Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора

Варна,морето,сините вълни.

Дайте идея какво да направя с бели череши.Направихме сладко,мисля за някакъв сладкиш ThinkingМного са,а знам че бързо се развалят-жал ми е да ги хвърлям...Помагайте,момичета,плиииийз!!! Hug
Цитирай

София

Ето тук има един изпробван сладкиш:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3533.msg184546#msg184546

Точно с бели череши не съм го правила, но няма причини да не стане.

Пусни търсачката на "череши" и виж какво ще излезе.
Цитирай

Мерси,моята рецепта е същата,само че се напоява със захарен сироп Laughing
Цитирай

Питата стана супер!!! Laughing
Цитирай

София

Радвам се, че ти е харесала. У нас винаги се изяжда - независимо от плода.

Не я сиропирам - плодовете си пускат сок. Гледам да я скрия до другия ден, за да се напои.
Цитирай

София

сложи си едно, две пликчета "обезкостилчени" черешки във фризера за подобни  сладкиши през зимата
Цитирай

София

А-а-а, ми да. Как забравих!?!? Обезкостилчващ череши, редиш ги в буркан и засипваш със захар - ред череши, ред захар и така до горе. Затваряш и прибираш в хладилника. И с вишни става. Аз с два такива буркана (от по килограм) колко кекса, столени и т.н. сладкиши спретнах... А и за украса на торта стават. Непременно си задели.
Цитирай

А-а-а, ми да. Как забравих!?!? Обезкостилчващ череши, редиш ги в буркан и засипваш със захар - ред череши, ред захар и така до горе. Затваряш и прибираш в хладилника. И с вишни става. Аз с два такива буркана (от по килограм) колко кекса, столени и т.н. сладкиши спретнах... А и за украса на торта стават. Непременно си задели.
Колко време траят тези череши?
Цитирай

Непременно ще пробвам.Не се заваряват,нали,просто се затварят и в хладилника?
Цитирай

София

Нищо не се правят - само се засипват обилно със захар. Вторият буркан го свърших в началото на март. Сока беше станал на вишновка (вишни бяха), но плодовете бяха в идеално състояние. Бурканите ми бяха на винт.
Цитирай

Eee, ангел си ти!!!
Какво стана, поникнаха ли ти крилата Smile

Ето това намерих аз за черешови сладкиши, като пуснах търсачката Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29174.msg564848#msg564848
« Последна редакция: пн, 13 юни 2005, 19:03 от Duci »
Цитирай

Направих едно малко,толкова останаха,ама в неделя ще берем и другата череша,така че ще има.Мерси ,момичета!!! Hug
Цитирай

София

Eee, ангел си ти!!!
Какво стана, поникнаха ли ти крилата Smile

Ми да. Вече и леко светя на тъмно. Предимно около главата. Като пръстенче някакво...
Цитирай

Рая, а сипваш ли някакъв алкохол? За портокаловте корички се сипваше, а за това? Днес наредих в бурканче,ама много сухо ми се видя newsm78
Цитирай

София

Не сипвам алкохол. Плодовете си пускат сок. Но ги държа в хладилника.

Ако се притесняваш - сипи. Нищо лошо няма да стане. Само ликьор.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора