Чували ли сте, че...

  • 5 497
  • 108
  •   1
Отговори
  • Попово
  • Мнения: 687
Момичета, чували ли сте поверието, че когато в 3 поредни години се раждат повече МОМЧЕТА предстои война?

# 1
  • Мнения: 2 660
Знам, че е статистически факт, че при война се раждат повече момчета, докато при мир има бум на момичетата... Но това за трите години не знам дали е вярно. Звучи ми по-скоро като произволна цифра.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Не съм момиче, но не съм чувал, но и не вярвам...! Naughty
Когато някой не може да обясни нещо логично - на преден план излиза свръхестественото и суеверията...
За повечето момчета родени по време на война също има твърде логично обяснение...

# 3
  • Мнения: 553
азсъм чувала че СЛЕД война се раждат много момчета

Експрес, а какво е логичното обяснение за раждането на много момчета по време на война, стана ми интересно  Wink

# 4
  • Мнения: 2 374
Не съм чувала и не вярвам на подобни глупости,за мен това са пълни измислици Tired

# 5
  • На морето!
  • Мнения: 5 726
Не съм чувала и не вярвам на подобни глупости,за мен това са пълни измислици Tired
И аз не вярвам, освен това след миналата "мъжка" година тази се очертава по-скоро "женска".

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Стига глупости ooooh! Статистически погледнато, в човешката история периодите на водене на войни на по-голямата част от териоторията й, надвишават периодите на мир. Дори има научина теория, според която войната е естественото състояние на човешкия вид, а мирът е само "почивка" между отделните фази на войната, за да се посъвземе биологично видът. И въпреки тази статистика, жените в световен план, са повече от мъжете - леко, но все пак повече Peace

# 7
  • Мнения: 4 753
Не думай... и аз съм допринесла....  Shocked

# 8
  • Мнения: 46 436
Това за момчетата след война е градска легенда.

"Съществуват обаче силно разпространени схващания, като например, че по време и след война се раждат повече момчета, отколкото момичета. Логиката е ясна - един вид природна компенсация на загубите... Всъщност няколко наскоро публикувани изследвания доказват точно обратното - вероятността децата, заченати по време на война, земетресение, ураган или други природни бедствия, да са от женски пол, е значителна."

http://www.capital.bg/show.php?storyid=409769&show=0

И още интересни неща "Агресивните жени по-често раждат момчета"  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 39 718
Не съм чувала, а и не вярвам.
Сега ще търсим подробна статистика за последните 3 години Simple Smile

То се е видяло, че от метлата няма да се слиза  hahaha

# 10
  • Мнения: 3 376
Смятам да допринеса с още едно скоро Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 487
Суеверия са според мен!

# 12
  • Мнения: 2 849
Не вярвам на подобно нещо . Wink

# 13
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Интересно на кой му хрумват такива неща?

# 14
  • Попово
  • Мнения: 687
Интересно на кой му хрумват такива неща?
на мен сестра ми го каза, а на нея гинеколога й  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт