Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 120 отговора
Пред дилемата да живея във Варна в апартамент съм или в малък град в огромна къща на два етажа с голяма градина, басейн, страхотен райски кът, напълно обзаведена, нова постройка...построена от архитект по мой план с два магазина от който взимам наем 1000лв всеки месец с гараж за две коли. Не мога да се реша кое да избера: големия град в който можеш да си намериш работа по професията която съм учила, която в малкия не мога да си намеря... В големия град има развлечения за децата, а тук в малкия няма такива за голямо съжаление. Вярно е че започна обновление на града и започва да се превръща в нещо голямо и хубаво, но пък в големия град всичко това го има вече. Във Варна трябва да се пътува всеки ден с автобуси на който ще се плаща- двама човека сме, а после като си имаме и деца ще станат повече, както и доходите ни. С две заплати едва ли можеш да се справиш там след като всичко отиваш да купуваш от магазина. Всичко е много объркващо. Тук където живея сега имам и вила на 6км от града...Толкова много пари са вложени тук...Да рискувам ли в името на това да съм във Варна? Половината ми роднини се изнесоха там и не могат да свържат двата края, като много от Варненци, но за сметка на това не желаят да се върнат тук. Помогнете ми с вашето мнение. Благодаря на всички предварително.
Цитирай

Хич не ми стана ясно - имаш нова къща, басейн, прибираш 1000 лв. от два магазина, а се вайкаш, че във Варна ще си на заплата и няма да имаш пари за автобус... Това или е яка пързалка, или на мен нещо не ми се връзва картинката.

Цитирай
По принцип всички се изнасят от големите градове.
Защо ще ходите по автобусите, нали имате два гаража, или те са празни?
Иначе това си е инвестиция, аз не виждам голям проблем. Ако живота не ви харесва в малкото градче, продавате къщата и си купувате друга във Варна. Проблем е когато от нищо искаш да направиш нещо.

Цитирай

Varna

[quoteХич не ми стана ясно - имаш нова къща, басейн, прибираш 1000 лв. от два магазина, а се вайкаш, че във Варна ще си на заплата и няма да имаш пари за автобус... ][/quote]

newsm12

Stefaniq_Koleva а ти как мислиш че се оправяме ние...?Всеки се простира според чергата си.Аз мога да живея с 500 мога и с 5000 на месец Laughing Като те слушам май клониш към Варна.Аз съм от Варна и мога да ти кажа че го обожавам този град.Естествено всеки ще каже така за родния си град.
Цитирай

hahaha Днес ми оправи настроението. Задължително отиди в ГОЛЕМИЯ град. Какво ще правиш  в малък такъв, а когато имате деца някой ден е добре да са подсигурени забавленията. Божееее, сериозен проблем имаш. Голяма къща на два етажа с басейн, два гаража, магазин  от който печелиш наем 1000 лева, тц... не си струва. Големия град си е големия град, откажи се от всичко. И на мен ми е интересно, ако имаш сигурен  ежемесечен доход от 1000 лв. и гаражи ( предполагам и кола или две ), вила на 6 км., нямаш деца все още, а когато имаш със сигурност ще предпочетеш по-спокойно местенце за децата си, какво точно те "тегли" към големия град... Какво му е хубавото? Да, ще си намериш работа по специалността, но след като ще сте притиснати толкова много финансово, че те тормози билетчето за градския транспорт, тогава защо ти е? Пък може да си купите колелета и да ходите с тях на работа, по екологично е и здравословно.  Smile
Цитирай

Sofia

Никъде не прочетох, че авторката има проблем, пише дилема,  а вие защо така виждате думата проблем не мога да разбера. Искам да ми отговорите.
Към авторката - аз избирам вилата, която е на 6км от Варна и така също колкото и да ми е криво бих продала огромната къща с басейна и гаражите
Цитирай

Хич не ми стана ясно - имаш нова къща, басейн, прибираш 1000 лв. от два магазина, а се вайкаш, че във Варна ще си на заплата и няма да имаш пари за автобус... Това или е яка пързалка, или на мен нещо не ми се връзва картинката.

Вили, наеми,.......къщи по собствен проект и накрая нямам пари за автобус. Ами тая къща за какво я построихте тогава? Да се чудите кво да я правите след като е готова?????????? #Crazy
Цитирай

Sofia

Темата може да е И пързалка, но съм свидетел как много хора дават имотите си на строителни ф-ми, които ги обезщетяват с апартаменти и после екс-собственоиците живеят с години на голи стени, мият си чиниите в банята . ... Авторката казва, е къщата и е напълно обзаведена, но трябва да си направите сметката дали ще успеете да се грижите за нея, големите сметки за ток , ремонтни дейнсоти, течеове от покрив и т.н. в блока всички съседи се включват в общите разходси, в къщата си сам и вадиш от джоба си
Цитирай

Varna

Цитат
аз избирам вилата, която е на 6км от Варна
Само не разбрах ти как разбра че вилата е на 6 км от Варна? newsm78 Аз по думите и разбирам че има вила на 6км от мястото където живее а тя не споменава къде живее.
Както и да е момичета мисля че няма смисъл да и даваме съвети за дилемата и защото ми се струва че тя изобщо няма да ни отговори повече.Май ще се окаже наистина че гост Stefaniq_Koleva  ни изпързаля хубавичкооо.
Цитирай

DE

Хм. отговорът е повече от ясен. Всеки трезво мислещ човек би избрал да живее там, където има дом и удобства.
Никой няма да си зареже голямата къща с гаражи и басейн, за да иде във Варна и да се чуди как да свърже двата края.
В ДиС-а темите взеха много да ми приличат на вестник "Лична Драма"!
Цитирай

Стефче, другия път вземи измисли нещо по-умно. То верно, че на много пързалки се вързахме, ама тоя път направо прекали.

Е, че може наистина да е това проблема....и аз още незнам къде да се установя-София или Бургас.....като и на двете места ми е хубаво...
Цитирай

Айде Стефчето да пусне едно фото на гранд къщурката, да видим ние тука за к'во иде реч. Пък тогава може и по-смислени съвети да дадем. Има няколко съществени пропуска в пързалката.
1. Магазините - нищо не ти пречи да ги дадеш под наем и без да живееш в същия град. Дохода добре дошъл. Никак не е малък - ще стигне за билети.
2. Архитекта - бая парички вземат, повече отколкото билетчетата за 10 год. напред /освен ако не поевтинеят/
3. Ако къщата е обезщетение, както някой предположи, не биха им я обзавели на всичкото отгоре, че и басейн да им изкопаят. Я сметнете поддръжката на тоя басейн. Има пари да го напълни с вода, ама няма за билетчета.
Уф, има и още простотии, ама от жегата ми се е спекъл мозъка, пък и темата не заслужава да се напрягам чак толкова.
Цитирай

Аз за себе си  съм го решила- къщата на 2 етажа и басейна. Работя в града и ми е добре. Вечер ми е спокойно а през деня съм в "джаза" както казва една приятелка. Живея на8 км от града и пътувам по еднопосочно 7-8 минути. Искам детето ми да живее здравословно.Всеки сам избира приоритетите си.
Цитирай

Стара Загора

35
Еееееееееееех проблеми, проблеми  Wink
Снимки на къщата няма да има, ами поне пиши реши ли си дилемата или се триумиш още Mr. Green
Цитирай

София- павлово

хайде някои пак избива комплекси за малоценност, впрочем всички богати хора си имат къщи извън големите градове а си ходят на работа ( бизнес) там, ама те имат и няколко джипа, купи си и кола и няма да си изправена пред тази дилема 35 35 35 35
дано да намериш кой да ти осигури къщата с басейна hahaha 35 35 пепеляшка се омъжва за принц само в приказките, в реалния живот не става
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 120 отговора