Относно термометърчетата

  • 1 543
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте, имам следния въпрос!
Полезно или не е е честото /1 път на ден/ "помагане" с термометър с цел изхождане на бебенцето?
Благодаря
Андрей

ПП. Поствам в този раздел, защото сме на А.М., но ако е за друг раздел, нямам нищо напротив Simple Smile

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не е за предпочитане. Правете масажи на стомахчето  като масажирате по посока на часовниковата страна.

# 2
  • Мнения: 554
Не е за предпочитане. Правете масажи на стомахчето  като масажирате по посока на часовниковата страна.
Peace

 По-добре да се избягва употребата на термометър, сапуни и други подобни... ще свикне така и после ще си чака термометъра и няма да се изхожда самичко.

# 3
  • Мнения: 16
В момента сменяме млякото, до вчера бяхме на Фризолак 1, но предвид запека, който и се оформи, сега смена Лактана Био 1, но не знам колко време ще отнеме стомахчето и да се пригоди към новото мляко.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 218
Никога не съм използвала термометър. Не бих посъветвала и никой да го прави.
На какво АМ е бебето ви? Колко често пълни памперса?

# 5
  • Мнения: 16
За А.М.съм писал по-горе, а иначе с помощ по 1 път на ден, но са твърди

# 6
  • София
  • Мнения: 15 218
Отговорил си докато съм писала предишния си пост.  Peace

При някои бебета Лактана действа регулиращо още първия ден. При други-може да отнеме няколко дни. Понякога на бебетата им е необходима и седмица, за да свикнат с новото мляко.

Фризолак действа запичащо на доста бебета. Вероятно и на вашето бебе не е понесъл добре.
Лактана е много добро мляко-заради пробиотиците. Ако на бебето му харесва, ако го пие, ако няма колики или повръщане (въпреки, че е добро мляко, на някои бебета не понася-някои майки са споделяли във форума), надявам се скоро да се нормализира и изхождането на бебчето.

От колко време сте на Лактана?

# 7
  • Мнения: 16
От 1 ден и 3 приема на ядене.
Факт е, че яде Лактана-та с голямо удоволствие, не знам дали и действа и анти-колично.
Малко е лакома и затова някой път може да се случи да върне от храната

# 8
  • Мнения: 2 334
В момента сменяме млякото, до вчера бяхме на Фризолак 1, но предвид запека, който и се оформи, сега смена Лактана Био 1, но не знам колко време ще отнеме стомахчето и да се пригоди към новото мляко.

Ние бяхме на Фризо Ха и след това и в комбинация с Фризовом ,защото се запичаше но дойде един лош момент в който и това не и помагаше и минахме на Лактана био.Дъщеря ми не акаше по три дни и даже и термометър не и помагаше както и разхлабващи пюрета ShockedВ момента в които и дадох Лактана био след 4-то хранене се изака сама и от тогава нямаме никакъв проблем с изхождането Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 15 218
Това, че връща по малко мляко, не е проблем.
Имах предвид откровено повръщане.
Майките, които са споделяли за проблем с Лакната, пишат, че бебето плаче, не иска млякото, изострят се коликите.... такива неща. Доколкото разбирам-при вас случаят не е такъв.
Дано новото мляко да ви помогне.  Peace

# 10
  • Мнения: 16
Не, не - само връща по малко.
Имам друг въпрос - в периода от 1 часа през ноща и 7 часа сутринта не ядем, обаче бебчо се събужда точно окло 4 часа и почва да скимти, не плаче, но се събужда - може ли това да е от 3 часовия цикъл , който й налагаме през деня/за ядене, разбира се/
Даваме и водичка, тя се поуспокоява малко , но се буди около 45 мин преди 7 часа и само примлясква.

Забравих да споделя, че се родихме малко по-големички - 4750кг и 54см

# 11
  • София
  • Мнения: 15 218
Много е рано още да й спирате нощното хранене.
Бебето е много, много малко.
Моето бебе се отказа само от него на около месец и половина. Други бебета-по-късно. Но на толкова малко бебе аз бих давала мляко, ако се буди през нощта.
Моето бебе беше на кърма, също го хранех на режим, но в един момент просто само спря да се буди за нощното хранене.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Термометърът само в краен случай- запек повече от 3 дни. Иначе- не! Още по- малко пък всекидневно.
За паузата между яденето- дъщеря ми спря да се буди нощно време, когато беше на 10 дни. Спеше от 21 до  5- 6 сутринта без да се ръзмрънква. Но в случай, че към 4 детето се събужда, давай да яде, още е малка( нищо, че е родена големичка  Grinning).

# 13
  • Мнения: 16
Ще пробваме да я храним и през нощта, пък ще видим как ще й подейства Grinning

# 14
  • Мнения: 1 168
За термометъра - от няколко пъти нищо няма да стане. Вредно е при постоянна употреба на метода. Пробвайте, освен с масажа на коремчето, после със свиване на крачетата към коремчето, може и леко затопляне /например затоплена с ютията кърпа, ако не искате сешоар/.
За нощното хранен принципно съм съгласна, че бебето е малко и е добре да яде нощем, но явно малко или много вече е свикнало с липсата му. Мисля си, че щом се успокоява с малко водичка, не е гладно. Моята дъщеря се залъгваше с вода само докато бибата е в устата. Е, чувала съм за бебета, при които минава номера с водата, но в големи количества и за малко. Щом с малко вода спи два часа, не мисля, че има смисъл тепърва да се въвежда нощно хранен. По добре изместете сутрешното към 6 - 6,15 а не към 7 и компенсирайте с 10-ина минути на всяко хранене.
Лично мнение!

Общи условия

Активация на акаунт