Ангина и възпалени венци на зъбите?

  • 5 735
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Мили майчета помогнете със съвет,

Бебето ми е болно вече десет дни В началото изкара вирусна инфекция (висока температура, хрема и кашлица), сега е с бактериална ангина (официално от 5 дни), пие Аугментин, но от 3 дни венчетата около зъбите са са силно подути, червени, вчера дори кръв видях по тях. Мажа я с Тантум Верде от 2 дни. Доки нещо сгафи с лекарствата, според мен ако антибиотика беше верен след 5 дни приеми ще спре да вдига температура, а тя общо вдига 37,5 - 38. Дори в момента ми приплаква както спи следобеден сън.  Давам нурофен.

Възможно ли е да я болят венците и поради зъбоникнене,   newsm78 имаме си 12 зъба и чакам кучешки да видя.

Колко време се лекува бактериална ангина, а това с венчетата. Как е протичало при вас?

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Няма как да сгафи с лекарствата, ако ангината е доказано бактериална, както пишеш. Това означава да сте пуснали гърлен секрет, който да покаже с каква бактерия се е обзавело детето. Също така излиза и антибиограма, според която се назначава лечение с АБ.
Друг е въпросът, че педиатърката може да е "доказала" само на думи, че ангината е бактериална...
И да- ако АБ е правилно назначен, 5 дни прием са повече от достатъчни да спре да вдига Т.

# 2
  • Мнения: 1 440
Какво да ти кажа...и сега, и миналата година по това време Пипи ми прави някакви вирусни ангини (херпангини), които, Бога ми, аз не мога изобщо да видя ooooh!, Педката веднага се презастрахова с един куп хапове, от които аз взимам едва половината и някои даже така си седят. При всичките тези случаи аз бях абсолютно убедена, че се касае за зъби и от там идват всичките симптоми. С една дума - давах безобидните билкови средства и някой сироп и чаках.
 - Разстройството лекувах с диета, чайове, Ентерол и Биотикс.
 - Високата Т свалих 3 пъти за 4 дни с Панадол, а в останалите случаи или компресчета на челото, или просто ако се чувства добре си ходеше с Т (38'С). Мажех венеца 2 пъти дневно с Тантум верде разтвор за гаргара. Не я обличах много и държах в стаята прохладно.
 - За хремата капя вит.Ц в носа, капки от лайка с мед (които сама приготвям по една рецепта), Стеримар, зрънце краве масло в едната ноздра вечер докато спи (рецепта на баба Ванга).

Това разбира се не означава че не трябва да се консултираш с друг лекар (визирам частно посещение) и да намериш най-подходящото решение Peace Аз по принцип съм голяма паника относно малката и веднага звъня на лекарката, но след като ми изпишат някакви силни медикменти за една хрема се замислям преди да отида до аптеката Hug

П.С. Има пусната тема за ползата от сребърната вода, можеш спокойно да опиташ с нея

# 3
  • Мнения: 1 440
Пропуснах да се съглася напълно с Тарталета, че бактериалната ангина би трябвало да се докаже със секрет, а назначаването на АБ да стане по съответната антибиограма. Дори и педката ви да е "познала", че става въпрос за бактерия, а не вирус, според мен няма как да "познае" към какъв АБ тя е чувствителна. Но за това пък в лабораториите хората дават конкретни данни. Не е необходимо тя да гадае и да ви изписва АБ на общо основание Naughty

# 4
  • София
  • Мнения: 577
Венците могат да са възпалени от инфекцията. Може да жабури с разредена кислородна вода 1:1. Ако не може да жабури, да се обтриват с марличка напоена в разтвора.

# 5
  • Мнения: 350
Още сме болни. Инфекция е, диагноза -  стоматичен гингивит причинен от херпес симплкс  #2gunfire Супер възпалени венци, гной тук там, кръв от време на време За сега се храни... как стана как го допуснах  #Cussing out

Водих я на два доктора. Единият каза че антибиотки няма да помогне и аз съм склона да вярвам, другия изписа Калцид ( да предпазим, и аз не знам какво...) Колебая се. Детенце е с постояна Т от 10 дни вече. Какво ще ме посъветвате момичета.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
С оглед на постоянната Т, не бих се замислила за АБ  Naughty Нормално при вирусна инфекция се поддържа висока Т 3-4 дни, да кажем 5 при грип например. Но 10 дни...
Друг е въпросът али АБ е адекватно изписан. По- добре да направите посявка на гърлен секрет и така да се действа  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт