Ха такааа.....Залъгалките причиняват ....

  • 1 351
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Прочетете това новооо откритие

http://www.dnes.bg/article.php?id=53210

Просто вече незнам ....първо опасни пластмаси после опасни биберони и какво остава ooooh!

# 1
  • Мнения: 553
не знам за ушните инфекции, но според мен влияе недобре на проговарянето, в смисъл че го забавя  и затруднява. Така де като свикне да седи с запушалка в устата.. часове наред и през деня когато е будно... и това трае до към 2 годишна възраст. това си е изгубени часове и часове на ден за упражнения на говорния апарат и овладяването му. още повече че се разчита на първоначално налучкване на звука.
точно във възрастта когато е нормално най-активно да артикулира и да имитира звучите които издават родителите...
за мен пристрастяването и към залъгалката и към смукането на пръстите показва недостиг на нежност и телесен контакт с родителя, оттам и чевство за несигурност и незащитеност, които детето се опитва да излъже само себе си че ги има като имитира това което ги предполага- сукането от МАЙКАТА и гушнато в нея. С гушкане и внимание се елиминира този проблем... пуста цивилизация- разказва н играта на психиката от бебета.

# 2
  • Мнения: 256
Аз пък не мисля, че влияе зле на проговарянето, както твърди oceanid. Сина ми е пристрастен към залъгалката и в момента си говори много добре. Не използва бебешки думи и му се разбира абсолютно всичко, а същевременно прави и дълги изречения. Освен това си проговори и доста рано. А вече и пее.
А смея да твърдя, че изказването ти за липсата на нежност и телесен контакт с родителя е абсурдна за нас. Сина ми е гушкан непрестанно от раждането си до днес, освен това получава и изключително голямо внимание от моя страна.

# 3
  • Мнения: 553
не казвам че обективно забавя проговарянето а че същото дете би проговорило ОЩЕ по-рано и по-добре, ако не му е запушена устата по цял ден. от един момент всичко става навик. ако е спало само в стаята и т.н. екстри на цивилизацзията, може въпреки че е гушкан да си има своите моменти на недостиг на присъствие и сигурност.
апропо няма начин да си нонстоп до детето а и децата са различни, кои по-рано кои по-късно показват способност да се занимават сами, но преди това съм против отделянето им. вече. баткото го гледах така, но възгледите ми се измениха с времето. онова безпрекословно доверие в тебе се гради именно в началото именно като винаги те има. детето започва да се усамотява когато е готово, не трябватова даидва от родителя. не че нщо ще му стане ако не е така, просто може и много по-добре. когато стане 1-2 клас и като видиш че не ти се доверява толкова и така ккто ти се иска а всичка пречупва през своя си цедка, дори теб... ще ме разбереш. не че и това е толкова лошо, но може да заболи от това.   

# 4
  • Мнения: 247

за мен пристрастяването и към залъгалката и към смукането на пръстите показва недостиг на нежност и телесен контакт с родителя, оттам и чевство за несигурност и незащитеност, които детето се опитва да излъже само себе си че ги има като имитира това което ги предполага- сукането от МАЙКАТА и гушнато в нея. С гушкане и внимание се елиминира този проблем... пуста цивилизация- разказва н играта на психиката от бебета.

Не съм съгласна с теб  Naughty
Моето бебе е изключително обичано и гушкано, както от мен така и от таткото, но това не му пречи да си гризе пръстите .

# 5
  • София
  • Мнения: 2 296

 hahahaХа,това за мен е смешно.А още по-смешни са коментарите след статията. Joy

# 6
  • Мнения: 433
...Не съм съгласна с теб  Naughty
Моето бебе е изключително обичано и гушкано, както от мен така и от таткото, но това не му пречи да си гризе пръстите .
Което според всички психологически школи от дядо Фройд насам е признак на несигурност, стрес и липса на внимание  newsm78

При вас залагам на първите две. Поне като погледнах леглото на бебчо в подписа ти и как се губи тя в него.

# 7
  • Мнения: 553
може да е от нещо за което не си даваме сметка че създава несигурност защото за нас е най-естественото нещо от години. като наримр спането в отделно легло, в отделна стая, оставянето да заспи само и т.н.
моите и двете до шест месеца са спали при нас, леглото на баткото беше опряно до нашето без преградаа малкия още спи на леглото при нас.
има огромна разлика в това да обичаш и да умееш да го показваш НА ЕЗИКА НА ОБИЧАНИЯ и още по- голяма в това да показваш че обичаш и да създаваш чувство за сигурност
не искам никой да према лично написаното от мен. защото не е . просто 8 годишен опит и преоценка /как боли да не одобряваш собствените си методи отпреди и да виждаш грешки там където не си видял навреме  Cry и спрямо своето си дете/

малкото сега не го оставям да плаче, но и по-лесно разбирам нуждите му де... и да си майка се учи явно... вродено ти е само доброто желание

# 8
  • София
  • Мнения: 137
Много сте крайни момичета! Историята познава и дечица, които са вече в първите класове на училище и още спят между родителите си, като съответно се напишкват и имат проблеми да общуват с връстниците си. "Прекаленият светец и Богу не е драг". Та, както казах проявата на обич е прекрасно нещо, стига то да не премине границите и да се превърне в зависимост! Анна спи, както в леглото си, така и при нас. Сега сме в период на никнене на зъби и е повече при мен. Но Бога ми, милото понякога направо си отдъхва в леглото си в тези жеги!
Освен това, нали не мислите, че децата ни трябва да проговарят на няколко месеца. Тези свръх амбициозни изказвания противоречат на теорията на привързаното родителство "всичко в името на детското щастие". Аз не очаквам бебка да ми рецитира и таблицата за умножение на 3 години, защото, видиш ли можела, ама биберонката й пречила да ми зарецитира Joy

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз също от личен опит мога да споделя, че залъгалката не е основен фактор за забавено проговаряне - синът ми правеше изречения от две думи на годинка и 2-3 месеца (записвала съм в тефтерче, както всяка нова мама Mr. Green), а на годинката имаше вече доста разнообразен речник - и беше непрекъснато с биба в устата, което въобще не му пречеше да ломоти постоянно и безспирно всяка секунда, в която беше буден. На моменти и сега ми иде да му тикна нещо в устата, че да млъкне Rolling Eyes
Практиката да предлагаш залъгалка не е много по-различна от това да му даваш да суче всеки път, когато вземе да хленца - още на 4-месечна възраст децата могат съзнателно да си махат залъгалката, ако искат, както могат и да не засучат на гърдата.
Има съществени разлики, естествено - особено във физическия контакт, ако бебето не е кърмено. Но пък ако не се кърми, то определено има силна нужда от сучене, която не се задоволява с шишето, с което бебето се нахранва за 5 мин. И ако не се предложи залъгалка, ще смуче каквото намери - пръстчета, крайчето на одеалото и т.н. Чак на по-съзнателна възраст, когато може да контролира повече нещата, ще може да минава и без заместващите гърдата обекти и обикновено при деца със задоволени емоционални нужди пристрастието към залъгалката или смученето на пръстчето отпада от само себе си доста рано, без да се прави нещо конкретно.
Пак от личен опит - синът ми, който е кърмен много кратко, смука залъгалка до 4-годишната си възраст (не говори никак добре за начина, по който е гледан...). Дъщеря ми я ползваше от края на първия месец някъде докъм 7-8-месечната си възраст, когато повече не прояви никакъв интерес към нея и определено си искаше циците.
Надявам се ЧеКа да се включи и да сподели от опит за смученето на пръстче при кърмените бебета Hug

# 10
  • Мнения: 247
...Не съм съгласна с теб  Naughty
Моето бебе е изключително обичано и гушкано, както от мен така и от таткото, но това не му пречи да си гризе пръстите .
Което според всички психологически школи от дядо Фройд насам е признак на несигурност, стрес и липса на внимание  newsm78

При вас залагам на първите две. Поне като погледнах леглото на бебчо в подписа ти и как се губи тя в него.

АХАХАХА Много ''компетентно изказване''  hahaha hahaha hahaha
Вкреватчето е новородена и помеждодругото не спи там ,а при мен (поради факта,че мама не се отделя от коконката) hahaha hahaha

Това за Фройд, което казваш не работи под шаблон за всички  Grinning
Знам го от опит тъй като работата ми е доста свързана с господин Фройд  Laughing

# 11
  • Мнения: 527
...Не съм съгласна с теб  Naughty
Моето бебе е изключително обичано и гушкано, както от мен така и от таткото, но това не му пречи да си гризе пръстите .
Което според всички психологически школи от дядо Фройд насам е признак на несигурност, стрес и липса на внимание  newsm78

При вас залагам на първите две. Поне като погледнах леглото на бебчо в подписа ти и как се губи тя в него.

Много си компетентна явно.Само да кажа на всезанайките тук,че моето дете продължава да суче,когато е на кеф,спи при мен,не е оставяно да плаче(т.е. гушкано винаги) и т.н.,а си обича биберона.Така,че защо не вземете да си четете литературата и да не ни натрапваш тука празните си приказки,че чак и да залагаш на теориите си Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 11 884
Хайде и аз да се изкажа по спора. Бебетата са в т. нар. "орална фаза" и си създават удоволствие като смучат- ръце, биберон, и най- вече гърдата на мама. Ако се научат да смучат палец, ръка, крак или нещо свое развиват способността си да се самоутешават- нещо позитивно, според мен. Според научни изследвания в областта на психиатрията травмата от липсата на удоволствие при недостиг на сукане /на биберон, цица, ръка и тн/ е по- голяма от борбата с навика в по- късна възраст. Колкото до несигурността- всеки, който е роден я изпитва, защото с раждането всички се чувстваме ужасно отхвърлени от мама и от най- хубавото място на света- утробата. Родените вагинално деца са още по- несигурни и плашливи поради тежкия и мъчителен процес на преминаване през родовия канал. Всичко това е съвсем нормално и няма нещо притеснително в него, поне според мен.
Това съм учила аз. А като майка мога да кажа, че е физически и психически невъзможно да сме перфектни родители и да предпазим дечицата си от всичко. Онова, от което не успеем да ги предпазим ще ги провокира да развиват независимост и самостоятелност.
Лично аз не намирам, че умението на детето ми да спи в леглото си е липса на любов. Все пак, ние подготвяме децата да се справят с лека- полека с живота, а не да имитираме утробата си докато пораснат достатъчно, за да понесат истината, защото те никога няма да са достатъчно големи за нея. А и известна самостоятелност на бебето ще позволи на мама да има малко време за себе си и да не изперка от 24 часови дежурства. Аз също смятам, че немските възпитателни методи като оставяне на бебето в самостоятелна стая от раждането и тн не са много топло посрещане в живота, но и другата крайност също не ми се струва здравословна.
Но най- голямата истина за мен е, че всеки човек си ма своя истина за нещата и няма универсални рецепти не само за гледането на деца, но за каквото и да е. И Слава Богу. Лека ви нощ и само позитивни емоции през новата седмица.  bouquet

# 13
  • Мнения: 247
Амин ! Дай Боже!
 Grinning

# 14
  • Мнения: 2 837
Аз не съм привърженик на залъгалките. И се радвам, че моето дете така и не ги хареса. Имаше моменти след третия му месец, когато постоянно си слагаше пръстчетата в устата, защото започнаха да го дразнят венците преди растежа на зъбчетата. Тогава се притесних от поголовно повтаряната заплаха, че детето ще свикне да си смуче пръста, което ще се отрази на захапката и на поведението му в по-късна възраст.
Всъщност тази заплаха се оказа силно преувеличена. След една-две седмици детето престана да си слага пръста в устата, започна да занимава ръчичките си с други неща и така се справихме и без биберон.

Общи условия

Активация на акаунт