Гърдите след кърмене?

  • 8 715
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 44 098
Наистина основно браменността и слизането на млякото развалят бюста , не кърменето.
Именно заради рязкото им увеличаване. Ако също така рязко бъде спряно млякото  шансът да увиснат е още по-голям...обикновенно дългото кърмене и постепенното(още повече естественото) отбиване щадят бюста.
Точно както и стриите стават при рязко качване и сваляне на килограми основно....

# 61
  • Мнения: 6 618
Нещо като изцедено виме, уви. Но това, че преди са ти били малки е по-добрият вариант, защото си представи големи увиснали цици...Малките може би увисват по-малко. След първото ми раждане кърмих две седмици и до втория месец вкл. се цедих. Да ти кажа долу-горе си запазиха предишната форма, но сега като гледам как са напращяли и не ми се мисли какви ще станат после.

Същата работа и при мен.
След първият път не бих казала, че много ми се промениха, сега обаче са станали огромни още от втория месец от бременността, ще видим после какъв ще е резултата, но искрено се надявам да не е плачевен. Sad

Съвсем ме отчаяхте .Моите след първото раждане доста се промениха /отрицателно/ значи да се готвя за още по-драстична промяна след второто Close

# 62
  • Мнения: 9 776
Смачкано цвете, аз пък да ти кажа много не се кахъря. Ами в крайна сметка каквото стане. Да сме живи и здрави ми е по-важно. Мъжа ми пак ще ме харесва. Пък има хубави сутиени, които правят гърдите чудесни. На голо няма кой да ме гледа, освен аз и той. Ако човек може да си позволи силикон, също съм "за". Има толкова по-важни неща в живота.

# 63
  • Мнения: 1 179
Ами моите определено са по-малки от преди да забременея.
Четох някъде че със времето гърдите, които изглеждат така празни след отбиването се понапълват с мастна тъкан, докато стигнат първоначалния си размер.

И при мен е така, но второто ме обнадежди.  Crazy

# 64
  • Мнения: 6 618
Смачкано цвете, аз пък да ти кажа много не се кахъря. Ами в крайна сметка каквото стане. Да сме живи и здрави ми е по-важно. Мъжа ми пак ще ме харесва. Пък има хубави сутиени, които правят гърдите чудесни. На голо няма кой да ме гледа, освен аз и той. Ако човек може да си позволи силикон, също съм "за". Има толкова по-важни неща в живота.
Е, ти  пък просто така се изразих да не мислиш ,че само това ми е в акъла.
Просто си мислех ,че по -зле няма да стане.Ако се престраша  след второто може и да прибегена до хирургически интервенции.Ама ,едва ли.
Знам ,че има по-важни неща то това е в края на опашката. Да не мислиш ,че съм смачкана заради гърдите ми  Laughing

# 65
  • Мнения: 1 081
Според мен гърдите се "развалят" от бременността, а не от кърменето. Peace

Напълно съм съгласна с това...Мало преди да родя, и 2 дни след раждането, нямах гърди, а ДИНИ. Виждах как ми се цепи кожата, мажех, цедях коластра-е няма, и няма...Може би 5-6 дни след раждането ми се урегулира лактацията, година и 10 месеца кърмих, отбих наскоро, верно "празнеят" гърдите, има кожа в повече, но се надявам след свиването на млечните жлези отново да се напълнят с мастна тъкан. Формата е почти същата, по-меки са само. Но дори и да не бях кърмила, това ужасно порастване в 9тия месец едва ли щеше да е без последствия, даже и да си бях спряла кърмата веднага след раждането. Може би ако има някакво увисване от кърменето, то е минимално, и ако то е продължило по-дълго и кърмачето е било по-агресивно  Mr. Green

Рязкото отбиване също влияе негативно на формата на гърдите.

# 66
  • тук и сега
  • Мнения: 124
Според мен гърдите се "развалят" от бременността, а не от кърменето. Peace

При мен не стана така, но явно е индивидуално.

А знаете ли каква козметика може да се ползва, за да се предотврати отпускането на бюста и за стягане, обаче при кърмене. Чувала съм за "Кокона & майка". Дайте отзиви, ако сте я ползвали.

# 67
  • Мнения: 9 776
Веселушка, аз не вярвам на такива мазила. Ако имаха такъв ефект силикона щеше да е отдавна забравен.

# 68
  • тук и сега
  • Мнения: 124
Веселушка, аз не вярвам на такива мазила. Ако имаха такъв ефект силикона щеше да е отдавна забравен.

Thinking
Права си, но аз не очаквам някакъв изумителен резултат, по скоро питам като превантивна мярка.

# 69
  • София
  • Мнения: 7 097
При моите не намирам голяма разлика. Въпреки, че станаха огромни по време на бременността и кърменето, след спадането не увиснаха. Даже имам чувството, че са ми по-големи отпреди забременяването, а съм по-слаба.

# 70
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Моите от размер за сутиен с чашка " С" преди бременността станаха "В" и малко увиснаха. Според съпруга ми детето ми изцокало гърдите, но аз кърмих 10. месеца и имах много мляко. Може би при тези, които кърмят по -малко нещата са по -добре.

# 71
  • Мнения: 2 068
Може би при тези, които кърмят по -малко нещата са по -добре.
ццццц ...  Rolling Eyes
кърмих 4 месеца
от B стигнах D по време на бременността
сега пак са B

# 72
  • Мнения: 156
Нормално, както при всички и моите гърди се уголемиха през бременността, но това не беше толкова драстично. Кърмих, макар и за кратко, но това не повлия на състоянието им, след кърменето намаля размера им, станаха по-меки, но да си кажа честно, то и времето си казва думата. Според мен самото кърмене няма как да развали бюста, по-скоро, както някой по-горе сподели - драстичните промени в теглото са по-страшни.

Общи условия

Активация на акаунт