Как да приготвя чушки със сирене и яйца на фурна?

  • 70 856
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Здравейте, майсторки на кулинарнити вкуснотийки,
прияли са ми се такива чушки та искам да Ви попитам за 8 бр.чушки колко сирене и яйци слагате, какви подправки изобщо приемам всички съвети и каква гарнитура върви.Благодаря !!!  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 977
Продуктите се слагат на око. За 8 броя чушки дндвд 0.500гр сирене и 4-5 яйца. Сиренето и яйцата се разбъркват много добре и сместа се пълни в чушките. Те се редят в тавичка..Слагат се да се пекат. Към самия край се залеват със сос от 1 кисело мляко- 0.400мл и 1 яйце. От там нататък се пече до порозовяване. Става много вкусно. Пробвай. Подправки не слагам...освен сол на вкус  Peace

# 2
  • Мнения: 5 001
* Пекваш чушките,колкото да можеш да ги обелиш.Обелваш ги ,махаш семето,нарязваш ги по-наедро и ги слагаш в намазнена тава или йенска съдинка.Добавяш натрошено сирене,малко млян черен пипер и разбити с 3-4 с.л. вода 5-6 яйца.Объркваш и печеш.

*Вариант 2 : към горната смес може да се добави шунка нарязана на лентички или кубчета.След като се запече може да се поръси с настърган кашкавал....

*Вариант 3: Изпечените ,обелени чушки се нарязват наситно,добавят се шунка нарязана на дребно,кашкавал също наситно,натрошено сирене,млян черен пипер,копър, 2-3 яйца.Сместта се обърква добре и се пълни в по-едри издълбани от семето домати(отрязва се капаче,издълбават се и се пълнят отгоре се слага пак отряаното капаче).Така напълнените домати се слагат в намазнена тавичка с малко водичка на дъното.Пече се.

# 3
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Чушки, пълнени с извара или сирене

Чушки пресни 150 г (сушени 20 г или замразени 100 г), масло 15 г, извара 80 г, домати 30 г, яйца 1/2 бр., магданоз зелен 3 г, сол 1 г. Средна порция ¬ 250 г.


Яйцата се разбъркват, прибавят се изварата, обелените и дребно нарязани домати и магданозът. С така приготвената смес се пълнят чушките, очистени от дръжките и от семето. Поставят се в тава, заливат се с малко топла вода, а отгоре се поставя маслото на парченца. Запича се на умерена фурна.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз печените и обелени чушки ги нарязвам и ги смесвам с яйцата и сиренето, слагам накълцан на ситно чесън, черен пипер, магданоз и олио - сипвам в тавичка и пека, после режа като мусака.

# 5
  • София
  • Мнения: 607
Правя ги като L 0 V E, но без заливката. Вместо нея режа 2 домата и ги слагам между чушките, така става лек доматен сос. Добавям в плънката магданоз и чер пипер.

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Продуктите се слагат на око. За 8 броя чушки дндвд 0.500гр сирене и 4-5 яйца. Сиренето и яйцата се разбъркват много добре и сместа се пълни в чушките. Те се редят в тавичка.. Peace

Сиренето може да се замести с извара, защото иначе стават много солени за моя вкус. Мажа тавичката с олио и поръсвам чушките отгоре с олио преди да ги запека. Отделно правя доматен сос,  с който заливам пиперките след подредбата им в чинията. Ако имам време обелвам всички пиперки преди да ги сервирам.
Стават чудесни на вкус.

# 7
  • Мнения: 397
Продуктите се слагат на око. За 8 броя чушки дндвд 0.500гр сирене и 4-5 яйца. Сиренето и яйцата се разбъркват много добре и сместа се пълни в чушките. Те се редят в тавичка.. Peace

Сиренето може да се замести с извара, защото иначе стават много солени за моя вкус. Мажа тавичката с олио и поръсвам чушките отгоре с олио преди да ги запека. Отделно правя доматен сос,  с който заливам пиперките след подредбата им в чинията. Ако имам време обелвам всички пиперки преди да ги сервирам.
Стават чудесни на вкус.
И аз ги правя по този начин, слагам и малко чесън в доматения сос. Peace

# 8
  • Мнения: 3 537
Аз пък напоследък карам по по-бърза и мързелива технология. Със същите продукти, само, че нарязвам чушките в една тавичка, посолявам и ги обърквам със сместа от яйца и сирене и пека. Даже мъжа ми казва,че му е по-удобно така и нямало да се мъчи да ги реже ако били цели Mr. Green

# 9

Общи условия

Активация на акаунт