АВГУСТовските кореми раждат бебчета засмени.

  • 17 605
  • 285
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10
За педиатри говорим. Нашата е в предаването "часът на мама" в момента. Simple Smile

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 11:00 от graciana

# 61
  • Мнения: 235
Привет на всички!

Аз съм вече официално и постоянно завърнала се във виртуалния свят. И не мога да смогна да ви изчета от два дни.  Grinning
Разбирам, че дори вече си имаме и едно бебе - Ковачева, да ви е жива и здрава, малката Калина! И много кураж за теб!  Hug

В телеграфен стил - при мен нещата са горе-долу нормални. Подувам се, но не много. Изследванията са горе-долу в нормите. Обемът ми е вече доста внушителен и се радвам, че при нас температурите са пролетни, а не летни, като при вас.

По въпроса с подготовките - доста напреднах за последните две-три седмици. Добре, че ми дадоха списък от клиниката, с необходимите неща за бебето, че да се вдъхновя да започна с покупките. Мисля, че беше добра база, която допълних след консултации с моите приятелки(видях, че и вие сте разисквали тези теми, но като не можех да ви чета...) и така ми е много по-лесно.  Не се чудя какво, колко, дали е полезно или не. Нещата за първа необходимост са осигурени. После бебето ще си покаже само от какво има нужда. Grinning

Само май ми остават някои неща за количката, която ще наследим от едни приятели. Оказа се, че нито една от десетките модели, които пробвах до сега не ми харесва. Или съм много претенциозна, или ми липсва опит.  Mr. Green Но като начало ще сме с Chicco, а по-късно, ако толкова не ми е удобна ще търся пак. Сигурна съм, че в Германия бих намерила някоя, която да ми допадне, но забраната за пътуване остава и за това за сега този разход поне се отлага  Mr. Green

Видях, че някои ще ходят на лекции за кърмене. Ще е интересно да разкажете след това. Аз се оказа, че съм изпуснала брюкселския семинар на ЛЛЛ за юни, а следващият е чак септември. Май ще разчитам само на телефонния съпорт, при нужда.


Хайде, стига толкова за сега.
Поздрави на всички!
  bouquet
 

# 62
  • Мнения: 1 410
И аз да се впиша с "бременните" си проблеми - нощем ми е нервно и не мога да спя.А тази нощ и едно хъски не спря да вие - горкото - и на него сигурно му е много горещо!Ставах да затварям прозореца,то пък - сауна.И така си изкарах будна до изгрев,тъкмо хъскито спря да вие - започнаха първи петли да кукуригат - е как не прегракнаха бе!Те всяка сутрин ме будят,дано по Петровден малко да им намалее бройката. newsm57
За потенето - и аз се потя sweating,а по принцип съм "студенокръвна"(и езика ми е разделен на две и съскам) LaughingА ако знаете какво потене пада в дните след раждането,леле!Да не се чудите!

# 63
  • Мнения: 26
Граци аз съм с кола (ако може да се нарече така Фиестата) и съм обратното на тебе, мен ме е страх друг да ме вози. Доверявам се само на 3ма човека да ме возят. Умирам от шубе иначе  Embarassed Така че откъм транспорт сме осигурени Wink Само да изляза болнични и сме там, а ако искаш може да направим едно пробно другия уикенд Wink Ако има още желаещи мами да разкършат кълки с нас, телефона ми е написан, така че звънкайте Wink

Миши и мен вампир ме е ухапал  Laughing Не спя по цяла нощ. Отварям прозореца - кучета вият, лаят и т.н., затварям го - задух, жега, ужас  #Cussing out Оттам се изнервям и не само съскам, а направо хапя и горкия ми мъж милия се е видял в приключение  Embarassed

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 12:03 от Asija

# 64
  • Мнения: 1 410
Ей,бях се уплашила ,че съм само аз  - и си мислех - или е от бременността или от възрастта? newsm78Може и от двете.
И като се фръцкам все гола - коластрата течеее!

# 65
  • Мнения: 235
Сега видях, че съм пропуснала отчета за лекцията по кърмене, копиран от Котката Марта  Embarassed

Всичко казано се припокрива  почти сто на сто с мини инструктажа, който ми даде милата дама от белгийската ЛЛЛ по телефона.
Поне по този параграф няма различия Simple Smile Тук също всички препоръчват крем Лансинох, който не се мие.
Единствено за ръчното цедене не са чак толкова категорични.

Аз лично реших, че няма да купувам предварително помпа.
В клиниката бебето ще постоянно до мен, така че ще можем да се пробваме да се кърмим на спокойствие.  
Ако пък толкова видя зор, ръчните на Авент ги има във всяка аптека.

# 66
  • Мнения: 10
Граци аз съм с кола (ако може да се нарече така Фиестата) и съм обратното на тебе, мен ме е страх друг да ме вози. Доверявам се само на 3ма човека да ме возят. Умирам от шубе иначе  Embarassed Така че откъм транспорт сме осигурени Wink Само да изляза болнични и сме там, а ако искаш може да направим едно пробно другия уикенд Wink Ако има още желаещи мами да разкършат кълки с нас, телефона ми е написан, така че звънкайте Wink
Ася ние, ако не ни мине котка път в събота мислим да ходим на вилата в Бов на хлад, че и мъжа ми много го е ловнала жегата. Така че аз си записвам твоя телефон и може даже някоя вечер да ти звънна стига да не си уморена след работа. Ако има още някои наблизко може да нададе вик и да се съберем хей тъй небрежно някоя вечер...Simple Smile

# 67
  • Мнения: 26
Граци аз съм с кола (ако може да се нарече така Фиестата) и съм обратното на тебе, мен ме е страх друг да ме вози. Доверявам се само на 3ма човека да ме возят. Умирам от шубе иначе  Embarassed Така че откъм транспорт сме осигурени Wink Само да изляза болнични и сме там, а ако искаш може да направим едно пробно другия уикенд Wink Ако има още желаещи мами да разкършат кълки с нас, телефона ми е написан, така че звънкайте Wink
Ася ние, ако не ни мине котка път в събота мислим да ходим на вилата в Бов на хлад, че и мъжа ми много го е ловнала жегата. Така че аз си записвам твоя телефон и може даже някоя вечер да ти звънна стига да не си уморена след работа. Ако има още някои наблизко може да нададе вик и да се съберем хей тъй небрежно някоя вечер...Simple Smile

Звънкай аз за разходка и кафенце привечер съм винаги на линия Wink

А сега като гледам какъв дъжд от бебета е при юлките и си давам сметка, че и на нашето бременеене му се вижда края. Егати колко бързо мина. Някои от нас другата седмица влизат в 9тия  ooooh!

# 68
  • Мнения: 10
Охх не ми говори, вече леко се шашкам.....! Аз в понеделник съм на доктор да ми издаде 45 дни болнични....! Хем искам да родя хем ме е шубе..! Абе бременна му работа. Абе тия кучета да не би да са едни и същи и само да обикалят кварталите. Тази сутрин в 4:00 като се почнаха, имах чувството, че са повече от 20....! Чак ме достраша

# 69
  • Мнения: 31
Мама Галка23 и при мен и нещо страшно с това потене денем нощем вода тече отвред.Знам че е нормално сега разбирам че които разбере че съм август ме съжалява много а то за какво било.
миши и аз съм така цяла нощ офкам пъшкам отварям затварям прозорци нещо страшно.Цяла нощ не спах и аз но се успокоявам че не съм само аз така а още толкова жени са като мен.
Горкото ми бебоче и то нервничи от жега и си го изкарва на мен а вечер като се поразхлади и се развеселява и играе.
Малко остана ще издържим маичице незнам как но поне си струва.
Мисля да ставам в 7.30 сутрин да се разхождам че с тя жега се улежах и ще видя зор с раждането и ечер пак малко разходка и така.
Само да родя сигурно няма да се намажа с нищо до края на дните си снощи така ме сърбеше корема че имах чувство че ще се събудя цялата в стрии ама какъв рев ще му дръпна толкова пари издадох за какви ли не мазила мажа по сто пъти на ден навсъкъде на дебело и ако ми се появят рев ще е голям.Аз за целулита страдам ама много.Оф само мрънкаме но какво да се прави. Mr. Green
Стелче радвам се че си по добре съвсем малко има.

# 70
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 415
Да ви се похваля, днес бях на Лекция на Списания 9 месеца. Темата беше ОБЛИЧАНЕ НА БЕБЕТО И МАСАЖ НА НОВОРОДЕНОТО. А също така имаше и презентация на продуктите на АВЕНТ като най-вече се наблегна на помпата за кърма.
Много съм доволна имаше доста неща които мен ме притесняваха, основно за обличането, тъй като съм гледала зимно бебе. За масажите също се оказа че доста от нещата съм ги забравила и сега си ги припомних.  Накрая ни дадоха и подаръци така че вече имаме и Шише на Авент и биберон-залъгалка  на Чико.
На лекцията препоръчаха крема за зърна на Авент който също е без отмиване и казаха че е добре да се започне подготовката 1 месец преди раждането сутрин и вечер само мазане, без разтриване с груби неща защото може да предизвика контракции.

Иначе за жегите и тук в Бургас са ужасни, а като се прибави и влагата - мъката е голяма.

И при мене целулит има, не е много , но като знам че изобщо не съм имала, малко ме дразни.Но това да са ни проблемите, както се казава Wink

Засега това е от мен. Ако се интересувате от подробности за масажите и обличането вага да ви ги напиша - чинно си водех бележки. Laughing

# 71
  • Мнения: 225
Ани, веднага се включвам душа. Дай инфо за обличането. Направо се побърквам като се сетя това дете как ще се облича в тия горещини. Сутринта си говорихме с мъжа ми как ще спи това дете на тия жеги, какво ще му обличаме, с какво ще се завива, как ще го изкъпем вечерта пък навсякъде отворено, че не се диша #Cussing out. Направо незнам какво да правя. Бодита ли ще да е, камизолки ли на голо, пижама ли - аз пък и пижамка съм купила ooooh!

# 72
  • Лондон
  • Мнения: 56
Аз лично реших, че няма да купувам предварително помпа.
В клиниката бебето ще постоянно до мен, така че ще можем да се пробваме да се кърмим на спокойствие.  
Ако пък толкова видя зор, ръчните на Авент ги има във всяка аптека.

И аз в крайна сметка така реших... Доста от жените, с които говорих, не са използвали помпа, а тези ги има на всяка крачка.
Добре дошла пак в нашия китошарник  Wink

Мартини мама, не знам какво е това 46 см - предполагам обиколката Laughing - права си ( както винаги  Wink) а резултатът е една шапка по-малко за джуджито  Laughing

Ани, давай бележките за обличането... всичко, което знам като правило е нашето облекло + 1.

Котката май е Бояна... и като такава би трябвало да има имен ден на Богоявление... ама не съм сигурна. Вече й честитихме имен месец през Март, що не и още един имен ден сега - да е жива и здрава  Hug

И аз се потя доста напоследък и сякаш имам различна миризма от преди... не мириша на себе си, а малко сякаш на мляко  Wink може би си въобразявам... почнах да свиквам с 'пришълеца' в мен, сега се мъча да приема мисълта, че ще ми тече мляко от тялото....

# 73
  • Мнения: 1 410
А някой обхванал ли го е летен,потен мързел?Мен - да.Освен да измия чиниите и да простирам друго не мога.Изморявам се много бързо.Измих пода преди малко  - леле,то като ,че ли цял ден на нивата съм била.

# 74
  • Мнения: 202
Здравейте!И аз се потяяя, и много трудно дишам-все едно не ми достига въздух; нощес хем спахме на отворена врата(тук на вилата поне мога да си го позволя) и пак беше страшна задуха; събуждах се сигурно 10 пъти, въртях се, мислих си кви ли не простотии и на развиделяване заспах, та откарах до към 10,30 smile3506; още си нямам количка, така и не се спрях окончателно на някакъв модел и сега като си отида утре в софия, може и да поразгледам по магазините; боже, като ви слушам за обличане и гледане на бебчетата, срам ме хваща: всичко съм забравила, хем сме гледали дъщеря ни сами, без помощ от баби; не стига, че съм забравила, ами и сега си трайкам и не си отварям книгата да попрочета това-онова, една апатия ме е обзела, не е истина ooooh!; и аз чета постоянно темите на юлските мами, съпреживявам емоциите им и като си помисля, че съвсем скоро тези емоции ще превземат и нашите теми и ме втриса newsm12; моля се с всички ни всичко да е наред и леко и безпроблемно всяка, по реда си smile3521; сега ви оставям-отивам да се нанижа в банския си и се пикирам на плажа, поне до 7 ще откарам там под чадъра, а и водата вече се стопли и е супер приятна; пазете се и не излизайте навън без повод в големите жеги  love001

Общи условия

Активация на акаунт