На есен с песен в 5ти клас, ще е набор '97г.

  • 14 542
  • 305
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нова тема, дами  Hug

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Да ни е честита новата тема , и да слушат петокласниците  Wink.

# 2
  • Мнения: 7 263
Хайде и от нас едно добре заварили  Hug
Шани да те питам ти нали правеше списък с препоръчаните заглавия за лятото? Дали да не ги сложим в първия ти постинг?
Защото те са различни за различните училище, но все пак са идея за тези които нямат списък или пък са изчели голяма част от него.

# 3
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Хайде и аз да се разпиша в новата тема Hug
Днес ни е предпоследен ден на училище, така че ние сме си още в 4-ти клас. Вчера им бяха последните изпити и утре ще им раздават рипорт картите. Очаквам да има повече 5-ци отколкото 6-ци, но това изобщо не ме притеснява, важното е да е здрава и да се чувства добре в училище. През последния месец забелязах тенденциозно намаляване на оценките й от класната - понеже всички пишат с моливи, вкл. класната, на няколко пъти засичам първо поставена оценка 6 (при нас това значи "А"), после изтрита и написано "В", т.е. 5-ца. Здраве да е, така или иначе другата учебна година ще е с нова класна/класен. Новата учебна година (започват на 2-ри септември) ще й е последна в това училище. От сега съм се зачудила дали да си върви със съучениците в кварталното училище или да я запиша в католическо newsm78
Шани и аз имам предложение - в първия постинг може да се изредят училищата, в които учат децата (не включвам тези дето сме в чужбина по обасними причини), може да се окаже, че освен в СМГ има и други в едни и същи училища.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
дами, каквото кажете, това ще сложа в началото.
Аз обаче не го знам списъка на щерката къде е? Камо ли тя да е захванала книга да чете  Close

1. Детска Библия.

Само това помня от тоз списък.

Sneji - поздравления за Деси   bouquet Вече е почти утре, тъй че ств и вие в 5ти клас  Grinning
Можеш ли да разкажеш повече за тези католически школа и с какво са по-различни от кварталното ви? Много ми е интересно...

# 5
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Sneji - поздравления за Деси   bouquet Вече е почти утре, тъй че ств и вие в 5ти клас  Grinning
Можеш ли да разкажеш повече за тези католически школа и с какво са по-различни от кварталното ви? Много ми е интересно...
Ааааа, при вас може да е почти утре, тук още няма обад Grinning Не че няма да премине в 5-ти клас. Утре ще имат сладоледено парти в училище и ще си е по-скоро купон.
За Католическите училища - дисциплината и убочението са на по-високо ниво, задължително ходят и с униформи. Задължително изискване е да си християнин, а ако си католик веднага те приемат (стига да не са запълнени всички налични бройки). Имат квота за децата от другите християнски религии - в зависимост от големината на училището 3-5 ортодоксални, 10-15 протестанти и т.н. За всяко училище бройката е ундивидуална и не се оповестява. Принципа е подаваш документи и се надяваш да ти приемат детето. Имаме много приятели и познати тук, чиито деца се прехвурлят в католически училища чак в хай скул (след 8-и клас) защото дава добра основа за колеж. Аз още не съм решила. Първо ще издиря католическите училища в района, ще видя и отзивите за кварталното училище. Имам още година в чудене.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Снежи, ясно.

Тоз модел от пустите му Хамериканци ли е взаимстван?  Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 2 952
Lina d, честито радвам се за вас и ви желая успех!
Като заговорихте за книги, ще надавам ухо. Моят синковец не е по тази част, за което ясно че ме е яд.

# 8
  • София
  • Мнения: 11 658
Привет в новата тема!
За списъка с книги,не съм виждала и чувала за такъв  Embarassed.Когато се върне Алекс ще го попитам за конкретни заглавия.Иначе по телефона мога да проуча дали въобще имат списък.
Sneji аз съм на Вихрен и ползвам услугите на Ковачев.Всъщност цялото семейство го посещаваме при нужда още от далечната 99 година.
Честита ти петокласничка!  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 142
Браво,Шани за новата темичка.На Цеци му остават ,само 3 книги от задължителните да прочете.Някой се повтарят от миналата година,но това не значи,че после няма да чете нещо друго.

# 10
  • под течащия покрив
  • Мнения: 97
    Здравейте!Нашият списък с произведения за 5-ти клас е:
     1."Косачи"-Ел.Пелин
     2."Игра на врабчета"-Й.Радичков
     3."Котаракът в чизми"-Ш.Перо
     4."Грозното патенце"-Х.Кр.Андерсен
     5."Най-справедливият"-Ел.Пелин
     6.Старогръцки легенди и митове
     7.Български народни приказки
     8.Български народни песни

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Нашият списък е от гърба на читанката за 4 клас. Нямаме го записан,щот той моят синковец не е прочел само 4-5 книги и си ги е запомнил. Другата седмица ще ходим до библиотеката да ги вземем и ще ги почва. До сега го бях оставила да почине от задачите, чете някаква енциклопедия.
 Лени,да попитам ,задачите на изпитите в ПЧМГ по-трудни ли са от тези в СМГ? От любопитство, нали е ходило детето ти и на двете места, та какво е неговото впечатление?

# 12
  • Мнения: 7 263
Ali_sun не мога да кажа дали са били по-лесни или по-трудни. Явно за него обаче са по-разбираеми, защото е факт че всичките му явявания там са на доста над средното ниво, докато в СМГ имаме само 1-2 добри пробни изпита, на състезанията резултатите му бяха не особено добри. Дали пък не се е притеснил на самия изпит и от това да не се е справил. Дали нещо друго .... идея нямам... На практика преподавателите в ПЧМГ са от СМГ, но явно атмосферата е друга - не зная ....

Сетих се още нещо - те със  сигурност имат прием в 6-ти клас и ако идеята за ЧУ не ти е чужда бихте могли да се пробвате догодина. Peace

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Да, определено за ПЧМГ идеята не ми е чужда.За таксата ако се напънем-ще се справим, но много ме притеснява транспорта.Училището ни е много далече и транспорт ни товари. Но живи и здрави има цяла година.
 Аз като цяло харесвам сегашното училище, и при добър късмет да попаднем на добри учители/каквато вероятност има/, изобщо няма да се напъвам да го местя преди  7 клас.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Привет в новата темичка Hug
Щерката вече е на 4-та книга от списъка. Вчера подновихме абонамента си в библиотеката. Довечера тръгваме за Хисаря. Надяваме се на хубаво време за плаж.

Общи условия

Активация на акаунт