Бихте ли "осиноvили" vременно дете?

  • 2 428
  • 18
  •   1
Отговори
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Tук vсяка година има една "акция"(не сьм сигурнa дали така трябvа да я нарека ),при която деца от Саудицка Арабия са приемани v домоvете на обикноvенни хора ,зa по 3 месеца(тоест ,за лятото).Тоvа мероприятие се казжа НЕЩо от рода на (не си спомням много добре):"Да дадеш една vаканция "или неЩо такоvа.
Имам познати,които миналото лято си бяха vзели дvе де4ица-мом4енца v тях.Много беше vесело и нтересно vси4ко Simple Smile,децата се 4уvстvаха на 7 небе ,заЩото vидяха много неЩа ,за пьrvи пьт,като например ,4етка за зьби,топка,море,плаж.....и ей такиvа прости неЩа.И приемните"родители" бяха много Щастлиvи сьЩо,заЩото те нямат деца и така изжиvяха едно незабраvимо лято.
Vие бихте ли приели v дома си такиvа деца?
Само да уто4ня ,4е децата имат родители или някакvо семейстvо.

# 1
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Да аз бих приела такива деца у дома,въпреки че след това ще ми е доста трудно да се разделя със тях. Sad

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
е, това всъщност е доста различно от осиновяване, дори и временно.

От заглавието първо помислих, че става въпрос за една друга инициатива - за "съботно-неделното" осиновяване - имаше много разгорещени спорове преди време - в "Сблъсък" мисля.

За това, за което говориш - да, бих взела някое детенце да поживее в къщи, това май се практикува за деца от райони в бедствие - просто да си почине детето, да си изкара добра ваканция...

Но за другото, което споменах, съм категорично против. Да вземеш дете за Коледа, за два дни и после пак да го върнеш без никакви ангажименти, ми се струва най-малкото непочтено и нечестно спрямо надеждите и чувствата на едно такова създание.

Един пример: В това предаване на "Сблъсък" една от опонентките на "великата идея" разказваше за едно от децата, което, за да не го връщат в дома, си предложило услугите за прислужница....На такова унижение не бих подложила никое дете, да не говорим за изоставено...

# 3
  • Мнения: 901
е, това всъщност е доста различно от осиновяване, дори и временно.

От заглавието първо помислих, че става въпрос за една друга инициатива - за "съботно-неделното" осиновяване - имаше много разгорещени спорове преди време - в "Сблъсък" мисля.

За това, за което говориш - да, бих взела някое детенце да поживее в къщи, това май се практикува за деца от райони в бедствие - просто да си почине детето, да си изкара добра ваканция...

Но за другото, което споменах, съм категорично против. Да вземеш дете за Коледа, за два дни и после пак да го върнеш без никакви ангажименти, ми се струва най-малкото непочтено и нечестно спрямо надеждите и чувствата на едно такова създание.

Един пример: В това предаване на "Сблъсък" една от опонентките на "великата идея" разказваше за едно от децата, което, за да не го връщат в дома, си предложило услугите за прислужница....На такова унижение не бих подложила никое дете, да не говорим за изоставено...
  202uu

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
да ВАл - бих взела стига финансово джоба ми да издържи  Wink

# 5
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И ние бихме взели така дете.Но и аз съм категорично против взиманията за празници на деца от домовете.

# 6
  • Мнения: 810
Това е гостуване, не осиновяване. Разбира се, че бих взела. Особено е интересно, когато ти самият имаш деца, така твоите и тези, които са на гости научават страшно много и е много добре и за двете страни. Ти самият научаваш и взимаш поуки Simple Smile

# 7
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Замислих се.......................тьй като аз v момента нямам vьзможност да си осиноvя дете ,ами следvaЩата година ,Ще си vзема някое v кьЩи ,за 3 месеца.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet-их ,много сьм happy

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
миличка ама с бебето и другото ще се справиш ли? или за догодина питаш? щото сега си мисля, че просто ще дадеш фира - твърде тежка беше годината за теб ... но ти си знаеш най-доблре  Wink

# 9
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
миличка ама с бебето и другото ще се справиш ли? или за догодина питаш? щото сега си мисля, че просто ще дадеш фира - твърде тежка беше годината за теб ... но ти си знаеш най-доблре  Wink
Ааааааа ,за догодина говоря Stop,тази ве4е сьм дала фира Laughing Laughing Laughing

# 10
  • Мнения: 922
Да, много пъти сме искали да вземем дете от дом.
Много пъти сме го обмисляли и решавали и последният момент се отказваме.
Реално не знам как стоят нещата, но все си мисля че е много сложно и все не ни достига смелост. Все пак е голяма отговорност.

# 11
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
В момента, в който ти влезе в дома осиновеното дете, и когато тръгне живота ви в старите релси и се замислиш-усещаш че чувстваш детето все едно че е било с вас цял живот,а не от скоро!Поне при нас и при наши приятели е така!
Хубаво е да се вземат деца за празници или ваканция-а после?!Какво става в главицата на едно такова дете видяло хубавото в живота,уюта и топлината на дома,вкусната храна,играчките...целувката за "лека нощ" ThinkingАз съм на мнение или в приемно семейство или НЕ!
Дидонка,ами престрашете се де!Щом го искате-действайте! newsm10 lovekiss

# 12
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
В момента, в който ти влезе в дома осиновеното дете, и когато тръгне живота ви в старите релси и се замислиш-усещаш че чувстваш детето все едно че е било с вас цял живот,а не от скоро!Поне при нас и при наши приятели е така!
Хубаво е да се вземат деца за празници или ваканция-а после?!Какво става в главицата на едно такова дете видяло хубавото в живота,уюта и топлината на дома,вкусната храна,играчките...целувката за "лека нощ" ThinkingАз съм на мнение или в приемно семейство или НЕ!
Дидонка,ами престрашете се де!Щом го искате-действайте! newsm10 lovekiss
На децата им остава един много хубав и незабравим спомен.Те си имат семейства и не искат да си сменят родителите ,а само да прекарат една прекрасна ваканция.

# 13
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Е да,децата които си имат семейства нестрадат така,остава спомена и удоволствието от изживяното.Аз имах в предвид децата без дом и семейство-за тяхната болка след това гостуване-те вечно ще гледат вратата и ще чакат да се появиш и да ги отведеш там дето е уютно и толкова хубаво,след време ще им се иска и да е завинаги...!Бих приела с огромно удоволствие и от едните и от другите,стига да няма наранени душички след това.Сега ме разбра предполагам Вал,какво исках да кажа?А ти мила,с твоята добра душа и голямо сърце,дано си имаш още не едно детенце!

# 14
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Е да,децата които си имат семейства нестрадат така,остава спомена и удоволствието от изживяното.Аз имах в предвид децата без дом и семейство-за тяхната болка след това гостуване-те вечно ще гледат вратата и ще чакат да се появиш и да ги отведеш там дето е уютно и толкова хубаво,след време ще им се иска и да е завинаги...!Бих приела с огромно удоволствие и от едните и от другите,стига да няма наранени душички след това.Сега ме разбра предполагам Вал,какво исках да кажа?А ти мила,с твоята добра душа и голямо сърце,дано си имаш още не едно детенце!
Опс,ивинявам се  Embarassed Embarassed Embarassed,не бях разбрала.
Благодаря ти ,за пожеланието Hug

Общи условия

Активация на акаунт