Детето ми направи гърч

  • 7 693
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
В събота за първи път оставих сина си (2 г. 4м.) да преспи в свекърва ми. Всичко е било наред, в неделя се обадих в 10.30 да кажа, че идвам да го взема и тя ми каза, че преди 1 час е вдигнал Т. Веднага отидох да го взема и се прибрахме, измерих му Т- 39,2. По принцип до 39,5 избягвам да давам температуропонижаващи, съответно нищо не му дадох, на него му се спеше и легнахме да спим. В 15 ч. направи гърч, продължи не повече от минута- минута и половина. Извиках лекар да го прегледа, каза, че е вирус, изписа противовирусни и толкова. Обадих се на хомеопатичката му, с която по принцип много трудно се свързвам, каза ми да му дам Беладона 30 CH ако пак вдигне. Детето се оправи за 2 дни, днес вече му е втори ден без Т. Въпросът ми е оттук нататък как да го лекувам, след като не бива да допускам повече Т по- висока от 38. Досега съм давала температуропонижаващи само Т е наистина много висока и то ако детето видимо е зле. Той по принцип добре реагира на високи Т, вдигал е 40 градуса и е бръмчал като моторетка, никога нищо не му се е случвало. Болестите ги е изкарвал за 2-3 дни. Но вече не мога да позволя подобни Т. Мъжът ми също е правил фебрилен гърч като малък, след това не го е повтарял. Притеснявах се, че е реагирал толкова остро на раздялата с нас, мислите ли, че е възможно? Иначе знам, че е вирус, след това разбрах, че дечицата с които играе всеки ден са го изкарали, но разбира се майката не е счела за нужно да ми каже, че децата й са болни.
Има ли дрги дечица, направили гърч? Повтаряли са го? Как ги лекувате след гърча, на колко градуса им сваляте Т, с какво?
Ще бъда много благодарна на всеки, кйто ми отговори.

Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 13:46 от Мериа

# 1
  • Мнения: 600
аз не се чувствам много компетентна, но мисля, че гърч се прави не от висока Т, а от рязка смяна в температурата - както качване, така и понижаване. това май педито ми го беше обяснявало newsm78

иначе моето дете редовно вдига 40 Rolling Eyes абе, как прозвуча, исках да кажа, че като вдига, обикновено е 40, да чукам на дърво, не е имала гърч, ама и на мен ми е притеснено. а как точно изглежда гърча. ще следя темата.

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Касис, и моето дете вдига често 39- 40 градуса, веднъж даже беше 40,1, но нищо не му беше ставало досега. И аз съм чела за рязката смяна на Т, че е опасна, но аз не му дадох лекарство за смъкване, така че не е от това, освен ако не му е се е вдигнала рязко нагоре.
Не се обиждай, но честно казано не ми се разкава как изглежда гърча.

# 3
  • Мнения: 5 679
Температурния гърч просто няма как да се сбърка. Детето изпада в нещо като несвяст и се гърчи, потреперва /приличаше ми на слаб епилептичен гърч/. Температурата в този момент е много висока - над 40 градуса, вдига се рязко. Трябва в този момент да му се бръкне в устата и да се държи езика /има опасност да го глътне/.
При какъв лекар да се заведе детето?!? Ами директно се вика бърза помощ или търчиш с колата пак натам. Ако имате възможност го увийте в мокри чаршафи /за по-бързо смъкване на температурата/, но го и загънете отгоре с одеяло после, защото пък може да му докарате друго.

Ето тук съм описала какво представлява, от това което съм видяла аз. Рязкото покачване на Т вреди на мозъка, затова е и толкова опасна.

# 4
  • Мнения: 600
хм...дребната при последната температура изглеждаше странно - лицето й беше супер спокойно, гледаше в една точка, не реагираше на нищо(бутах я, говорех, но тя не помръдваше). телцето й леко потрепваше в продължение на няколко минути(не повече от 3-4 според мен).  аз реших, че всъщност спи с отворени очи, ама може ли да е било гърч. лицето наистина беше абсолютно спокойно.

не си преставям, както се паникьосвам, сама да я съблека, да я увия в чаршафи и...така. и после какво - чакаш просто да свърши гърча ли?

# 5
  • Мнения: 5 679
Ооо, аз това с увиването на чаршафите не съм го правила. Директно към Бърза помощ. То линейката я срещнахме по пътя и там му биха нещо от което той се успокои. Това за чаршафите после ми го казаха, но аз така или иначе никога не съм го практикувала. Но непременно трябва да му се държи езика, защото има голяма вероятност да се глътне.
За спокоен незнам, беше като отнесен по скоро. Може би при вас е било друго. Когато имаше гърч имах чувството, че детето си заминава. На никого не го пожелавам да види и изпита това нещо.

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Аз пък знам, че не трябва да се бърка в устата, детето трябва да лежи обърнато на една страна, за да падне езичето в бузата и да не го глътне. Детето не се пипа и чакаш да отмине гърча. Аз лично веднага се обадих на д-р Мангъров/завежда Детско отделение в Инфекциозна/, каза ми като свърши гърча да му сложа свещичка Ефералган, след това дойде да го прегледа.

# 7
  • Мнения: 5 679
Това да не се пипа се отнася за епилептичните гърчове. Честно казано не се виждам в ролята да не правя нищо и да чакам да му отмине гърча при условие, че детето изглежда така сякаш си заминава.

Не мисля, че това е нещо което можем да дискутираме. Може децата ни да са изкарали по различен начин гърча си и всяка от нас е отреагирала както е намерила за добре. Просто си пожелавам такова нещо да не ни застига отново  Praynig

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Дъщеря ми правеше редовно когато вдигне температура. Затова невролог ни препоръча да даваме Фенобарбитал ако не се лъжа винаги когато е болна. Когато започнах да го давам, не сме имали гърчове. Доколкото знам тези състояния са най-много до 5тата годинка и не са опасни, но е страшна гледката , и е опасно само детето да не падне и да не се удари в този момент, а когато са с температура има случаи да направят и по 5 гърча на вечер. Консултирай се с детски невролог за да не се повтаря.

# 9
  • Мнения: 5 679
Да точно фенобарбитал му биха и на моя син в линейката, за да се преодолее високата температура Peace

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Защо да не можем? Напротив- важно е да се знае как е правилно да се постъпи. Това, което написах се отнася за всички гърчове, знам го от д-р Мангъров и съм го чела на доста места. Той даже изрично ме е предупреждавал ако се случи нещо такова да не пипам нищо в устата/ викала съм го и друг път и съм разпитвала какво е правилното поведение при гърч/. Тъй като синът ми вдига много високи Т винаги ме е било много страх от гърч и държах да съм подготвена. Както и да е, да не спорим всеки сам си преценява откъде да черпи информация и кой лекар е достатъчно компетентен, и двете сме виждали най- ужасната гледка, не я пожелавам и на най- големия си враг.

Ти след гърча кога започваш да сваляш Т? Въобще как действаш при Т?

# 11
  • Мнения: 5 679
Както и по напред написах, явно различно са го изкарали децата ни и поради различни причини са вдигнали рязко температурата. Детето ми тогава за първи и надявам се за последен път направи гърч /да чукам на дърво/. Оттам насетне ние постъпихме в болница, защото беше с двустранна пневмония. Лекуването беше изцяло болнично.

А колкото до това как аз процедирам при висока температура е друг въпрос. Тъй като съм във форум, където се ползва хомеопатия не мисля, че моят начин ще представлява интерес, а той е че ползвам лекарствени средства. Включих се в темата поради това, че имам мнение по въпроса за гърча, но не и за хомеопатията  Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Да точно фенобарбитал му биха и на моя син в линейката, за да се преодолее високата температура Peace

Нееееее, Фенобарбитала не е за температура, а за самите гърчове.

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236

А колкото до това как аз процедирам при висока температура е друг въпрос. Тъй като съм във форум, където се ползва хомеопатия не мисля, че моят начин ще представлява интерес, а той е че ползвам лекарствени средства. Включих се в темата поради това, че имам мнение по въпроса за гърча, но не и за хомеопатията  Peace


Добре де, моля те кажи, за мен определено представлява интерес, тъй като вече трябва да допускам Т по-висока от 38 градуса и очевидно ще трябва да включвам и традиционна медицина. А колко голямо беше детето ти тогава?

# 14
  • Мнения: 498
И моето детенце прави гърчове...вече имаме 2. SadДекември беше първият ,сега началото на юни-вторият.Вторият гърч беше при 38.6 градуса температура.... ooooh!Голям кошмар,знам какво си преживяла.При нас няма фамилна обремененост.Винаги съм се изумявала на някои от вас ,как при 39 градуса Т не дават антипиретик.Аз след втория гърч вече и при 37.6 давам сироп....нямам друг избор.Над 38 сме на свещички,над 38.5-Аналгин.Ох,ужасно е...дано не ви се случва повече.Аз ,в момента,в който Янето кихне...буквално се разтрепервам и вадя термометъра. Sad
Ще завърша оптимистично-израстват се....5-6 годишна възраст,някои до първи клас.

# 15
  • Мнения: 5 679
А колко голямо беше детето ти тогава?
Когато получи гърча беше на 1 година и 4 месеца  Sad
Нееееее, Фенобарбитала не е за температура, а за самите гърчове.
Може, не го знаех. За мене си тогава така си го обясних и повече не съм се задълбочавала  Peace

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 11:28 от pepi_r

# 16
  • Мнения: 705
Мериа, казваш, че ти самата много си се страхувала да не се стигне до гърч. А връзката ти с детето е много силна. Твоите мисли са от съществено значение. Мисля, че е добре да започнеш лечението от себе си.

Има невероятно много литература, от която можеш да се ориентираш и да вземеш решение за лечение на детето. Нямам предвид лечение с методите на общоприетата медицина. А същинско лечение. Ако искаш, ще ти препоръчам автори и книги, с кото съм се запознала и по които бих работила аз в твоята ситуация.

# 17
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Мая, да, тъй като той по принцип вдига Т от типа на 39-40 градуса, винаги съм изпитвала ужас от гърч. Знам, че моите мисли, настроения и страхове ги предавам на детето, затова когато това се случи го бях гушнала и наум му говорех как ще се оправи, как ще поспи и ще е по- добре. Интересното е, че точно тогава бях много спокойна, изключително спокойна и искрено вярвах, че ще мине от само себе си Т и че не е опасна. Но до този момент той беше вдигал такива Т и не бе имало проблем.Не мога да си простя това спокойствие, непрекъснато се самоизяждам, че бях твъде самонадеяна и подцених Т.  Точно този ден наистина не бях особено обезпокоена... Напротив.
Надниквала съм и в темата за НГМ, ще съм ти много благодарна да ми препоръчаш литература.

П.С. Сега ти видях лентичката- прекрасна бременност ти желая!

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 15:27 от Мериа

# 18
  • Мнения: 705
Благодаря за пожеланието, Мериа.

Да, хубаво е да потърсиш конфликт, според ГНМ.
Ще ти кажа какви методи използвам за себе си и за детето.
Водолечение, автор Луи Куне. Ако искаш да се запознаеш отгоре-отгоре с идеята, описала съм я тук
Техника за емоционална свобода, автор Иван Петърнишки. Аз постигнах прекрасни лични резултати с тази техника, за което разказвам тук и споменавам тук.

Като автори може би си срещала Луиз Хей, Джон Кехоу, Хосе Силва, Норбеков. Това, за което говорят всички те, се описва и от Петър Дънов. Комбинацията от книгите на всички тези автори според мен подобрява ефекта от методите в горните две книги. Бих препоръчала Силва, Дънов, Луиз Хей и Кехоу. Норбеков не ми е в топ листата, но на теб може да ти допадне.

Не съм се запознала със Су Джок, но зная, че това е друга мощна техника или нещо подобно.
Не съм се запознала и с рейки - японски метод за безконтактно лечение с ръце. Доколкото зная е това.

Има и много интересни филми. Ето един списък. От този списък съм гледала само три филма - "Великата тайна на водата", "Тайната" и "Истината за ваксините". И трите са такива, които променят съзнанието ти за винаги. Предполагам, че и всички останали си струват.

Потърси каквото и да е от изброените автори, филми и книги. Ако се чудиш, започни с филма Тайната. Най-подходящото за теб ще се появи.

Успех  Simple Smile

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Мая, благодаря ти много!

# 20
  • Мнения: 3 506
Не мога да си простя това спокойствие, непрекъснато се самоизяждам, че бях твъде самонадеяна и подцених Т.  Точно този ден наистина не бях особено обезпокоена... Напротив.

Не се самоизяждай. Имало е да става... Не веднъж съм чувала, че гърч се прави и при 38.5, включително и от доктори, и от познати, чието детенце направи гърч именно при такава Т. Включително и по-горе в темата една майка е пише, че детето и е направило гърч при Т 38.6. Това са температури, които в общи линии няма как да се избегнат, аз поне при моите деца най-често ги хващам, че имат Т, когато мине 38.8 - 38.9, понякога и повече. А и не е ясно дали е оправдано избягването им.

За съжаление не мога от опит да те посъветвам какво следва от тук нататък, но Мая ти е написала хубави неща. Надявам се да не се повтаря случката и много здраве пожелавам   bouquet

# 21
  • Мнения: 677
И аз много се притеснявам,когато децата имат температура.До 38,5 не давам Панадол,но от там нагоре вече не ми се рискува.

# 22
  • Мнения: 2 005
Не е задължително да е висока температурата , за да получи детето фебрилен гърч  Rolling Eyes
Моят син на 37.2 направи гърч , който продължи 7, 8 минути , но си беше в съзнание слава богу  Praynig Просто проблема е рязкото качване на Т. И аз като теб отначало бях много уплашена , но кой ще им помогне в този момент , ако не ние  newsm78 Затова трябва да сме силни   Sad Като разбера , че започва да покачва Т , започвам освен да давам третинка прахче Немизил, а и влажни обтривания на тялото с оцет , малко водичка и сода за хляб ( ог главата до петичките ). И през 3 ч. давам температуропонижаващи лекарства като ги редувам .
Никога няма да забравя гледката , а тя не беше само една за съжаление ... Cry

# 23
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Както се вижда и от споделеното от различни майки, дете което е предразположено към фебрилен гърч, ще го направи и при Т. 37.5С.

  Извода е че не толкова високата Т. е виновна, а предразположението и хомеопатията много успешно и трайно лекува  именно това предразположение.

 В повечето случаи с такова предразположение, механизма е следния: поради грешка в кръвообращението, кръвта се изпомпва в главата, и тя е много гореща, главоболието е много силно, предимно десностранно, пулсиращо и пациента не търпи дори докосване по главата. Крайниците, особено краката може да са студени.

 От друга страна - повечето деца не правят гърч, дори и при 39.5 - 40С.

Последна редакция: пн, 30 юни 2008, 21:17 от Aleksander

# 24
  • Мнения: 2 616
Такаааааааааа
На един хал сме и Марти ми направи фебрилен гърч пак в Неделя. Само дето ни взеха в болницата,което още повече влоши нещата от емоционална и здравословна гледна точка за Малкия, за мен, за татко му, за всички. В крайна сметка излязохме от болницата, но и аз и татко му изкарахме нещо си-не знам вирус ли, от стрес ли, няма значение всички сме ок сега, НО не искам да чуя за болници и традиционна медицина, така че благодаря  на Мая искрено за книгите и филмчетата, още сега ще ги прегледам.ю
Да споделя какво научих аз от интернет за това как трябва да реагираме при висока температура, Марти също е с фамилна обремененост за гърч, аз съм правила, но според статистиката детенце да го направи ако един от родителите е правил е едва 10%. Лошо е в смисъл, че съществува риск от 1% да се превърне в епилепсия, ако се повтори рискът се увеличава десетократно, затова при втори гърч се прави ЕЕГ, за да са показателни обаче резултатите е редно изследването да се направи поне 1 месец след гърча.

Относно фенобарбитала (приет от руската школа) и свещичките диазепам (английска школа) напоследък се препоръча диазепамът, защото действа по-бързо, а фенобарбиталът е с натрупване (от поне 3 седмици, при системно лечение). При еднократни дози би могъл да е токсичен, което не означава че Е, pepi_r Heart Eyes
Идеята и на двата медикамента не е да свалят температурата, а да накарат мозъка да се "отпусне" и да не се стига до гърч. Дават се в комбинация с температуропонижаващи.

Моята грешка беше, че въпреки високата температура аз давах температуропонижаващи само през устата, а може би е трябвало да сложа и свещичка Ефералган. Защото Мартинко повърна от температурата и е нямало какво да му действа, когато ме събуди сутринта първата ми реакция беше да го завия в мокра кърпа-втора грешка, свалила съм температурата твърде бързо.
Погледнете тук
 
Александър, освен Беладоната за температура, друго универсално не можеш да ни кажеш, за да ги избегнем гърчовете, нали, всичко е до индивидуалното лечение според конкретния тип детенце или.....?

И има ли причина тя да не е подействала при нас? Защото освен Нурофена, аз давах и Беладона по 5 гранули на всеки час, винаги до сега е имало ефект. Възможно ли е причината за това да е повръщането, не лекува ли хомеопатия по-скоро чрез енергия, или аз пак нещо не съм в час? Crazy

# 25
  • Мнения: 2 616
Още малко информация за интересуващите се: http://www.medem.com/medlb/article_detaillb.cfm?article_id=zzzpu … c&sub_cat=107

# 26
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Ивелина, много съжалявам, че и на вас ви се е случило...

Лошо е в смисъл, че съществува риск от 1% да се превърне в епилепсия, ако се повтори рискът се увеличава десетократно, затова при втори гърч се прави ЕЕГ, за да са показателни обаче резултатите е редно изследването да се направи поне 1 месец след гърча.
Това не е точно така. Фебрилният гърч не може да се превърне или да отключи епилепсия. Той или е фебрилен или не е. В смисъл ако е симптом на епилепсия, той е епилептичен, а не фебрилен. Предполагам сме чели едни и същи статии. В една от тях се споменаваше, че 1% от първоначално счетените за фебрилни гърчове, по- късно се установява, че са епилептични. За свещичките диазепам, в Б-я не се продават, аз съм поръчала от Италия да ми донесат, само че искат рецепта, не знам дали ще успея да се снабдя. Те се прилагат при започнал вече гърч, а не превантивно просто при висока Т. Ако те интересува как се казва лекарството, пиши ми на лични.
За хомеопатията, ходихме при хомеопатичката на детето, предписа ни ново лекарство, което да давам при Т, но си каза жената, че нищо не може да гарантира, че пак няма да направи. Само да спомена, че когато се случи не му бях дала никакво лекарство- нито температуропонижаващо, нито хомеопатично, за последното много се обвинявам.
Ние ЕЕГ не сме правили, говорих с двама невролози и също д-р Мангъров, който извиках след гърча, ми казаха че няма нужда. Ако евентуално се повтори или потрети- тогава. Иначе самото изследване е абсолютно безопасно, но за да е достоверно трябва детето да стои неподвижно и спокойно със затворени очи и на такива малки деца им слагат упойка, каквато не ми се иска да му слагат за едно не толкова наложително изследване.
Старая се да не мисля за това и искрено вярвам, че повече няма да ни се случват такива неща.

# 27
  • Мнения: 2 616
Свещичките се продават в България, но се приготвят само в някои аптеки. Дават се само срещу зелена рецепта, която се изписва от педиатъра на детето след консултация с невролог, по негова  преценка.

Намерих и това:

Цитат
Температурата
митове и факти

Много се говори за температурата, която придружава почти всяко банално детско заболяване. Казват, че високата температура увреждала мозъка. Вярно е. Температура над 42°C може да причини увреждания. Но знаете ли какво? Тялото ни има перфектен термостат. Температурата не може да се вдигне над 42°С при заболяване, а само в случай на топлинен удар.

Друг мит е, че високата температура предизвиква гърч. Гърчовете (макар и наречени фебрилни) могат да се получат и при невисока температура, например 38°С. Могат, ако са налице и куп други условия – детето да е предразположено, вирусът да е неврогенен, температурата да се е покачила или паднала рязко... Ако си мислите, че всъщност не се знае точната причина за гърчовете, не сте далеч от истината.

Мит: фебрилните гърчове са вредни. Фебрилните гърчове не са опасни. Гледката е страшна, но гърчът обикновено минава след 5 минути, а детето, което го е получило, не е в по-висок риск от получаване на гърчове без температура, изоставане в развитието или други проблеми.

Мит: температурата трябва да се сваля. Температурата трябва да се сваля само, ако причинява дискомфорт. В повечето случаи това означава температура над 39°C – 39.4°C, а понякога дори по-висока. Температурата е естествена реакция на тялото, а тялото най-добре знае какво му е необходимо към даден момент. За пример ще кажа само, че е имало много случаи, при които детето е толкова свежо, че аз се чудя дали да му измеря температурата, а се оказва, че има 38.9°C.

Мит: ако не можем да смъкнем температурата, значи причината е сериозна. Фактите говорят, че в някои случаи температурата не може да се смъкне определен период от време, но това няма връзка със сериозността на инфекцията.

Мит: колкото е по-висока температурата, толкова по-сериозна е причината. Няма такава връзка. Важно е как изглежда и се чувства детето. Сериозни заболявания протичат без температура и обратното.

Мит: температура от 37.1°C до 37.8°C е всъщност леко повишена. Факт: за много деца това е нормална следобедна температура.

Ето я и таблицата, по която се ръководят американските педиатри:
37.8°C до 39°C    ниска температура (хубаво е температурата да е в тези граници)   
39°C до 40°C   умерена температура (полезна при заболяване)
над 40°C   висока температура, причинява дискомфорт, но е безвредна
над 40,6°C   висока температура, може да показва бактериална инфекция
над 42°C   сериозна температура, самата температура може да причини увреждане

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=post;topic=308855.0;num_replies=26#top

Но препоръчвам цялата статия.

Мислиш ли, че има смисъл от лекарството, което да се дава по време на гърч, при все че навсякъде препоръчват детенце да не се закача по време на гърча? newsm78
Я го напиши това лекарство да го проверим, въпреки, че аз май към по-алтернативните методи се насочих вече.

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Мислиш ли, че има смисъл от лекарството, което да се дава по време на гърч, при все че навсякъде препоръчват детенце да не се закача по време на гърча? newsm78
Я го напиши това лекарство да го проверим, въпреки, че аз май към по-алтернативните методи се насочих вече.

Да, по принцип препоръчва се да не се докосва детето, но диазепамът е сериозно лекарство също така се слага при започнал гърч, а не превантивно. Не може ей-така да се дава всеки път като вдигне висока Т. Дава се, за да бъде преустановен гърчът. Относно момента когато се използва съм се консултирала  с двама невролози, д-р Мангъров- завежда Детско отделение на Инфекциозна болница и естествено педиатърката на детето- всички са единодушни, че се слага при започнал вече гърч. Според д-р Мангъров няма особен смисъл да го ползвам. В Б-я със сигурност не се продават свещички, а диазепам на прах, който не е много ясно как се прилага. Та свещичките се казват Micronoan 5, това е 5мг диазепам. Иска ми се да ги имам за всеки случай.
Аз отдавна съм се насочила към алтернативни методи и не свалях Т, вече нямам избор- всички, дори и хомеопатичката са единодушни, че при наличие на 1 фебрилен гърч вече се наляга да я свалям.

# 29
  • Мнения: 2 616
Ако щеш вярвай, но докато бяхме в болницата пристигна детенце, което също беше направило гърч, лежахме 2 дни в спешното, защото в болницата нямаше свободни легла, та на него му дадоха Диазепама след преминал вече гърч, за да не го повтори  #Crazy Това беше причината да те питам дали си сигурна.

# 30
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
  IvelinaAtanasova

Цитат

Александър, освен Беладоната за температура, друго универсално не можеш да ни кажеш, за да ги избегнем гърчовете, нали, всичко е до индивидуалното лечение според конкретния тип детенце или.....?

И има ли причина тя да не е подействала при нас? Защото освен Нурофена, аз давах и Беладона по 5 гранули на всеки час, винаги до сега е имало ефект. Възможно ли е причината за това да е повръщането, не лекува ли хомеопатия по-скоро чрез енергия, или аз пак нещо не съм в час?

  Може да се каже че не си в час, но само при условие че си хомеопат (истински), по-скоро сега натрупваш обективна информация, чрез която да вземеш правилното решение..

  Беладона не е и най-показананата при фебрилен гърч, и освен това са повече от 30 (тредесет) хо л-ва, които разбира се, се предписват индивидуално, само едно единствено хо л-во, а не "на шепи"

 Мериа
много точно ти е отговорила че фебрилен гърче не отключва епилепсия, ако няма предиспозиция.

  Хомеопатията не лекува чрез енергия, а чрез информация, често крещящо нужна на жизнената сила.

# 31
  • Мнения: 2 616
Да, поне това съм запомнила и разбрала, че идеята на хомеопатията е да открие типажът на човека и това ЕДНО лекарство хармонизира организма и води до изчезването на всички симптоми.
Явно трябва да поставя питанка на педиатърката ни хомеопат и трябва да открием от каква точно енергия се нуждае жизнената ни сила  newsm78

# 32
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Грешка! Не от енергия, а от информация.  Peace

# 33
  • Мнения: 2 616
Александър, сменихме хомеопата. Сега мисля, че сме открили "правилният", но искам да те попитам нещо. Детенце имаше хистерични кризи-пихме Игнация 10М, оправи се. Има от време на време проблеми покрай новите зъби, приемаме Халмомила 10М, а конституцията ни се оказа Калций фосфорика,пак 10М и него приехме. Сега. След цялата тази чудесия, не сме приемали нито един медикамент в комбинация с друг, следваха едно след друго, едва след като са отшумели симптомите, заради които приемаме първия следва втория-еднократен прием. Обаче. На малкия човек му избиха едни пъпчици, наподобяват шарка, но са единични и са разположени само от дясната му страна-дясно краче (на коляното и под сгъвката на коляното, дясна ръчичка, над дясната вежда)  newsm78 Та питанката ми е, възможно ли е да е реакция на организма, да изкарва болестта навън или е нов симптом, който трябва да третираме? И още нещо, че вече луда станах, всеки хомеопат при който идем различно нещо ми казва. Когато се установи каква е конституцията тя има за цел да хармонизира организма и да ликвидира всички проблеми или не? И защо първо приемаме препарати, които да ликвидират текущия проблем и едва,когато детенце е спокойно започваме с конституцията, нещо ми се преплетоха нещата. Моля те да ми обясниш  Praynig

Грешка! Не от енергия, а от информация.  Peace

Гледах едно филмче от Колибка за Хомеопатията, сега мисля че ми е малко по-ясна ситуацията  Peace
Обаче още имам какво да питам Simple Smile

# 34
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Александър, сменихме хомеопата. Сега мисля, че сме открили "правилният", но искам да те попитам нещо. .......
..... Обаче. На малкия човек му избиха едни пъпчици, наподобяват шарка, но са единични и са разположени само от дясната му страна-дясно краче (на коляното и под сгъвката на коляното, дясна ръчичка, над дясната вежда)  newsm78 Та питанката ми е, възможно ли е да е реакция на организма, да изкарва болестта навън или е нов симптом, който трябва да третираме? И още нещо, че вече луда станах, всеки хомеопат при който идем различно нещо ми казва. Когато се установи каква е конституцията тя има за цел да хармонизира организма и да ликвидира всички проблеми или не? И защо първо приемаме препарати, които да ликвидират текущия проблем и едва,когато детенце е спокойно започваме с конституцията, нещо ми се преплетоха нещата. Моля те да ми обясниш  Praynig

Грешка! Не от енергия, а от информация.  Peace

Гледах едно филмче от Колибка за Хомеопатията, сега мисля че ми е малко по-ясна ситуацията  Peace
Обаче още имам какво да питам Simple Smile

 Може да се предписва не само по Конституция, но по други кретерии, например - Хо л-во за спешен случай, или ситуационно предписване - както е при вас с Хамомилата и т.н., но разбира се после, след преминаване на лечебния ефест, пак се връщаме на конституционното л-во, всичко това по преценка на лекуващия ви хомеопат.

# 35
  • Мнения: 2 616
  bouquet

Ей, ще направиш човек от мен, ще ги разбера нещата най-накрая. Благодаря!   bouquet

# 36
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
  bouquet

Ей, ще направиш човек от мен, ще ги разбера нещата най-накрая. Благодаря!   bouquet

   Hug    bouquet    Hug

Общи условия

Активация на акаунт