото непочтено и нечестно спрямо надеждите и чувствата на едно такова създание.

Един пример: В това предаване на "Сблъсък" една от опонентките на "великата идея" разказваше за едно от децата, което, за да не го връщат в дома, си предложило услугите за прислужница....На такова унижение не бих подложила никое дете, да не говорим за изоставено...
  202uu

# 4
  • София, "Младост 3"
да ВАл - бих взела стига финансово джоба ми да издържи  Wink

# 5
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
И ние бихме взели така дете.Но и аз съм категорично против взиманията за празници на деца от домовете.

# 6
Това е гостуване, не осиновяване. Разбира се, че бих взела. Особено е интересно, когато ти самият имаш деца, така твоите и тези, които са на гости научават страшно много и е много добре и за двете страни. Ти самият научаваш и взимаш поуки Simple Smile

# 7
  • Ispania
Замислих се.......................тьй като аз v момента нямам vьзможност да си осиноvя дете ,ами следvaЩата година ,Ще си vзема някое v кьЩи ,за 3 месеца.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet-их ,много сьм happy

# 8
  • София, "Младост 3"
миличка ама с бебето и другото ще се справиш ли? или за догодина питаш? щото сега си мисля, че просто ще дадеш фира - твърде тежка беше годината за теб ... но ти си знаеш най-доблре  Wink

# 9
  • Ispania
миличка ама с бебето и другото ще се справиш ли? или за догодина питаш? щото сега си мисля, че просто ще дадеш фира - твърде тежка беше годината за теб ... но ти си знаеш най-доблре  Wink
Ааааааа ,за догодина говоря Stop,тази ве4е сьм дала фира Laughing Laughing Laughing

# 10
Да, много пъти сме искали да вземем дете от дом.
Много пъти сме го обмисляли и решавали и последният момент се отказваме.
Реално не знам как стоят нещата, но все си мисля че е много сложно и все не ни достига смелост. Все пак е голяма отговорност.

# 11
В момента, в който ти влезе в дома осиновеното дете, и когато тръгне живота ви в старите релси и се замислиш-усещаш че чувстваш детето все едно че е било с вас цял живот,а не от скоро!Поне при нас и при наши приятели е така!
Хубаво е да се вземат деца за празници или ваканция-а после?!Какво става в главицата на едно такова дете видяло хубавото в живота,уюта и топлината на дома,вкусната храна,играчките...целувката за "лека нощ" ThinkingАз съм на мнение или в приемно семейство или НЕ!
Дидонка,ами престрашете се де!Щом го искате-действайте! newsm10 lovekiss

# 12
  • Ispania
В момента, в който ти влезе в дома осиновеното дете, и когато тръгне живота ви в старите релси и се замислиш-усещаш че чувстваш детето все едно че е било с вас цял живот,а не от скоро!Поне при нас и при наши приятели е така!
Хубаво е да се вземат деца за празници или ваканция-а после?!Какво става в главицата на едно такова дете видяло хубавото в живота,уюта и топлината на дома,вкусната храна,играчките...целувката за "лека нощ" ThinkingАз съм на мнение или в приемно семейство или НЕ!
Дидонка,ами престрашете се де!Щом го искате-действайте! newsm10 lovekiss
На децата им остава един много хубав и незабравим спомен.Те си имат семейства и не искат да си сменят родителите ,а само да прекарат една прекрасна ваканция.

# 13
Е да,децата които си имат семейства нестрадат така,остава спомена и удоволствието от изживяното.Аз имах в предвид децата без дом и семейство-за тяхната болка след това гостуване-те вечно ще гледат вратата и ще чакат да се появиш и да ги отведеш там дето е уютно и толкова хубаво,след време ще им се иска и да е завинаги...!Бих приела с огромно удоволствие и от едните и от другите,стига да няма наранени душички след това.Сега ме разбра предполагам Вал,какво исках да кажа?А ти мила,с твоята добра душа и голямо сърце,дано си имаш още не едно детенце!

# 14
  • Ispania
Е да,децата които си имат семейства нестрадат така,остава спомена и удоволствието от изживяното.Аз имах в предвид децата без дом и семейство-за тяхната болка след това гостуване-те вечно ще гледат вратата и ще чакат да се появиш и да ги отведеш там дето е уютно и толкова хубаво,след време ще им се иска и да е завинаги...!Бих приела с огромно удоволствие и от едните и от другите,стига да няма наранени душички след това.Сега ме разбра предполагам Вал,какво исках да кажа?А ти мила,с твоята добра душа и голямо сърце,дано си имаш още не едно детенце!
Опс,ивинявам се  Embarassed Embarassed Embarassed,не бях разбрала.
Благодаря ти ,за пожеланието Hug

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт