Не става въпрос за единия лев!

  • 3 007
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12 662
Документ издават ли за всяко левче?

Издават! На входа за да влезеш натискаш бутон и ти излиза талонче. Чак тогава се отваря бариерата. На изхода - плащаш, дават ти касова бележка и тогава отварят бариерата.

Значи може да проследиш къде отиват парите. Не че това ще ти помогне. Наистина би трябвало да се въведе някакъв ред - пропуск, подписан от лекаря, например, както е за влизане в някои болници.
Аз ходих няколко пъти до Военна болница и въпреки платения паркинг, няма къде да паркираш, а обикаляш няколко пъти квартала. А болни, които не могат да ходят?! Но там огромни паркинги са само за служители.

# 31
  • Мнения: 3 880
И тук се плаща по болничните паркинги, поддръжката също струва пари (площ, ток, бариери и касови апарати, евентуално персонал, ремонти, почистване и т.н.), а болниците няма от къде да ги финансира тези неща, както един магазин примерно, който смята и тези разходи към цените си. Здравната каса едва ли й се дава за паркинги, тя за здравето на хората й се свиди понякога, пък камоли за паркинг пари да харчи Wink. Обикновено в началото има някакви гратисни минути, ако примерно искаш да заведеш или прибереш някой от там.
Ako смятате обаче, че паркинга не предлага необходимите условия срещу заплащането, може би трябва да се подаде оплакване до болницата, то не става така само да взимат пък да не предлагат нищо насреща....

# 32
  • Мнения: 2 018
И тук се плаща по болничните паркинги, поддръжката също струва пари (площ, ток, бариери и касови апарати, евентуално персонал, ремонти, почистване и т.н.), а болниците няма от къде да ги финансира тези неща, както един магазин примерно, който смята и тези разходи към цените си. Здравната каса едва ли й се дава за паркинги, тя за здравето на хората й се свиди понякога, пък камоли за паркинг пари да харчи Wink. Обикновено в началото има някакви гратисни минути, ако примерно искаш да заведеш или прибереш някой от там.
Ako смятате обаче, че паркинга не предлага необходимите условия срещу заплащането, може би трябва да се подаде оплакване до болницата, то не става така само да взимат пък да не предлагат нищо насреща....

Не съм сигурна че поддръжката на паркинга струва толкова.

# 33
  • Мнения: 12 662
Любимият ми паркинг е пред Автогара София - съвсем естествена настилка - пръст и кал. Слизаш от колата и влизаш в локва. Цена - 2лв. на час.

# 34
  • Мнения: 7 110
Чие е парчето "паркинг"?
Предполагам, че някой развива дребен семеен бизнес. И както схванах (не знам доколко точно), пак са прецакали не когото трябва, т.е. тези без възможност за избор.  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 97
Паркирането в паркингите на болниците навсякъде е ад - дори и с пропуски.

# 36
  • Мнения: 2 018
Чие е парчето "паркинг"?

Току що, щях да ходя до колата да взема касовите бележки, да проверя коя е фирмата, но мъжът ми ми каза че ги е изхвърлил. Но другата седмица сме отново там, така че ще мога да кажа поне коя е фирмата.

# 37
  • Мнения: 342
Бо, не е само в Терапията така.
В Окръжна болница си плащаш 1 лев на час.. И тва е! Като не ти харесва - спасявай се!

# 38
  • Мнения: 2 018
Бо, не е само в Терапията така.
В Окръжна болница си плащаш 1 лев на час.. И тва е! Като не ти харесва - спасявай се!

В Окръжна никога не съм плащала, а наскоро бях там в спешния център. За къде си плащаш - отзад спешния или за онова жалко подобие на паркинг между блоковете и болницата?

# 39
  • Мнения: 95
А аз мислех,че само Плевенската болница обира парите на хората,за да влязат. Mr. GreenТе обирджиите плъзнали из цялата страна май. Wink

не само в странта ми и в чужбина  Wink навсякъде е така. ще се възмущаваме, ще се възмущаваме и като видим, че не е само в БГ-то и ще се успокоим   bouquet

# 40
  • Мнения: 12 662
А аз мислех,че само Плевенската болница обира парите на хората,за да влязат. Mr. GreenТе обирджиите плъзнали из цялата страна май. Wink

не само в странта ми и в чужбина  Wink навсякъде е така. ще се възмущаваме, ще се възмущаваме и като видим, че не е само в БГ-то и ще се успокоим   bouquet

Този довод винаги върши работа.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Чие е парчето "паркинг"?

Общинско. Дадено на концесия на напълно непозната фирма, спечелила абсолютно честен конкурс.

# 42
  • Мнения: 2 018
Чие е парчето "паркинг"?

Общинско. Дадено на концесия на напълно непозната фирма, спечелила абсолютно честен конкурс.

Добре, това означава ли, че плащаме за паркинг? За охраняем паркинг? Ами, че там всеки може да си открадне или изпочупи кола - на изхода по никакъв начин не доказвам, че колата е моя, че съм влязла аз с тази кола! На самият паркинг няма нито един охранител! Не могат и да видят - толкова са далеч от паркинга! Не съм видяла и осветление - не съм я посещавал вечерно време, но обещавам следващия път да забележа!

Аз все още не зная защо трябва да плащаме. Не зная как е в други страни. Може и да имат основание да събират пари, може и да нямат. Но ми се струва невероятно някой да ме задължава да плащам, за да стигна до входа на една болница при условие, че е  държавна! Портиерите дори не ме и питат дали само ще оставя или взема някого, а взимат пари само защото си влязъл в двора!!! Ако не ползвам паркинг? Защо не си сложат човек на самият паркинг, който са направили - да събират там пари, а на самият вход?

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 14:34 от Бо_

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не зная, Бо. Въпросите си задай на фирмата, която издава бончетата. Миналата година, кагото лежахме там с детето не плащахме паркинг - просто си влизахме и излизахме без да ни спира някой. Не съм проследила промяната конкретно.
А за охраняемите паркинги - колкото и да са охраняеми, пак всичко може да се случи...
Всъщност портиерите таксуват ли пешеходците, или само тези с колите? Ако не, значи вземат пари за паркинг, а като знам как се паркира там, те считат целия двор на болницата за паркинг и събират пари на входа.

# 44
  • Мнения: 17 407
Пешеходците не плащат. То и тва оставаше...

Общи условия

Активация на акаунт