Ревност

  • 880
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 733
Синът ми е на 2 години и 1 месец - мило, забавно, умно и любвеобвилно дете. Забелязах обаче от седмица насам, че, види ли ни да се прегръщаме и целуваме с баща си, става друг - агресивен и ядосан.
Вчера с мъжа ми сме се гушнали и той ме целува, при което детето, както си играеше с кофичката и лопатката, стана от земята, захвърли играчките, тръгна към нас като буреносен облак и с всичка сила ме изрита в глезена. Започна да ме дърпа, аз се наведох, гушнах го, вдигнах го и му казах, че сме семейство и искам да се гушнем тримата заедно. Направихме го и Калоян беше много щастлив.
Случката ме накара да се запитам как ли тогава би реагирал когато един ден (живот и здраве) му се роди братче или сестриче.
Ще ви бъда много благодарна ако споделите своето виждане за ситуацията и най-вече ако споделите опит!

Последна редакция: пн, 23 юни 2008, 11:21 от Daniele

# 1
  • Мнения: 1 897
При нас нещата са още по-трагични.
Види ли ни гушнати с баща му започва да ме дърпа неистово и да вика:'Мама маха се'. След което се гушва у него усмихнат. А после идва и гушка и мен.
Не помагат обясненията, че сме семейство и че може да се гушнем заедно тримата.Той  сякаш иска да го обичаме по отделно и ревнува от ласките по между ни.

# 2
  • Мнения: 2 090
Моето дете беше същата работа преди няколко месеца.Като ни види с татко му че се гушкаме и започва да дърпа единия от двамата да се махне,започваше да плаче,да се сърди...Искаше да си играем поотделно,тримата-не,единия все биваше избутван,хвърляха се играчки,имаше и тръшкане ooooh!.И аз все се чудех какво е това чудо Whistling.Не знам какъв е правилния подход,но аз не съм му говорила че не трябва да прави така или разни други неща.Просто му угаждахме да делим вниманието си за него само и само да не се разстойва и дразни.Обаче бързо му минаха тези страсти,може би за не повече от 2-3 месеца Wink.Сега си играем отново тримата,гушкаме се и е много щастлив и без да ни разделя.

# 3
  • Мнения: 1 541
Моята дъщеря също е ревнива, но за сега ревнува само мен. Всичко е ОК, стига татко й да не реши да ме прегърне или целуне- тогава се ядосва и го блъска от мен. Когато гушна нея се успокоява, но напоследък започваме да мислим за второ дете и първоначалното ни сондиране на нейното мнение е негативно. Плаша се как ще е когато , живот и здраве, стане.  Confused
За съжаление не мога да дам съвет. Надявам се да е само период. Ще следя обаче за съвети  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 820
Нашата дъщеря е по същия начин.Е още не  е почнала да ни блъска,но започва да крещи с пълно гърло докато спрем и идем да я гушнем.Тогава става мирно и спокойно.Мисля че всяко дете минава през този период.Или почти всяко.... Laughing

Последна редакция: пн, 23 юни 2008, 15:10 от paneva

# 5
  • Мнения: 1 103
И при нас има ревност и баткото ревнува и малката също.Като ни видят и просто пощуряват Яна се бута докато не измести баща си  и ляга между нас или сяда .А  като види че брат и ме е гушнал почва да реве понякога ме хваща страх .Надявам се да го израстем скоро.

# 6
  • Мнения: 7 201
Моята дъщеря също е ревнива, но за сега ревнува само мен. Всичко е ОК, стига татко й да не реши да ме прегърне или целуне- тогава се ядосва и го блъска от мен.
Ето така е при сина ми.Дори казва:"Махни се от моята майка!" и бута баща си. ooooh!
А като беше на 1-2г. пък ни обръщаше с баща му един към друг да се целуваме. Wink
За мен това си е период и ще отмине. Peace

# 7
  • Мнения: 3 929
И синът ми е от ревнивите, но аз го отдавам на наследствеността - и мъжът ми, и девер ми, и свекър ми, и брат ми, и баща ми са ревниви. Отдавам го и на това, че аз го гледам сама и той е изключително свикнал с мен и привързан към мен. Но сега, като се замисля, той не проявява ревност само към мен, но реагира агресивно и когато стринка му и чичо му се целуват или прегръщат. Не ми се иска да е от ревнивите. Обясняваме му с баща му, че ние всичките сме едно семейство. И че както аз обичам него, така обичам и баща му, че както баща му обича мен, така обича и него. Използваме в такива моменти да се прегърнем и тримата, за да не се чувства детето изолирано. Като че ли има напредък.
А ако му се роди братче или сестриче - в такъв случай главна роля имат родителите и особено майката, която не трябва да позволява едното дете да се чувства пренебрегнато за сметка на другото.

# 8
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Имаше такъв период - някъде когато бе около 2 /не помня точно/. Не сме позволявали да ни "прекъсва". Помня, как съпругът ми й обясняваше всеки път след това, че той обича майка й дъълго преди тя да се появи на този свят и още дъълго ще я обича, както и обича и нея самата. И така отдавна не е ревнувала, сега й е по-интересно дали просто се целуваме или се целуваме с език.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 437
Ами това гушкане на тримата го правете по-често и без да иска детето. Дет' се вика уморете го от любов  Simple Smile Всяко живо същество си има една доза на любов и нежност, която има нужда да си я получи- дали на порции или наведнъж- трябва да му се даде. Моето момче никога не е ревнувало- нито когато ме е виждал с баща му, нито, когато сме с бебето. Но всички много го галим, целуваме, повтаряме му колко го обичаме и т.н.  Моята истина е тази Simple Smile

# 10
  • Мнения: 830
Дъщеря ми ме ухапа като целувах мъжът ми Laughing и се бие.... като го награбим двете в леглото и той ще се пукне от кеф Sunglasses Нормално е не се притеснявай Peace
А колкото до по-малко човече в къщата ще свикне, има 9м да се подготви за новината Wink

# 11
  • Мнения: 2 208
Случката ме накара да се запитам как ли тогава би реагирал когато един ден (живот и здраве) му се роди братче или сестриче.
Ще ви бъда много благодарна ако споделите своето виждане за ситуацията и най-вече ако споделите опит!

Момчетата се държат по този начин, защото имат нужда от майките си. Мама е всичко за тях и не може друг да я пипне с пръст. Но това е само до определено време.... Най-силно изразено е това чувство точно след втората годинка - тогава привързаността е най-силна.
Синът ми се държи по същия начин. Само дето не е агресивен и не удря - просто негодува с едно "ъъъъ-ъъъ-ъъъ" и маха с ръце из въздуха като вятърна мелница.  Mr. Green
Обяснява му се, че когато хората се обичат е нормално да се прегръщат и целуват, ама него хич и не го интересува. А ме докосне баща му, а идва вятърната мелница.

Та, това си е един период, който с течение на времето ще отмине и замине.

Общи условия

Активация на акаунт