Необходими ли са детските седалки за кола???

  • 16 344
  • 247
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 405
Изобщо не разбирам как може да се дискутира подобно нещо. Не са необходими, задължителни са!

Tова се питам, откакто я има темата.

# 76
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
След като има толкова много деца, които се возят в автомобилите без столчета мисля, че има нужда от такава тема. Обаче по темата отговори сме дали май само тези, които смятаме, че столчетата са задължителни.

# 77
  • Мнения: 2 755
Обаче по темата отговори сме дали май само тези, които смятаме, че столчетата са задължителни.
Естествено. Останалите са недосегаеми. "Застраховани" са срещу всякакви инциденти. Crazy
Всъщност от темата наистина няма нужда. Който иска да обезопаси децата си, прави го. Който не иска, едва ли ние ще го убедим.


......Да не искат да отделят пари, колкото за един семеен обяд в ресторант. Толкова ли струва живота и здравето на децата им? Толкова се говори и пише по този въпрос, всеки ден по новините гледаме зловещи картини от катастрофи и.....
Е тези много трябва да папкат, поне според моите разбирания за стол за кола... Joy ... 'щото като ще е стол да е стол.
Има ресторанти и ресторанти. Wink Laughing Има столчета и от 100 и от 500.

# 78
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Мъжа ми наскоро беше говорил с полицаи по въпроса за столчетата.
 Казали му,че към момента им казали да не глобяват за това,а само да предупреждават.
 Имало някакъв период на изчакване /не знам защо  Rolling Eyes/ после започвали да "сапунисват" наред.
 Пък може и да им дойде разума на хората тогава. ooooh!

# 79
  • София
  • Мнения: 17 592
Не виждам как ще сложиш безопасно колан на 2 годишно дете без столче. Просто коланите на колата са пригодени за човек със среден ръст.

До момента детето ми не е сядало в кола без седалка. Така ще е и за напред - докато стане 1.5 м или на 12 години, което се случи по - бързо... Simple Smile

# 80
  • plovdiv
  • Мнения: 122
Малкият се вози в столче, закопчан веднъж с колана на столчето и отделно с колана на седалката. Определено не роптае, откакто се е родил се вози там и знае, че това е неговото място в колата. Дъщеря ми е на 8 и се вози закопчана с колан ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Толкова е свикнала, че прави това без да й напомням. Това си е наше решение  с таткото. Не може родителите да се окопчаят до удушване на предните седалки, и то не за друго, а за да не плащат глоби, а децата им да се мандахерцат, да подскачат и да се въртят безобразно отзад. Винаги съм се чудила не са ли се замисляли какво би се случило ако натиснат рязко спирачка?! #Cussing out Вярно е, че недай си боже се случи най- лошото тези столчета няма на сто процента да запазят децата ни живи, но поне сме направили това, което можем за тяхната безопасност. Това е моето мнение Wink

# 81
  • София
  • Мнения: 3 676
Само в столче се вози- мисля и занапред да е така,докато не достигне височината ,необходима  само за колан.... Peace

# 82
  • Мнения: 14 654
Пък може и да им дойде разума на хората тогава. ooooh!
Не разумаът, ще им дойде множко да си плащат глоба при всяко излизане и въпреки "принципите си", ще сложат децата в столчета и седалки  Mr. Green

# 83
  • Мнения: 3 880
Пък може и да им дойде разума на хората тогава. ooooh!
Не разумаът, ще им дойде множко да си плащат глоба при всяко излизане и въпреки "принципите си", ще сложат децата в столчета и седалки  Mr. Green
Аз не вярвам, че някой ще седне да глобява редовно нарушителите, както им се полага, най-много да проведат 1-2 акции и после всичко ще тръгне отново на самотек ooooh! Докато на родителите не им светне лампичката в главата няма да се промени нищо.
А как стоят нещата при изписване от родилния дом? Тук например в деня на изписването акушерката приготвя детето, закопчава го в кошницата му и в този вид го предава на бащата. Няма ли кошница няма да има и бебе. Може би от там трябва да се започне с "възпитанието" на родители "с принципи"....

# 84
  • София
  • Мнения: 8 932
Пък може и да им дойде разума на хората тогава. ooooh!
Не разумаът, ще им дойде множко да си плащат глоба при всяко излизане и въпреки "принципите си", ще сложат децата в столчета и седалки  Mr. Green
Аз не вярвам, че някой ще седне да глобява редовно нарушителите, както им се полага, най-много да проведат 1-2 акции и после всичко ще тръгне отново на самотек ooooh! Докато на родителите не им светне лампичката в главата няма да се промени нищо.
А как стоят нещата при изписване от родилния дом? Тук например в деня на изписването акушерката приготвя детето, закопчава го в кошницата му и в този вид го предава на бащата. Няма ли кошница няма да има и бебе. Може би от там трябва да се започне с "възпитанието" на родители "с принципи"....
Не е така. Виж как се научиха хората да карат с колани, пък си мислехме, че е мисия невъзможна.

# 85
  • Мнения: 3 880
Не е така. Виж как се научиха хората да карат с колани, пък си мислехме, че е мисия невъзможна.
Уф, не знам, дано да си права. Само че коланите са налични във всяка кола и закопчаването им не струва много усилия, докато за седалка трябва да се отиде до магазина, пък да се "похарчат и пари" и още ред други "неудобства" като пренасяне от кола в кола, протести на несвикнало дете и т.н., което ми се струва ще доведе до по-бавно научаване.
Миналото лято в БГ ми се наложи да се кача за 2 км в колата на един "пич", който се гордееше, че излъгал системата на колата да не му писука, като не си слагал колан- пуснал колана зад седалката и го закопчал където му е мястото и така решил проблема един път  завинаги  ooooh! абе да се чудиш да се смееш ли или да плачеш от умнотии...

# 86
  • София
  • Мнения: 8 932
Не е така. Виж как се научиха хората да карат с колани, пък си мислехме, че е мисия невъзможна.
Уф, не знам, дано да си права. Само че коланите са налични във всяка кола и закопчаването им не струва много усилия, докато за седалка трябва да се отиде до магазина, пък да се "похарчат и пари" и още ред други "неудобства" като пренасяне от кола в кола, протести на несвикнало дете и т.н., което ми се струва ще доведе до по-бавно научаване.
Миналото лято в БГ ми се наложи да се кача за 2 км в колата на един "пич", който се гордееше, че излъгал системата на колата да не му писука, като не си слагал колан- пуснал колана зад седалката и го закопчал където му е мястото и така решил проблема един път  завинаги  ooooh! абе да се чудиш да се смееш ли или да плачеш от умнотии...
Еми той хубаво е излъгал колата, ама ако стане нещо излъганият ще е той (малко черен хумор). Купуването на столче е еднократна инвестиция, а коланите в колата също си ги платил (като си купил самата кола). А децата много лесно се научават да се возят в стол, особено ако това стане от родилният дом. Доколкото знам в САЩ не исписват бебето, ако няма специална кошница за кола. Ако за всяко спиране полицаите ти пишат акт и ти отнемат и точки, ще се наложи да си купиш столчето.

# 87
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ами то акция в продължение на един месец ще свърши работа.
 Ако ги глобят 3-4 пъти със солидна съма и му вземат точките да видиш как ще тича да купи. ooooh!

# 88
  • Мнения: 3 880
Доколкото знам в САЩ не исписват бебето, ако няма специална кошница за кола.
Ами аз 2 поста по-нагоре писах, че и тук (Германия) е така, а и не само, в повечето държави го има това изискване, затова казах, че сигурно ще е добре още от родилното да се започне с "възпитанието" на родителите.
А за другите неща, няма нужда да ми ги обясняваш на мен, много добре ги знам, мисълта ми беше, че в днешно време няма как да си купиш кола в която няма колани- щеш- нещеш те са вътре и няма как да спестиш от тях, но виж за седалката трябва да се погрижиш отделно и да похарчиш отделно, което може би е "аргумент" за нежелаещите да се сдобият с такава. Ако трябваше всеки да си купи отделно коланите не вярвам, че всички щяха да се втурнат през глава да го правят Wink
Все пак радвам се, че вие сте оптимисти, дано наистина да е така, аз просто съм останала с впечатление, че в България за много неща се затварят очи- ето законът е вече факт от цяла година, а все още се "предупреждава" само....До сега трябваше да има поне 1-2 акции, ако им е толкова важно, но явно не е....

# 89
  • Мнения: 9 052
Голям въпрос , голямо мислене ... а детските обувки zадължителни ли са или може направо на тати налъмите  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт