Море , планина едно след друго ! Да или не ?!?

  • 1 311
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Две мои познати твърдят , че не трябва да си водя детето на планина веднага след морето , щяло да се разболее! Нали всички до скоро твърдяха около мен , че точно това е  хубаво да направя !? Понеже си планирам почивката  / решила съм даже и с педиатърката да се консултирам / но аз мисля така пърмо една седмица на море , обратно вкъщи за 2 дни и после на Балкана за 5 -6 дни .
  Споделете вашия опит !
  Благодаря !  bouquetя

# 1
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Ами супер си го замислила, приятна почивка!
Именно промените правят един организъм адаптивен, демек - закален.
Моето дете от съвсем малко бебе си пътува с нас от географски пояс на географски пояс, от море на планина и от топло на студено, и досега няма проблем.

# 2
  • Мнения: 1 044
Звучи страхотно. Направо не се замисляй, ами заминавайте! Според мен, ако се спазва обичайния дневен режим на детето, храната му е обичайната и не се допуска преумора и контакт с болни - всичко ще е наред. Децата не са толкова крехки, че само от смяната на климата да ес поболеят. Напротив. Peace

# 3
  • Мнения: 1 344
Мен да питаш, така е най-хубаво даже! (ама и без двата дни у дома  Crazy )
Що се отнася до опита, ние доста пътуваме, но най-незабравимата ни екскурзия заедно беше миналата година (малкият беше на 1 г. 5 м.) София - Варна - цялото Черноморие - цялата Странджа - целите Родопи - Мелник, Сандански - пак София. 10 дни, с кола и спане, където замръкнем, абе беше невероятно!
Весело изкарване и на вас!  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
Не мисля, че има проблем. Като малка всяко лято се движех планина-море-планина. И съм жива Simple Smile Стоя при баба ми, на село, в Рила, после мама ме води на море, и после пак в планината.
Сътресение в организма, "разболяване", би се получило ако от морето се засилите към Еверест (образно казано), т.е. прехода е много рязък. Това в Бг през лятото не може да се получи. А и ти едва ли ще качиш детето на някой самотен връх Simple Smile
Същност аз на планина май съм изгаряла повече отколкото на море.

Планирай си почивката и си изкарайте добре Simple Smile. Ако искаш и с педиатъра се консултирай (за твое успокоение) Simple Smile

# 5
  • Мнения: 822
Да и според мен е страхотна идеята за редуването на морето с планината.
Ако си спазвате режима и няма преумора мисля, че всичко ще е ок.
Нищо не може да се сравни с чистият планински въздух и радостните емоции на морето.
Обаче слънцето става все по-опасно, затова избягвайте горещите часове по обед, които са еднакво вредни и на морето и на планината.

Приятна почивка  Hug

# 6
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Според мен идеята ти е чудесна!
Весело изкарване на теб и на децата Peace

# 7
  • Мнения: 3 929
Чудесна идея! Така най-добре се закаява дете и се подсилва имунната му система. Даже се препоръчва такъв вид профилактика при деца, които боледуват често от болести на дихателната система - бронхит, пнивмония. Аз също смятам точно така да направя.

# 8
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Точно лекар ми е казвал че е най-добре да се смени рязко климата /от море на планина/, защото най-добре се калява организма на детето. Ние две години така правим, 1 седмица на море, връщаме се и пращаме малката с бабите на балкан за още една седмица. Никога не е имало проблеми, дори и се отразява много добре.  bouquet
Весела почивка.

Общи условия

Активация на акаунт