С какви дрешки изписват бебетата в големите жеги

  • 3 724
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 326
Моля ви кажете ми в такива жеги както през последните дни с какви дрешки изписват новородените бебета. Може ли да го облекат само с боди или задължително слагат и блузка с дълъг ръкав и ританки?? Купила съм стандартен комплект за изписване, но ми се струва, че той е доста плътен.

# 1
  • Мнения: 518
Нас ни изписаха преди 15 дни. Аз бях купила най обикновен комплект за изписване - там има всичко. даваш всичко на акушерката и те преценяват с какво да ги облекат бебчетата. Моето беше облечено в боди с къс ръкав и блузка с ританки. Сега имаме по-голям проблем с обличането - цял ден се чудя дали съм я облякла подходящо. Страх ме е да я съблека за да не настине (въпреки че  в стаята е 30 гр.), все пак е още мн малка, но ме е страх и да не я прегрея #Crazy

# 2
  • Мнения: 1 029
Дъщеря ми се роди в големите жеги през юли и също се чудех с какво ще бъде изписано бебето. Тъй като родих доста по-рано от предвиденото, дори не бях приготвила конкретни дрешки и се наложи мъжа ми да донесе цяла торба с дрешки и сестрите да подберат подходящите. В кайна сметка така я бяха облекли, че направо ума ми се беше взел, все едно беше зима. Доколкото си спомням беше с боди и някакво доста дебело цяло гащеризонче с дълъг ръкав и увита с дебело одеало. Обясниха ми, че така трябвало, за да се поддържа температурата, на която е било свикнало в утробата.
Цяло лято се притеснявах дали я обличам подходящо, за да не й е твърде студено или горещо и след като веднъж я претоплих и цялата стана на червени пъпчици започнах да я обличам много по-леко, както ние се обличахме за навън.

# 3
  • Мнения: 518
и моето бебче има пъпчици по вратлето - май е време да се престраша и да я поразсъблека малко. днеска бяхме с къс ръкав, утре без ръкав! newsm53

# 4
  • Мнения: 991
Леле трябва да видите тук (живея в Сиатъл) как обличат децата! Април месец като ни изписваха температурата беше 7-10 градуса и бебетата, които ги виждах из болницата бяха боси, с бодита с къс ръкав и по една лека бархетна пелена за одеяло. Крачетата му стърчат боси от седалката за кола... Бе тука че са луди, луди са, ама и в БГ определено прекаляват с това навличане на бебетата.

# 5
  • Мнения: 191
Вярно е , че новородените нямат все още добре развита терморегулационна система, но това не означава да ги обличаме в летните жеги като за зима! Наистина в БГ в това отношение прекаляват.
Аз родих на 6ти септ миналата година, беше жега и в болницата ми се скараха за това, че съм завила бебка с чаршаф, докато я кърмя, прозорецът беше непрекъснато отворен и не ни даваха да затваряме вратата на стаята. Изписаха ни по лятно комплектче с къс ръкав.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Боди с къс ръкав,панталонки и чорапки

# 7
  • София
  • Мнения: 545
Със сина ми ни изписаха на 2 август. Облякоха го с едно гащеризонче с дълъг ръкав, отдолу беше голичък. Пелената не я използвах.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 755
И аз имах стандартен комплект за изписване. Започнах да се суетя и казах на акушерката от детското "има доста излишни неща". Тя каза "давай, аз ще преценя".

# 9
  • Попово
  • Мнения: 687
боди с къс ръкав, панталонки и чорапки, евентуално тънка пеленка  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 734
За терморегулацията-бебе над 3 кг. вече има що-годе нормална терморегулация.Така,че не се притеснявайте,че ще се изстудят.Има едни гащеризони от съвсем тънък плат,с къси ръкави и 3/4 или къси крачолки.Мисля,че нещо такова е добре за новородено в тези жеги.За момиченцата може и рокля:)

# 11
  • Мнения: 1 049
Според мен с каквито дрешки сте вие, с такива трябва да е и бебето. Като е новородено не значи, че трябва да се навлича повече. Hug

# 12
  • Мнения: 1 121
Според мен с каквито дрешки сте вие, с такива трябва да е и бебето. Като е новородено не значи, че трябва да се навлича повече. Hug

Подкрепям! Пазете бебетата от претопляне, че става страшно.

Когато синът ми се роди преди година в големите жеги, на изписването му сложих само едно боди с къс ръкав. И без това кошницата за кола запарва допълнително ooooh!

# 13
  • Мнения: 4 753
По-добре да не е навлечено, но пък може да си вземеш тънка пеленка, в която да го увиеш, ако прецениш...  Peace

# 14
  • На морето!
  • Мнения: 5 754
И аз имах стандартен комплект за изписване. Започнах да се суетя и казах на акушерката от детското "има доста излишни неща". Тя каза "давай, аз ще преценя".
И мисля, че така е най-правилно, особено ако е първо детенце.

# 15
  • Мнения: 2 660
Коколина, аз дъм предвидила боди с къс ръкав, рокля и съди чорапки. За отгоре имам лека пелена, в случай че ми се стори хладно.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 883
Не се знае дали докато си в болницата 3-5 дни няма да се смени коренно времето. Вземи и нещо по дебело и нещо тънко и в деня ще прецениш ти или акушерката Peace

# 17
  • Мнения: 1 931
Маринка на изписването беше с боди с къс ръкав, една тъничка жилетка с дълго ръкавче и такива ритънки. Тя е родена на 17.07-едни от най- горещите дни в годината. Но откакто се прибрахме беше само по боди. Винаги съм съдила по себе си как да ги обличам, както на мен ми е добре, така и на тях. А малката от жегите се обрива и цялото й тяло става на червени пъпчици. А и ако толкова се навличат бебетата стават много болнави, това е моето мнение.

# 18
  • Мнения: 4 668
Момичета , не се притеснявайте , няма да простудите бебетата  Hug. Големи жеги са , събличайте ги .
Пъпчиците са от прегряване .
Моят син е роден в средата на май , юни беше много горещо , понякога съм го държала и само по памперс  Wink

# 19
  • Мнения: 142
Нас ни изписаха преди четири дни.Тъй като знаех,че когато родя ще е много топло не си купих от стандартните комплекти,а  си взех тънко костюмче с боди ,ританки и дълъг ръкав както и много тънка пеленка.Сега вкъщи я по препоръка на лекарката я държа само по боди с къс ръкав,а вечер с дълъг + ританки  Hug

# 20
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
Оффф,и аз така съм се зачудила какво точно да занеса за изписването , взехме един комплект,ама той ми се вижда много плътен.Не мога да си представя да облека,дори и бебе с памперс,боди с къс ръкав и отгоре гащеризон с дълъг ръкав и крачол  Shocked . Мисля ,че въобще не е удачно  Naughty
Мисля само по бодинце с късо ръкавче и една рокличка  Heart Eyes За сега ....

# 21
  • Мнения: 479
И ние така сме се подготвили : рокля с боди, пелена и чорапки  Simple Smile

Пък ще видим дали ще ни се карат в болницата  Thinking Все пак терминът ми е на 24ти юли, а дори и бебка да се появи по-рано надали ще е по-малко топло  Nature Sunny  newsm78

# 22
  • Мнения: 46
Привет на всички бъдещи мами.Аз съм купила комплект от 3 тоалета в който има всичко подходящо от магазин Щъркел и  мисля че каквото и да е времето все ще изберат с нещо да я облекат.Много е хубав и практичен,струва 100лв.но в него има 3 тоалета+пелена и хавлия.Леко раждане на всички Grinning

# 23
  • Мнения: 2 208
Момичета, не се притеснявайте толкова за облеклото... Температурата навън е 30 градуса!!!!! Близка е до вътреутробната.  Mr. Green
По-добре е да са по-леко облечени!  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 17 591
Ха-ха-ха...

Аз родих миналата година, в най - голямата жега - като пещ беше (сега е хладно в сравнение с онези 2 - 3 седмици... с 40 град. на сянка Т-ри...) Акушерката доста го беше навлякла, ама аз от къде да знам кое как - и така го свалихме пред болницата. А там го чакаше докторката, която го извади 4 дена по - рано. леле, само не ме изяде с парцалите (които по мен в общи линии липсваха...  Wink ) Как може, аз съм се е облякла с някаква гъзовейка, а се опитвам да сваря горкото невинно бебче... щом на мен така би ми било зле, какво си мисля за него, като и без това системата за терморегулация не работи още добре... какво искам да направя с бебето (абе, яко ме сдъвка). Първата ни работа още пред болницата беше да почнем да го събличаме пласт по пласт, както лук се бели, докато остане по нещо, дето е дрешка само колкото да не ни спре полицията за бебешки ексхибиционизъм. (Обаче имаше по нещо на главичка, крачета, ръчички, което да предпазва нежната кожичка от жаркото слънце ). Въпреки това като го свалихме от колата цялото беше мокро от пот горкичкото и изобщо не се сети да се събуди за ядене - пропусна едно - а от раждането си е голям хищник, става ли дума за манджа, не се забравя...

# 25
  • Мнения: 4 784
Ако става дума за като днешните жеги, само с боди късо ракъвче или боди - потник.

# 26
  • Мнения: 2 447
Ако става дума за като днешните жеги, само с боди късо ракъвче или боди - потник.
Подкрепям Peace

# 27
  • Мнения: 789
Ива се роди в доста горещо време. Не съм купувала комплект за изписване, взех едно тънко боди, но с дълго ръкавче, къси чорапки и една тънка пелена. Сестрата, която я обличаше ме похвали за избора  Grinning Пелената по-скоро я ползвахме, за да я скрием от слънцето, докато стигнем в колата.
Иначе бях купила и бодита с късо ръкавче, но забелязах, че като я облека с тях и ръцете й ставаха много студени, та вътре я обличах с дълго.

Общи условия

Активация на акаунт