Всичко за чупливата коса

  • 92 307
  • 195
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 156
Моята коса не е чуплива, но не е и къдрава. Има някои кичури, които се извиват на масури, в по-голямата си част, но има и кичури, които са на едри вълни. Ползвам Олио-не-олио на различни марки и се чуствам много добре. Шачпоана и маската за коса също са важни. Изправяла съм я само веднъж, отива ми, но има съвсем различен характер.

# 31
  • Мнения: 3 376
Toва е най-досадния тип коса и аз я притежавам ooooh! Сега лятото е някакъв кошмар просто.

Имам и косопад,а от предния който беше след като родих много ми оредя косата.Иначе предпочитамда я изправям-с преса или сешуар.Сега нищо не я правя,за да я пошадя малко и да се възстанови.Ходя на опашка,но ме дразни,че пак се разхвърчава и тия косъмчета на темето ми и около ушите Crazy Ща не ща слагам по малко пяна да замажа положението.

А бретон не мога да нося-едно,че няма начин да стои прав и трябва постоянно да съм въоръжена с пресата в ръка,а и не мога да го понасям на челото-все си го бутам настрани,така че варианта абсолютно отпада.

И аз съм на мнение,че след всички знайни и незнайни мазила най-много ми харесва ефекта след зеления Сънсилк.Поне не ми стои като разпиляна кошница.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 172
Моята сега е чуплива, а беше къдрава преди да започна да я изрусявам.
Използвам шампоан Phytocurl, хубав е, но някакъв ефект върху чупките не виждам  Grinning
От време на време пяна Тафт за игриви къдрици, с нея добре се получава като я понамачкам.
А с права коса много се харесвам /но изправена с четка, не с преса, и само при фризьор/

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз мисля, че чупливите коси имат едно огромно предимство по отношение на разнообразието - еднакво лесно стават или прави или къдрави, или просто небрежно разрошени. Я си представете една права коса, която трябва да се накъдри или една къдрава, която трябва да се изправи....... мъка..... Проблемът с бретона наистина съществува, при мен също, но поне се занимавам само с него като се наложи. Харесвам чупливите коси, изглеждат по-непретенциозни и придават особено очарование.

# 34
  • Мнения: 1
здравейте, моята коса също е чуплива и по принцип и изправям само бритона, а я дооформям натам с пяна Crazy

имам желание за нова година да си сменя малко прическата, нека да пуснеме вс малко снимков материал на различни прически на къдрава коса Flutter

# 35
  • Мнения: 83
Присъединявам се и аз.

Косата ми е нещо смесено меджу чуплива и къдрава с много обем Laughing
Единственото, което ме спасява е пяната за коса... Така  оформям къдрици и става супер  Peace
Бретон нямам.  Naughty

# 36
  • Мнения: 2 132
Здравейте и от мен.Ох, и аз така-с чуплива коса, с обем и много твърд косъм.Само кристали с ленено семе ползвам.Немога да търпя пяна, лак или каквото и да е на главата си.Затова си ходя да ми я сушат с четка( е, не винаги ) когато имам възможност.

# 37
  • Мнения: 1 692
                                                                               
 
 
 
   

# 38
  • Мнения: 159
И аз да си кажа мнението за чупливата коса. Определено придава очарование.
До преди две години я изправях след всяко миене - първо със сешоар и четка, после с преса. smile3511 Много се харесвам с права коса. Да, обаче колкото и продукти да се използват, тя се изтощава. Особено, ако е с тънък косъм като моята. Добре поне, че е гъста. В един момент ми писна от всичко това, да не говорим, че при влажно време е истинска мъка. И...спрях да си изправям косата. Първите пъти ми беше малко странно, но с подходящите продукти си харесах косата. Започнах да й правя непрекъснато маски и леко да я издухвам със сешоар.
Днес, косата ми е възстановена, значително по-дълга, продължавам усилено с грижите. Оформям я с крем за къдрици (днес си взех на "Сънсилк"), дори гледам да не използвам сешоар. Наистина си харесвам косата и не искам да бъде друга. newsm47

Момичета, научете се да се харесвате такива, каквито сте. Вярно, че човек може да си промени коренно външния вид, но заслужава ли си да отделя толкова време и средства? А и да се притеснява дали случайно няма да му се начупи косата, ако завали, примерно.

П.П. Нямам бретон. Мисля, че би ми отивал, но не искам всеки ден да се налага да го изправям.

# 39
  • Мнения: 1 557
И аз да се запиша в темата,защото и аз съм с чуплива коса ама нито може да се изправи нито да се оформят къдрици.Направо кошмар.Единствено става с пяна, обаче ежедневото миене на косата ми я съсипва дори да си купя и шампоан за 10 лв.

# 40
  • Мнения: 140
и аz съм с 4уплива коса и с бретон и всеки ден се иzправям с пресата като влеzна в банята винаги ми се на4упва от влагата толкова ми е омръzнало все търся някакви подходя6ти продукти zа коса zа иzправяне така 4е да иzдържи до следва6тото миене ама о6те не съм намерила такъв  newsm78  Grinning

# 41
  • Мнения: 1
ами аз по принцип нямам проблеми с бритона, той ми е до скулите и пътя ми е надясно и като го изправя веднъж, нама мърдане до следваща баня, само ако вали навън тогава се начупва преждевременно Laughing не знам то си е до коса Peace




а този бритон как се прави с кръгла четка ли, има ли някаква техника по специална Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 1 692
имаш предвид да стърчи на страни ли ?

# 43
  • Мнения: 491
И мен ме гложди същия въпрос. Rolling Eyes
Моята коса е подобна на първата снимка, но бретона ми се завихря на едни лимбички... Close и то още от основата!

# 44
  • Мнения: 1
имаш предвид да стърчи на страни ли ?

ами да, и тази извивка от корена надолу не мога да я докарам newsm78





И мен ме гложди същия въпрос. Rolling Eyes
Моята коса е подобна на първата снимка, но бретона ми се завихря на едни лимбички... Close и то още от основата!

и моята е такава, като на първата снимка Laughing мина доста време преди да си харесам косата такава, каквато е, преди все я изправях с преса, все я дърпах, с какви ли не кремове я мажех, за да седи права ии сега си нося последствията на малко изгоряла и не чак толкова здрава, колкото преди коса Tired Laughing

Общи условия

Активация на акаунт