Отговори
# 15
  • Мнения: 22 414
Национален телефон, дръжки, за сега го има в София и по-големите градове. То в БГ всичко национално е така.
Те и другите телефони имат фалшиви обаждания, за това идват след 30-40мин. Миналата год се наложи да звъним на Бърза помощ, когато благоволиха да си дотътрят задниците, така отвратително се държаха, че сме ги разкарвали, за да констатират смъртта на човека. Ами ако бяха дошли по-рано можеше да констатират нещо друго.
И тук по същият начин, едва ли не искат да им рецитираш ЕГНто на пострадалия, че да вземат да дойдат.

# 16
  • Мнения: 1 959
Мисля, че имат много неточни и фалшиви обаждания .... така че искат да са сигурни за какво става въпрос преди да дойдат. Донякъде разбираемо ... представете си 5-6 линейки по фалшиви сигнали и някой спешен реален случай, за който да не може да се реагира

Вероятно обяснението за поведението им е точно това. Но не намирам, че е правилно.
Може да се подаде фалшив сигнал и с перфектно поднесени обяснения.
А може да си толкова шокиран от това, което става покрай теб, че да не можеш да кажеш нищо смислено.

Добре де, нали това е идеята на 112 - ти да се обадиш на тях, а те да се свържат с когото е необходимо ... полиция, бърза помощ, пожарна ... ако ще и с президента ... нали затова минават някакво обучение ... баси.

Точно! Те просто не си вършат работата.

# 17
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И поради тази причина хванатите "шегобийци" (онези, които звънят на спешните номера за забавление/извратено чувство за хумор/скука) трябва да бъдат наказвани много сурово. 

# 18
  • Мнения: 2 386
Absolutno podkrepqm myrshaviya, tova im e rabotata. Na vseki pet preceneni kato falshivi edin chovek si umira.
Znam, che ima shegadjii, no i sankciite ni sa kato sistemata - nikakvi gi nqma. Sorry za latinicata.

# 19
  • Мнения: 1 212
myrshaviya, за да не ме интерпретираш погрешно ... разбирам негодуванието ви - искали сте да помогнете - човещина , браво !  Peace
Утре на всеки може да се случи , това е и моята логика!
При моя инцидент, който описах по-горе .... докато се чудим какво да направим с другото майче с две мрънкащи вече деца в количките под закапалия дъжд покрай нас минаха сумаТи мъже и дами - никой не реагира.
Помолихме два пъти някой да се опита да дигне жената, учтиво отклониха предложението ... бързали  Shocked
Подчертавам, ако не бяхме звъннали втори път и вече решени на всичко да ги накареме да дойдат ... нищо нямаше да стане .  Sad
Искат да са сигурни за всеки сигнал , това е  Confused

# 20
  • Мнения: 13
Не знам дали те интерпретирам погрешно, но ти сякаш се опитваш, ако не да ги оправдаеш, то поне да ми обясниш какви евентуално са причините да не направят нищо.
Е, не ме интересува какви са им причините ДА ОТКАЖАТ да направят каквото и да е.
Нито смятам да приема за нормално, че трябва да се обаждам по 2-3-4 пъти, докато ми повярват. Това просто НЕ Е НОРМАЛНО.

# 21
  • Мнения: 1 212
Да, това се опитвам да ти обясня .... от тяхна гледна точка явно не е нормално, ако си заинтересован да не спреш и да им дадеш необходимата им минимум информация ... къде, какво е станало, номер на колата / както в случая /  ... виждаш ли пострадали и т.н.

# 22
  • Мнения: 2 821
Национален телефон, дръжки, за сега го има в София и по-големите градове. То в БГ всичко национално е така.
Тъпаци!
То нали са се отчели пред ЕС, че са направили национален телефон Twisted Evil...за какво им е на малките градове, щото ако ти се наложи не викаш Бърза помощ, а палиш колата и беш там..... Confused

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
В някои бели държавици при обаждане идват пожарна, полиция и линейка на адреса.

От моя опит казвам, че това далеч не е така, въпреки че това сме чували.

В Испания се прибираме от гости някъде към 1 ч. Пред входа виждаме припаднал човек, дишащ тежко. Опитахме да проведем разговор с него- неадекватен е. Звъним на 112- на този адрес има припаднал мъж, който от време на време се хваща за гърдите и стене; изпратете моля линейка. Операторката започна- вие как попаднахте на човека; той на каква възраст е, пил ли е, има ли ударено някъде, кръв... Поне 15 минути ме разпитва... Дойде линейката и го откараха. Предположиха, че човекът е с инфаркт.
Е, явно и в белите страни е напълно възможно човек да умре, докато чака да реагират на обаждане на спешен телефон( не знам какво стана с "нашия" герой, надявам се е добре  Praynig)

# 24
  • Мнения: 4 585
Ти защо мислиш Испания за бяла държава. Те там се едни мургави,
мушкат бикове с шпаги и разни други железа и това ги докарва до екстаз.
Кое й е бялото на Испания.

# 25
  • Мнения: 1 212
Ти защо мислиш Испания за бяла държава. Те там се едни мургави,
мушкат бикове с шпаги и разни други железа и това ги докарва до екстаз.
Кое й е бялото на Испания.

Е и те са в ЕС, това ни е общото .
Другото е, че и при нас някои са по-мургавки  Wink
/лятно време, де   Laughing .... печем се имам предвид/

# 26
  • Мнения: 4 585
Имам(е) и то поради една мн. основателна причина.
Поне тук (САЩ), ако не дай боже, се случи нещо и искам да се обадя на полицията или бърза помощ, ако го направя от домашен тел, те ме локализират по сателит до абослютно точната къща, в която съм и пристигат до 3-5 мин, барабар с пожарна и линейка.
С мобилен телефон ме откриват само в приблизителен радиус, нещо от типа на 100-200м.
Сложихме стационарен тел. обратно (нямахме от поне 5 год), когато се роди дъщеря ми. Преценихме, че си струва с оглед на горното, ако не дай боже се случи нещо и имаме спешна нужда от бърза помощ или нещо такова.

Это една по-бяла държава. Безпричинното звънене на тел 112 е престъпление и е наказуемо.
Колко му е да си сложат апарат с дисплей. Щом съм им позволил да видят номера от който звъня, явно не се е:авам, да идват.

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Ти защо мислиш Испания за бяла държава. Те там се едни мургави,
мушкат бикове с шпаги и разни други железа и това ги докарва до екстаз.
Кое й е бялото на Испания.

Е, хайде сега! На испанците, колкото и да са мургави, имаме с векове да им дишаме праха...

# 28
  • Мнения: 1 941
Как може някой да не е чувал за телефон 112   Shocked newsm78

# 29
  • на село
  • Мнения: 3 893
Как може някой да не е чувал за телефон 112   Shocked newsm78

Е, как пък да е чувал, като в 70 % от страната все още не работи такъв телефон.

Общи условия

Активация на акаунт