Още жълтеем......

  • 1 415
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Здравейте
Моето бебче е вече на 1месец и половина и още сме с доста упорита жълтеница Sad...откакто се е родил пие само глюкоза ама на още си я имаме....
Да кажа че сме само на кърма,чувам че може и от нея да продължава толкова време...кърмаческа жълтеница newsm78..ама не искам да му давам АМ на този етап за да не ми намалее кърмата...
офффф и педито вече два пъти ни връща ,отлагаме хепатитната ваксина..ама не ми е казала да правим някакви изсладвания Rolling Eyes,иначе малки наддава много добре,проблем с това няма,....
но вече се притеснявам....а да кажа че и аз съм а RH- и през бремеността ми правиха изсладвания за антитела и нямаше проблеми,дали пък това не е причина...незнам вече  Thinking..
имали ли сте подобен случай......

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
На Велизар му бяха изписали витамин В12 през ден по една ампула.Но според мен най-добрия съвет ще ти го даде лекар.Ако вашата лекарка не ви обръща достатъчно внимание се обърни към друг лекар, още едно мнение никога не е излишно.

# 2
  • Мнения: 45
Моята дъщеря беше с жълтеница до почти третия месец. Оказа се, че е кърмаческа жълтеница. Изследванията които пуснах първоначално бяха всички чернодробни / взима се кръв от вената / и там всичко беше нормално. След това през две седмици пускахме общ билирубин / от пръста  /и следях дали падат стойностите. Ако е кърмаческа , детето е жизнено , храни се и наддава добре не трябва да се притесняваш / както правих аз / всичко ще отмине с времето.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
На Велизар му бяха изписали витамин В12 през ден по една ампула.Но според мен най-добрия съвет ще ти го даде лекар.Ако вашата лекарка не ви обръща достатъчно внимание се обърни към друг лекар, още едно мнение никога не е излишно.

# 4
  • Мнения: 8 163
За лека форма на жълтеница, както е кърмаческата, тукашните лекари препоръчват следното:

При всяко кърмене (бутилка) събличай бебето до пампа и сядайте на слънчице, зад стъкло. Така ще се качи нивото на вит. Д, без да се налага изкуственото му добавяне (чрез синтетичнен витамин).

Ще трябва да следиш бебето да не прегрее. Не се тревожи, няма да му е студено - от едната страна го топлиш ти, от другата - слънцето.

Причината да не излагаш бебето на дир. слънчева светлина е за да не получи изгаряния, разбира се. Обикновеното стъкло пропуска само част от UVА лъчите и те са нежни към бебешката кожа дори без слънцезащитен лосион.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз за първи път чувам за кърмаческа жълтеница...  ooooh!
Ние почти не сме жълтели, не си спомням...  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 255
СПОКО!!!Филип беше само на кърма и  си беше жълт до 2-ри месец.Стояхме в болницата 7-нощувки заради нея и даже го слагаха на фототерапия.Щом педиатърката не се е притеснила ....Какво ти казаха в родилното?Там имахте ли жълтеница?Това е нормално явление при новородените.Няма страшно ще отмине.

# 7
  • Мнения: 28
И ние имахме подобен проблем.От родилното ни изписаха със жълтеница и казаха че до седмица ще мине. Да ама не.На първата консултация педиатърката не го е забелязала да е жълт, но на втората веднага.Изпрати ни в болница и там направиха изследвания.Билирубинът беше 134 и седяхме в болницата 10 дни.През това време даваха на бебо глюкоза, прахчета фенобарбитал и системи.Цедях кърма и преварявах на водна баня.Абе жива мъка Cry , не ми се ще да си спомням.Лошото беше, че нивото на билирубина спадаше много бавно.Иначе детето си беше добре, в смисъл че си се хранеше и наддаваше,не беше поспалив повече от обичайното, даже напротив. След като ни изписах продължих да цедя и да преварявам млякото още  20 дни, давах и глюкоза, а след това вода със захар.Месец след като ни изписаха от болницата нивото на билирубина беше нормално 12. Само че бебо така и не поиска да се кърмим отново, свикна на шише и така си и останахме уви.Дано при вас нещата да се развият по-добре и да се оправи детенцето скоро, без подобни вмешателства Hug

# 8
  • Мнения: 552
И моя хубавец беше с крмаческа жълтеница....тъкмо беше тръгнл да се оправя и на 40ти ден педи м направи противохепатитната ваксина ииииииии ...е стана по-жълт отпреди #CrazyШаш и паника...отидохме на гастроентеролог и ни пратиха в болница с билирубин-160 #CrazyОказа се че има така наречената кърмаческа жълтеница-пи 10 дена фенобарбитал и си избледня Peace
Не всички препоръчват спиране на кърменето PeaceВ педиатрията/там където бяхме/ ми казаха-жълтеницата е от кърма...да не се притеснявам...нищо му няма на детето и че няма нужда да се спира кърменето или да се преваря кърмата Peace

# 9
  • Мнения: 4 335
И моят син беше с много висок Билирубин,глюкозата не ни помогна и го подложиха на фототерапия.Защо не пуснеш едни изследвания за Билирубина Thinking

# 10
  • Мнения: 236
Ох момичета като ви чета  ми настръхва косата.  Simple Smile..незнам защо педито ни не ни пуска изследвания...ама ако до другата седмица сме така отивам и ще искам да пусне кръвни изследвания...билирубин.....  Rolling Eyes
И нас като ни изписваха имахме жълтеница но ни казаха че до седмица ше отшуми,както си е нормално...да ама не...та с нея сме си досега вече 1 месец и половина,а е изпил 5-6 бутилки глюкоза  Thinking

# 11
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Кърмаческа жълтеница на какво казват?  Физиологичната жълтеница минава за няколко дни и май не е съвсем нормално да боледуват 2-3 месеца. Не сте ли се замисляли, че може да е реакция на организма на противохепатитната ваксина от болницата  и за това да продължава толкова дълго. ( мисля си на глас само)

# 12
  • София
  • Мнения: 43 903
Махни глюкозата и кърми на поискване..по хубаво няма от това. А и жълтеницата се изчиства с акито.
И при моя син беше около месец и половина...няма страшно.
А спирането на кърменето е някакъв пълен абсурд и глупост...ако има проблем, то може да се оправи и по друг начин...от кърменето по-добро така или иначе няма.

# 13
  • Мнения: 236
Ами да аз го кърмя на поискване...и преди ядене го тъпча с тая глюкоза че после не я иска.....
и аз съм чувала че се изчиства с акито и ми е много интересно защо
досега не се отървахме от нея като акаме почти след всяко папане  newsm78

# 14
  • Мнения: 28
И аз сега мисля,че спирането на кърменето е голяма глупост, но тогава дори не знаех,че жълтеницата може да продължи толкова дълго, камо ли да съм запозната какво се прави в подобни случаи. В последствие прочетох доста по въпроса, но тогава слушах какво ми казваше лекуващата лекарка в болницата, която я водят една от най-добрите в града.Аз си знам как почти не съм спала за да цедия, да не остане бебо гладен.Пък и от притеснение,бяха ни наплашили колко опасно било толкова високо ниво на билирубина и тем подобни неща.Ама човек като не е информиран вярва на всичко, което му кажат лекарите.Още един път-дано да се оправите скоро  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт