Бебета ЮНИ 49

  • 12 849
  • 311
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2
Ох , много е топло тука и се чувствам вече като поничка .
Валентина мерси за пожеланието   bouquet , а пък ти си поплаквай като ти олеква  , предполагам че всички ще имаме такъв период докато ни се наместят хормоните .
Ивелина80 , много съжалявам за това което си принудена да изтърпиш, надявам се да му дойде ума на вашия тати и да си гушне бебчо  newsm10 и теб разбира се .
Аз от няколко дни имам болки ниско долу , но те са кратки и не през някъкъв интервал . Днес обаче ми казаха че водите са ми вече много малко и  че дупето било на сухо newsm09 .Интересното е че преди много се шашках , а сега вече нямам търпение да се роди бебока и не ми идва на ум да се плаша .Мъжа ми беше решил че ще раждам на 20 и като не стана се започна едно айде ако искаш да отидем и само  да пробваме   newsm62 и аз го питам  как така да пробваме  а тои милия вика  ъъъъъ напъваш и готово . И така всеки ден се моли или на бебчо или на мен да родя Joy  ама детето с характер . 

# 61
  • Мнения: 339
Минавам да се разпиша докато Виктор спи, а Мартин е с баба си на разходка ( от него трудно се вреждам на компютъра). Всъщност откакто сме си вкъщи през повечето време малкият само спи. През нощта се буди само по веднъж, нахранваме се и пак заспиваме. Не че се оплаквам, даже напротив, но все съм в страх, че това няма да е за дълго. В очакване на коликите съм и направо настръхвам.
Иначе продължаваме да се дохранваме с НАН ( с такова започнахме в болницата и затова такова му давам). Правих опит днес на второто хранене  - не му дадох АМ, и след един 1 час ревна гладен. Само сутрин, на първото хранене не му давам АМ. Единствено тогава гърдите ми са болезнено препълнени и  успявам да го нахраня.През останалото време са все меки( всъщност незнам дали това е критерийй, но е факт, че кърмата не му стига) Отчайвам се - аз сега не мога да го кърмя пълноценно, какво остава като започне да яде повече.
От горещните цялото му вратле е изприщено. Страх ме е да стоим на климатик, затова охлаждам стаята, но май ефектът е краткотраен. Дрешките които обичаме са само едно боди с късо ръкавче, но слагам чорапки за всеки случай.

И накрая да ви кажа, че на моменти изпадам в следродилна депресия. Чувствам се ужасно безпомощна и едни мисли и чувства ме обземат....срам ми е да кажа...Надявам се бързо да отмине.
Тони, сега видях какво си написала за майчинското чувство. Ей на- точно това ме тормози мен.Сякаш още не мога да го осъзная и все още чувствам Мартин като единственото ми дете. Не че не го гушкам и целувам малкия. Много си го обичам и му се радвам, ама на моменти какво ми става ...и като ревна...
Уф, хайде стига толкова.

Успех а всички, които са още 2 в 1.
На останалите -успешно кърмене, акане и т.н 

# 62
  • Мнения: 23
Тук съм и аз.  Crazy Никакви болки при мен, само фалшиви контракции от време на време - скука. И аз все като си лягам се надявам да се събудя я от някоя болка, я от подмокряне... но не би.
hahaha и аз бях така и като отидох на преглед се оказа, че съм с 8 см разкритие. Единственото нещо което чувствах като болка беше в стомаха - все едно гастрит те боли  Embarassed а то било каквото било  hahaha
Трънче желая ти успех и дано да е скоро, а и на останалите чакащи много късмет и спокойствие - скоро всички ще си гушкаме съкровищата  Hug

# 63
  • Мнения: 11
И аз да се разпиша за днес и да кажа че все още съм с корема и направо не издържам вече в тия жеги.Но какво да се прави малкия/малката не иска да излиза и това си е .До петък се надявам да родя имам някакви болки ,но не знам това ли трябва да е и аз като всички чакащи всяка сутрин се будя с мисълта че това ще е деня ама не....Днеска ходих на лекар и док ми каза че до 4 ако не родя ще трябва да ме приемат.Е стискайте ми палци и дано тая седмица вече и аз да се обебя

# 64
  • Мнения: 15
Здрабейте , влизам за малко с хубавата новина че на 20/06 в 11.20 се роди нашият прекрасен син Драго, с прекрасните мерки 3.900кг. и 50 см. Днес ни е първи ден в къщи сами4ки и се опитваме да влезем в ритъм и да се настроим един към друг но предполагам 4е и това 6те стане скоро!

# 65
  • София
  • Мнения: 39 745
Днес трябваше да раждам, на термин, но ето, че Алекс навъртя цели 25 дена Simple SmileSimple SmileSimple Smile
На всички мами 2в1 пожелавам скоро да гушнат малките съкровища Simple Smile Моя мъж, нали е в отпуска, от време на време тича в стаята "да си го видя какво прави"  Joy Като гушне Алекс и не го дава - "мой си е"  hahaha

# 66
  • София
  • Мнения: 389
Отново бързо включване от мен, че вече се събуждаме и размрънкваме  Simple Smile

Бюти, на твоя въпрос, аз като че ли майчинското чувство го развих още докато бях бременна. И още като видях бебка се обръщах към нея с "мамо". В тази връзка - аз се влюбих в детето си от пръв поглед - това за разлика от твърденията, че много майки били разочаровани като си видели бебетата и не ги харесвали.
А сега за емоциите - ами то и аз много рева. Обяснявам си го с факта, че в момента има толкова много любов в сърцето ми, че чак ще се пръсне. Така се получава едно хипер-насищане с емоции, които трябва да избият някъде. Наистина имам чувството, че никога не съм изпитвала толкова много любов и такова голямо щастие, че чак се плаша на моменти.

Ивелина, много гадно, че така е реагирал мъжът ти. Той не я ли я виждал още? То като видиш такова съкровище, ти става толкова мило, че най-малкият проблем е как се казва. А той е баща все пак... Дано да се разберете и всичко да е ОК  Peace

Кори, много хубаво, че раждането е минало добре, спомням си как се притесняваше.

Каролина, честит син! Много да те радва!


# 67
  • Мнения: 15
само да се запи6а о6те съм си тука 2 в 1  Mr. Green днес ми е малко уморено и все си полежавам.
Ходих на док днес вси4ко е ок
4естито на новите мами да са им живи и здрави бебоците аз пак лягам
Хайде до скоро   bouquet

# 68
  • Мнения: 24
Кори Здравей и добре дошла отново  Hug .Мн се радвам че всичко е наред.Чакаме снимки на малкия красавец.
Бюти стискаме палци за сряда Simple Smile всичко ще е наред.
Ивелина мн кофти това с мъжа ти ,не се ядосвай сега ,всичко ще мине  Peace

# 69
  • Мнения: 1 404
Кори,добре дошла Simple Smile
Бюти,с каката майчинското чуство ми дойде към края на първия месец някъде.Много и се радвах и много се притеснявах дали я гледам добре,страх ме беше да не се разболее,чак превъртах на моменти-карах близките ми д ходят с маска около нея Embarassed,но ей така да се зарадвам,че съм майка на бебето-не ми идваше някак.После вече... Heart Eyes
Сега още в родилния се влюбих Grinning
И аз съм станала сълзлива,най-често рева,че не съм обърнала внимание на бебето(ако се е случили да се заиграем повече с каката) или обратно-че не съм била достатъчно с Ния(ако бебка включи на режим "суча на час за по час Mr. Green).
 AnMary ,а моят теермин още не е дошъл,пък Виан е вече на 17 дена,бързаци са вторите номера,имат да наваксват Laughing
Тони,голям образ е твойта щерка,още се смея LaughingИ Ния кърми постоянно,има си подложка за преповиване,кошче за кола,зимен кош..по цял ден се разнася с всичките си приспособления,а най-мъка е като трябва да отиде някъде на гости с оборудването на бебетата си Crazy
На мен ми е най-трудно да изчисля приспиването на каката да не съвпадне с вечерното кърмене,направо се стресирам,от обяд смятам часовете,куку съм пълно.
Ивелина,стискам палци да се разберете с мъжа си,много е тъжно така.
Да ви питам нещо-няой смята ли да ходи на море с бебето?Ние мислим септември да мръднем за няколко дни,но на моменти ме дострашава Confused

# 70
  • Мнения: 3 743
Бюти, на мен все още ми е трудно да повярвам, че съм мама. Особено сутрин като ме събужда в 6ч. мъничето и в просъница си мисля, че будилникът ми звъни за работа. То не, че гледането на бебе не е работа hahaha. Все още ми е странно. Най-силно ми се проявява майчиното чувство като я гушна дребосъчката и като я гледам как всеки ден се променя Heart Eyes. Успех и скорошно раждане Hug

Стефчето, на мен мехурът ми го спукаха в болницата, така че водите ми изтекоха там. Бяха такова голямо количество, че наводниха всичко. Контракциите са си точко много силни менстурални болки, които са много начесто. Дишането е много важно. Чети как точно трябва да се диша в отделните стадии от раждането, на мен много ми помогна.  Peace

Някой питаше за "постиженията" на мъничетата - ние вече се обръщаме сами от едната страна на другата и започваме да се заглеждаме, а за гукането мисля, че след първия месец може да се очаква, но всичко това си е строго индивидуално.

И аз да задам въпросче - режете ли ноктите на бебенцата? - ние ги режем на черта, но гледам, въпреки това под ноктенцата има мръсно, не знам как да ги почистя и дали трябва.

Ние утре сме на консултация. Дано всичко да ни е наред Praynig

# 71
  • Мнения: 176
Тук съм и аз.  Crazy Никакви болки при мен, само фалшиви контракции от време на време - скука. И аз все като си лягам се надявам да се събудя я от някоя болка, я от подмокряне... но не би.
hahaha и аз бях така и като отидох на преглед се оказа, че съм с 8 см разкритие. Единственото нещо което чувствах като болка беше в стомаха - все едно гастрит те боли  Embarassed а то било каквото било  hahaha

Уф, искам и аз така! Даже сутринта преди прегледа отправих една бърза молитва за поне 3-4 см разкритие, ама нъц -- взе че ме наваля един дъжд. Грешното божество ми е чуло молитвата явно  Mr. Green

Та още сме на 1.5 см разкритие, но поне 80% изгладена шийка и бебо бил слязъл още по-ниско. Все някакъв напредък. Доктора вика - може да е днес, може да е след 5 дни. По-ми се ще да е днес.  Whistling Затова, мисля сега малко да поклеча и да се почекна, после ще се поразходя, ако трябва и ще потанцувам. Изобщо, никакво залежаване.

Въпросче към родилите - всички ли ви споходи... рядкото щастие преди да започнат болките? Нали това бил един от признаците, ама се чудя не може ли пък да започне раждане и без? (Питам щото аз никакво такова щастие нямам, даже напротив...)

Айде, приатно кърмене и гушкане на обебенинте, а на нас чакащите - още малко остана!  Hug

П.П. Тони, ама много смешна дъщеря ти - дано всички да сме успешни кърмачки като нея!  Joy

# 72
  • Мнения: 3 743
Трънче, мен рядкото щастие ме "хвана", няколко часа преди самото раждане.

# 73
  • Мнения: 13
Ивелина, много тъжно е това което казваш. Мъжа ти е за бой честно ти казвам. Дано се разберете някак, стискам палци.
Гали80, браво че режете нокти. Мен още ме е страх. Гледам засега сами се отчупват ама май вече почват да порастват по-здравички. Успех утре на консултацията. Чакаме с нетърпение подробности.
Трънче, мен "рядкото" ме хвана в къщи между контракциите. То не беше и много рядко де hahaha, ама изходих си се. Ми то отвътре ти идва.
А за майчиното чувство. Малко съм объркана. Мисля че си е в мен, защото вече не мога да живея без мъника ама мисля че тепърва ще става и по-силно. Иначе и нашето беше любов от пръв поглед. И като ме изведоха пред родилна за 2-та часа "почивка" ме сложиха така че да го виждам. И аз плаках, плаках и все си виках ето това е моето детенце, МОЕТО (е хайде добре - нашето)newsm45 Боже тия хормони... ще ме побъркат...

# 74
  • Мнения: 23
Трънче не е задължително да те споходи това щастие, а и аз така накрая се бях изнервила от това чакане, щото доки по същия начин само това ми повтаряше, че може да е днес може и след 5 дена и аз за да помогна малко на бебко да тръгне няколко дена поред се накъсах да вдигам нещо тежко  Embarassed - и като качех мойта щерка / а тя си е едричка / на гърба си я разнасях като чувал  hahaha - луда работа, но от зор човек на какво ли не е способен  hahaha

И аз да задам въпросче - режете ли ноктите на бебенцата? - ние ги режем на черта, но гледам, въпреки това под ноктенцата има мръсно, не знам как да ги почистя и дали трябва.


Gali80 в болницата педиадрите казаха, че поне до 40 дена не е хубаво да се режат ноктите на бебетата, защото все още се образува ноктеното гнездо - а те са толкова мекички че сами си падат ноктичките - е има го проблема с дрането на личицето  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт