Чували ли сте, че...

  • 5 508
  • 108
  •   1
Отговори
  • Попово
  • Мнения: 687
Момичета, чували ли сте поверието, че когато в 3 поредни години се раждат повече МОМЧЕТА предстои война?

# 1
  • Мнения: 2 660
Знам, че е статистически факт, че при война се раждат повече момчета, докато при мир има бум на момичетата... Но това за трите години не знам дали е вярно. Звучи ми по-скоро като произволна цифра.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Не съм момиче, но не съм чувал, но и не вярвам...! Naughty
Когато някой не може да обясни нещо логично - на преден план излиза свръхестественото и суеверията...
За повечето момчета родени по време на война също има твърде логично обяснение...

# 3
  • Мнения: 553
азсъм чувала че СЛЕД война се раждат много момчета

Експрес, а какво е логичното обяснение за раждането на много момчета по време на война, стана ми интересно  Wink

# 4
  • Мнения: 2 374
Не съм чувала и не вярвам на подобни глупости,за мен това са пълни измислици Tired

# 5
  • На морето!
  • Мнения: 5 748
Не съм чувала и не вярвам на подобни глупости,за мен това са пълни измислици Tired
И аз не вярвам, освен това след миналата "мъжка" година тази се очертава по-скоро "женска".

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Стига глупости ooooh! Статистически погледнато, в човешката история периодите на водене на войни на по-голямата част от териоторията й, надвишават периодите на мир. Дори има научина теория, според която войната е естественото състояние на човешкия вид, а мирът е само "почивка" между отделните фази на войната, за да се посъвземе биологично видът. И въпреки тази статистика, жените в световен план, са повече от мъжете - леко, но все пак повече Peace

# 7
  • Мнения: 4 753
Не думай... и аз съм допринесла....  Shocked

# 8
  • Мнения: 46 492
Това за момчетата след война е градска легенда.

"Съществуват обаче силно разпространени схващания, като например, че по време и след война се раждат повече момчета, отколкото момичета. Логиката е ясна - един вид природна компенсация на загубите... Всъщност няколко наскоро публикувани изследвания доказват точно обратното - вероятността децата, заченати по време на война, земетресение, ураган или други природни бедствия, да са от женски пол, е значителна."

http://www.capital.bg/show.php?storyid=409769&show=0

И още интересни неща "Агресивните жени по-често раждат момчета"  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 39 745
Не съм чувала, а и не вярвам.
Сега ще търсим подробна статистика за последните 3 години Simple Smile

То се е видяло, че от метлата няма да се слиза  hahaha

# 10
  • Мнения: 3 376
Смятам да допринеса с още едно скоро Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 487
Суеверия са според мен!

# 12
  • Мнения: 2 849
Не вярвам на подобно нещо . Wink

# 13
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Интересно на кой му хрумват такива неща?

# 14
  • Попово
  • Мнения: 687
Интересно на кой му хрумват такива неща?
на мен сестра ми го каза, а на нея гинеколога й  Grinning

# 15
  • Мнения: 9 814
Да чувала съм, не не вярвам!

# 16
  • София
  • Мнения: 3 271
Ммм даааа

# 17
  • Мнения: 2 746
Чувала съм, но не вярвам.

# 18
  • Мнения: 428
Чувала съм, че по време и след война се раждат повече момчета - един вид природен баланс Thinking

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Чувала съм, но не вярвам.
Peace

# 20
  • Мнения: 331
Чувала съм, да. Но не, че преди война се раждат, а след. Мислех даже, че е и статистически доказано (доколкото е възможно и в случаите, когато е имало статистика). Явно не е. Не е болка за умиране Simple Smile

# 21
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Да чувала съм...но не вярвам...

# 22
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Чувала съм, но не вярвам.
и аз

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Въобще не вярвам, поредното суеверие.
Но виж това за агресивните жени  Sunglasses Мъжа ми горкия така се надява второто ни дете да е момиче, ако знае, че ще е още от сега започва да го прави.Аз му казах, че ние само синковци ще имаме.Сега ще мога да му се обоснова нЪучнУ  Mr. Green

# 24
  • Русе
  • Мнения: 2 354
не съм чувала и не вярвам

# 25
  • Мнения: 3 929
Да, чувала съм. Не знам, дали вярвам, но има известна логика.

# 26
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 382
не съм чувала и не вярвам
и аз така

# 27
  • София
  • Мнения: 2 004
Чувала съм нещо такова, но едва ли е вярно. То непрекъснато има война някъде.
Аз съм от ноемврийки 08 и там мъжките мами сме два пъти повече (засега)

# 28
  • Мнения: 4 753
Всъщност къде е логиката...  newsm78

# 29
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Да, чувала съм. Не знам, дали вярвам, но има известна логика.
Peace

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 260
Нито съм чувала досега, нито вярвам Wink
А на това за агресивните жени и мъжките рожби съм живо опровержение  Blush Joy

# 31
  • Мнения: 3 675
Това според мен са бабини деветини.По-склонна съм да повярвам на другото, а именно че агресивните жени раждат момчета.Жените са по-добрата част от човечеството, затова живеят по-дълго и хормоните ги предпазват от такива заболявания, които са по-чести при мъжете.Всичко е въпрос на природа, а не някакви предположения и статистика.

# 32
  • Мнения: 3 621
това го чувам за първи път , и не не му вярвам, и за агресивните жени също не вярвам че е истина...
то има и друга градска легенда, че на мъжете "коцкари" им се раждат само момичета, ама и на това не вярвам

# 33
  • София
  • Мнения: 17 591
Причинно - следствената връзка е обратната.

Когато има война - или явно предстои такава - се раждат повече момчета.

# 34
# 35
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, не съм чувала, а и не вярвам на подобни неща. Peace

# 36
  • Мнения: 4 753
Може би причината е, че по време на война жените стават агресивни...  Wink   
Хайде де, няма ли кой да даде разумно обяснение... Аз не виждам такова, на война умират почти еднакво жени и мъже, дори може повечето да са жени и деца... А жените раждат, значи трябва от тях да се родят повече, за да има кой да ражда... правенето е лесно...  Wink

# 37
  • Мнения: 3 092
Не .За пръв път чувам . Tired

# 38
  • Мнения: 411
Ами не съм чувала... Crazy

# 39
  • Мнения: 1 512
Не съм чувала,но дано да не е вярно.

# 40
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
не съм чувала и не вярвам
Peace

# 41
  • Мнения: 583
Да,чула съм преди няколко години в нашият град се раждаха момченце след момченце и персонала в отделението коментираше точно това.Слава богу се оказа просто суеверие.

# 42
  • Мнения: 2 908
Да,чувала съм.Но мисля,че е само приказка на бабите ни.Въпреки това,в момента наистина има бум на момчета.Аз нямам позната,или приятелка с момиченце.

# 43
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 И аз съм го чувала,не съм се замисляла за достоверността на това. Confused

# 44
  • София
  • Мнения: 62 595
чувала съм, че по време на криза (икономическа, война  и т.н.) се раждат повече момчета, а по време на мир и благоденствие повече момичета. Например, наборите на моите деца (`98 и `99) се предимно момчета в класовете, а момичетата са по 4-5. Надявам се другите момичета на се в девически училища.
Но сигурно ако някой извади статистически данни ще се окаже, че са почти по равно. Ние просто нямаме вътрешната нагласа да проследяваме дългосрочно какво става, а свързваме краткосрочни събития, понякога нямащи нищо общо помежду си.

# 45
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
За първи път чувам такова нещо newsm78

# 46
  • Мнения: 62
Ох, чух го наскоро това, не искам да вярвам, но е факт, че около мен наскоро се родиха 6 момченца и 2 момиченца.
Пък и аз съм бременна с момче....
Толкова сме го чакали и искали това бебе, че ми е все едно дали пола му " вещае ".
Да са ни живи и здрави!

# 47
  • Мнения: 4 388
 newsm78 пък аз мисля че това дали ще е момче или момиче се определя от това кои сперматозоиди са по годни ако мога така да се изразя.Също съм чела че понякога  някои мъже могат да създават само момчета ,а други само момичета ....

# 48
  • Мнения: 629
Преди време по география в частта за раждаемост се учеше, че на 100 или на 1000 момичета (не помня точно) се раждат 104 или 1004 момчета. Смъртността при момчетата в детска възраст е по-висока и това било начин природата да компенсира загубите. В зряла възраст бройката на половете се изравнява, а в старческа възраст поради по-голямата продължителност на живота при жените те имат лек превес. След войни съответно за да се компенсира загубата на мъжко население се раждали още повече момчета, но тук видях дори съвсем обратна теория.
За мен по пола на първото и последното бебе за годината и общата им бройка да се правят някакви прогнози за война или друго бедствие си е чисто суеверие. Обикновено в природата компенсаторните механизми се задействат след появата на някакъв проблем, а не преди това.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Чувала съм,но не вярвам на такива неща!

# 50
  • Мнения: 4 433
Не съм чувала и не вярвам на подобни глупости,за мен това са пълни измислици Tired
И аз не вярвам  newsm78

# 51
  • Мнения: 393
А някой има ли данни статистически, да видим дали е верно  newsm78
Що за глупости??
Ако трябва да търся някаква връзка е, че подсъзнателно се регулираме : много станаха мъжете, дай да ги поразредим...............Не вярвам! Иначе логиката за агресивните жени и раждането на момчета - да. Може би е верно и от там, че раждането на момчета показва нарастваща агресия, но чак пък да я последва война .....
http://health.actualno.com/news_166833.html
Много ми харесва тук, че за жените се правят изводи, на база опити с крави Simple Smile

Последна редакция: вт, 24 юни 2008, 15:24 от mamor

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Не съм чувала и не вярвам на подобни тъпотии   Crazy

# 53
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Чувала съм, ама не го вярвам  Naughty

# 54
  • София
  • Мнения: 2 296
И аз съм чувала,но това са глупости,според мен!

# 55
  • Мнения: 2 015
При моята статистика пък на близки и познати една година се раждат повече момичета, а на другата момчета.Така 2006-а имаше повече момчета, а 2007-а момичета.Така си мисля, че следващото ми трябва да се роди поне 2009, че да ги раз-шаря.Е, дано моята логика е вярна Mr. Green!
Иначе това за първи път го чувам с войните newsm78.

# 56
  • Мнения: 4 335
Не сьм го 4увала,но и не вярвам на такива глупости Naughty

# 57
# 58
  • Мнения: 11 003
Чувала съм, но не вярвам. ooooh!  ooooh!
А по мои наблюдения през последната година се раждат повече момичета Heart Eyes

# 59
  • Мнения: 780
Не.Не вярвам.Няма връзка.

# 60
  • Мнения: 2 310
Не съм чувала подобно нещо!
И не вярвам!

# 61
  • Мнения: 1 372
Не съм чувала такова нещо и не вярвам. Чувала съм, че когато се раждат в една година повече момичета отколкото момчета, то предстоящата година ще е плодородна.

# 62
  • Мнения: 4 784
За пръв път го чувам това.
Не го вярвам.

# 63
  • Мнения: 3 016
За първи път го чувам .

# 64
  • Мнения: 3 069
Не съм чувала а и не ми се вярва.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 588
Не бях чувала подобно нещо и не вярвам в него. Peace

# 66
  • Мнения: 1 195
Praynig
поредното суеверие

# 67
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 Crazy

# 68
  • Мнения: 1 103
Не съм чувала подобно нещо!
И не вярвам!
И аз така - пълни глупости  Sick

# 69
  • Мнения: 6 274
Не, не съм чувала, но и не вярвам.

# 70
  • Монтана
  • Мнения: 220
За първи път чувам подобно нещо.  smile3506

# 71
  • Мнения: 991
Преди време по география в частта за раждаемост се учеше, че на 100 или на 1000 момичета (не помня точно) се раждат 104 или 1004 момчета. Смъртността при момчетата в детска възраст е по-висока и това било начин природата да компенсира загубите. В зряла възраст бройката на половете се изравнява, а в старческа възраст поради по-голямата продължителност на живота при жените те имат лек превес. След войни съответно за да се компенсира загубата на мъжко население се раждали още повече момчета, но тук видях дори съвсем обратна теория.
За мен по пола на първото и последното бебе за годината и общата им бройка да се правят някакви прогнози за война или друго бедствие си е чисто суеверие. Обикновено в природата компенсаторните механизми се задействат след появата на някакъв проблем, а не преди това.
PeaceТочно така е. Гледала съм статистики. Винаги са се зачевали повече момчета. Още във вътреутробната фаза, разликата в бройката започва да се изравнява - абортират се повече момчета. После момчетата са по-уязвими през ранните години от живота си. През периода на полова активност има долу-горе равен брой мъже и жени, след което броят на мъжете намалява спрямо този на жените, заради по-малката средна продължителност на живота на "силния" пол.

# 72
  • Мнения: 540
да чувала съм

# 73
  • София
  • Мнения: 44 037
Не съм чувала, но за мен е поредната глупотевина това.

# 74
  • Мнения: 5 591
Не,не съм чувала.

# 75
  • София
  • Мнения: 3 787
Не съм го чувала Laughing
Поредното суеверие.

# 76
  • София
  • Мнения: 3 392
Да, зная за това поверие.
Но освен това имам дъщеря и се радвам на по-голения избор Simple Smile

# 77
  • Мнения: 199
Чувала съм, че след война се раждат повече момчета.
Но спокойно... значи не ни предстои война, тъй като тази година е година на момичетата. миналата са били момчетата!  Laughing

# 78
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Чувала съм!

# 79
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм чувала за това

# 80
  • Мнения: 2 587
Не го бях чувала!Още едно суеверие според мен.

# 81
  • София
  • Мнения: 978
Момичета, чували ли сте поверието, че когато в 3 поредни години се раждат повече МОМЧЕТА предстои война?

Чувала съм това и още една камара дивотии. smile3512

# 82
  • Мнения: 1 029
Чувала съм, но не му отдавам особено значение...
Това, обаче за агресивните жени и момчетата много ме заинтригува  Mr. Green

# 83
  • Мнения: 104
ох, първо много мразя такива теми -чували ли сте?-помощ, -знаете ли...Ми пиши по-точно в заглавието, моля  bowuu Трябва ли да отварям всяка тема , за да разбера за какво иде реч  #Cussing out
И не , не съм чувала за 3те години, а само за принципа. За световния мир ли се безпокоиш или за българския?

# 84
  • Мнения: 1 172
Тази точно измислица не съм я чувала,но пък на мен един познат доктор ми обясняваше,че след война се раждат повече момчета,защото при дълго сексуално въздържание за мъжа(каквото се предполага да има на фронта Wink) се случва не-знам-какво-си със сперматозоидите и У-хромозомите и се получават мъжки бебета.

Също така един познат на мъжа ми му разправяше,че на този принцип си е направил двете момчета - 3 месеца пълно въздържание и хоп! от първия път - момче.

# 85
  • Мнения: 494
 да, 4увала съм го и не вярвам,но на това последното много се смях,[smilie=smile3532.gif] ,но нека се изкажат биолозите,току виж се оказало истина

# 86
  • Мнения: 6 713
Не, не съм чувала такова нещо

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Не,не бях го чувала.

# 88
  • София
  • Мнения: 3 752
Аз съм чувала,но тук в Симеоново се родиха 7-8 момиченца и само едно момченце/моето/.

# 89
  • София
  • Мнения: 2 801
За първи път чувам подобно нещо. И сега какво, война ли ще чакаме  #Crazy А това за агресивните майки ме разсмя, явно съм агресивна, имам син  hahaha

# 90
  • Мнения: 259
Чувала съм го във вариант, че се раждат повече момчета преди война, но дали е така-не знам (въпреки, че е възможно, имайки предвид теорията за бързите и бавните сперматозоиди). Не съм чела  статистика колка момчета и момичета са се родили. Когато ние се родихме, в стаята бяха 1 момиче (наша молост) и 7 момчета. От нас нататък до кря на престоя ни в болницата (8 дни), се раждаха само момичета.

# 91
  • Мнения: 1 311
Чувала съм, че след война се раждат повече момчета. Чела съм статистика, че по принцип се раждат повече момчета, отколкото момичета, но че детската смъртност при момчетата е по-висока.

За агресивните майки - имам съседка, който се вписва с 2 ръце в това апределение, пък чака 2-ро момиче  newsm78

# 92
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не съм чувала такива работи. Обаче не вярвам на това.

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Не вярвам на подобни неща , според мен са суеверия!

# 94
  • Мнения: 3 092
newsm78 пък аз мисля че това дали ще е момче или момиче се определя от това кои сперматозоиди са по годни ако мога така да се изразя.Също съм чела че понякога  някои мъже могат да създават само момчета ,а други само момичета ....
е , стига де .Информирай се малко повече . Tired

# 95
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Не съм чувала такова нещо, не съм чела подобни справки/ данни...не ми се вижда реално.

# 96
  • Мнения: 396
ЗА ПЪРВИ ПЪТ ЧУВАМ, А И ЗА ЛОГИЧНОТО ОБЯСНЕНИЕ СПОМЕНАТО ОТ ЕКСПРЕС НЯМАМ ПОНЯТИЕ  newsm78. ФАКТ Е ЧЕ В ГОДИНАТА КОГАТО СЕ РОДИ ДЪЩЕРЯ МИ ИМАШЕ МНОГО МОМИЧЕТА /2002/ . ФАКТ Е ЧЕ СЕГА ОЧАКВАМ МОМЧЕ И ПОЗНАВАМ ПОНЕ ОЩЕ ШЕСТ МАМИ БРЕМЕННИ С МОМЧЕТА ! / ЖИВЕЯ НА РОДОС / Thinking

# 97
  • Мнения: 387
Чувала съм ,о не вярвам......... Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 387
Аз имам 3  дъщери ... Laughing какво да кажа  Rolling Eyes Hug Hug Hug

Последна редакция: пн, 07 юли 2008, 17:04 от бубето 29

# 99
  • Мнения: 1 674
Не вярвам на подобни неща , според мен са суеверия!
и аз съм на същото мнение

# 100
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз имам 3  дъщери ... Laughing какво да кажа  Rolling Eyes Hug Hug Hug

Пуснете следващия фиш за момче. Wink

# 101
  • Мнения: 1 104
За първи път чувам нещо подобно.

# 102
  • Мнения: 537
За първи път чувам това.  newsm78 Мисля че е поредното суеверие и не вярвам.  Peace

# 103
  • София
  • Мнения: 408
Чувала съм, но за мен това е поредното суеверие и аз не вярвам  Naughty

# 104
  • Мнения: 256
Чувала съм, и то било за да се възстанови равновението при евентуална война, защото тогава умират повече мъже.
Но природата си знае работата и по друг начин - жените са по-дълголетни.
Пък и природата вече не може да предвиди кой срещу кого би воювал  Laughing, че да дари повече войници в редиците.
Живейте си спокойно, така или ниаче този свят ще се свърши някога...

# 105
  • София
  • Мнения: 368
Не, не съм чувала  newsm78

# 106
# 107
  • Мнения: 2 521
За първи път чувам това.  newsm78 Мисля че е поредното суеверие и не вярвам.  Peace
Иаз така мисля Thinking

# 108
  • Мнения: 2 757
За войните не се наемам да коментирам. Но за агресивните жени и момчетата - много съм склонна да вярвам. Аз самата съм доказателство (винаги съм знаела, че ще имам момче, а Ева явно се е пръкнала в този мъжки род за да донесе поне малко красота и финес). Освен това, като се замисля за познати и приятели на 90% отговаря зависимостта между мъжки пол и агресивна майка.

Общи условия

Активация на акаунт