Бихте ли "осиноvили" vременно дете?

  • 2 428
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 708
аз даже и за приемно семейство мисля.. а за ваканция хубаво, ама после моите двете ще реват за новото си приятелче и на мен ще ми е мъчно..3 месеца, тъкмо сме свикнали и да се разделим...

# 16
  • Мнения: 7 100
Временно не. Като го върна за постоянно, то миличкото ще се почувства за пореден път отхвърлено и най-вероятно ще вини себе си са това.  С веднъж изоставени деца трябва да пипа кадифената ръкавица.

# 17
  • Мнения: 4 244
Аз като прочетох заглавието на темата помислих че става дума точно за ролята на приемно семейство
В случая който Вал описва мога да дам пример с нашето село
Имаме дружество "Децата на Чернобил". Всяка година организират на различни учлиища, в повечето случаи гледат да са деца изгубили единия си родител, ваканцията им при нас. Точно по същия начин както с арабчетата, децата идват при нас в приемни семейства. Голям купон става щото децата не знаят не мски, родителите не знаят руски или украински, но зза 3 месеца понаучават някоя и друга дума.
Аз обмислям след някоя и друга година да взема 1-2 деца, не сега щото моите са още малки и ще пада голям въргал. Искам поне да са на една възраст
Иначе за финал на тази весела ваканция от това дружество им организират страхотен детски празник, на който ние винаги ходим

# 18
  • Мнения: 4 629
Аз не бих го направила. Ако взема дете, на което мога да осигуря по-добър стандарт на живот пък било то и за 3 месеца, значи бих подронила авторитета на родителите. Мисля, че най-важното за едно дете е любовта, а ако я има няма значение дали знае за четкатаза зъби и топката.

Ако стандарта ни на живот е равен (на нашето семейство и това, което пуска детето си за ваканцията) тогава ' Да" бих взела детенце с удоволствие. Но тогава това няма да е съревнование за по-добър начин на живот, а просто едно различно лято. В случая обаче доколкото разбрах не става въпрос за това

Общи условия

Активация на акаунт