Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

София

Въпросът ми е свързан с конкретна рецепта, затова пиша тук.
Мога ли опукам люти чушлета на керамичен котлон? Нали се сещате - леко запечени, накиснати после в марината от оцет, олио, чесън и подправки Crazy
Ако да - много ли става мазало после? И на силен или слаб котлон се прави?
Ако не - тогава тези дето нямаме обикновени котлони, къде да си пукаме чушлетата Sad
Цитирай

Разград

В тавичка,във фурната.
Цитирай

Габрово

Съжалявам,
 ама Белинда е права .
Пукана чушка на котлон,не е така както на фурна.
И аз така я правя, и като направя ремонт на кухнята мисля да си оставя едно котлонче,на което да си правя такива вкусотии.
Белинда ,
Аз го приготвям така:
Пукам чушката на котлона и я слагам в буркан с 2:1 оцет и вода,чаена лъжичка сол,кафена лъжичка захар.Нарязвам млад чесън и копър.
Мммм напълни ми се устата...
Цитирай

Аз ги пукам точно на керамичен котлон.Като изстине се почиства лесно,без никакви проблеми с препарат за керамични плотове.Само внимавай,ако е по-силен котлона да не ги загориш,че се пукат много бързо.
Цитирай

Portugalia

И аз съм пукала  Peace...
така 4е смело..после се 4исти плота
Цитирай

София

Аз постилам алуминиево фолио и пека на не много силно - като почнеш да печеш сама ще усетиш. След това хвърлям фолиото и котлона ми е чист.
Цитирай

София

Ооо, щом става на керамичния още утре ще действам Party
Цитирай

София

Аз не рискувам директно на плота, имам едно тиганче специално за тази цел, стават като на котлон. Peace
Цитирай

София

Аз не рискувам директно на плота, имам едно тиганче специално за тази цел, стават като на котлон. Peace

И аз така , не рискувам директно върху плота  Peace
Цитирай

На силно загрят котлон ,няма проблем да пукаш чушките.
На бързичко ги обръщаш и са готови.
Цитирай

София

пекла съм и в/у плота (на майка ми на печката) и в/у фолио, и в тавичка.
На плота нищо му няма, почиства се лесно.
Фолиото ми прегоря и стана на дупки.
В тавичка ми е най-лесно, не се занимавам, не мия после, и вкуса за мен е същия.
Цитирай

Бургас

И аз съм пукала  Peace...
така 4е смело..после се 4исти плота

и не само чушки, а и патладжани съм пукала на керамичния плот
Цитирай

резерват Северозапад

Аз ги пукам точно на керамичен котлон.Като изстине се почиства лесно,без никакви проблеми с препарат за керамични плотове.Само внимавай,ако е по-силен котлона да не ги загориш,че се пукат много бързо.
И аз като 2в1 печката ми е такава,друг котлон нямам и всичко на керамиката.Има един препарат Мелио обезмаслител го водят не е точно за такива плотове но с него се чисти супер.
Цитирай

Аз ги пека в тава-една такава тенекиена, накъдрена отстрани /ох,че обяснение дръпнах  ooooh!ето като тази ,но тенекиена /.Същата ползвам ,когато ги пека на газов котлон  Peace.Директно на керамиката не съм пробвала.....не знам ако се пръснат по време на печене ,дали няма да стане голямо мазало  Sick
Цитирай

София

На плота слагам тефлонов тиган и в него ги пека.Стават същите като на котлон.Напревих ги няколко пъти на плота,но много се цапа и реших,че ще го повредя.Пробвах с тиган и станаха супер. И е чистичко.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора