За къпането на новородено

  • 34 966
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 427
Как и къде се къпе беб4е на 0-3месеца?За после ясно-в корито в банята. Но не мога да реша какво да взема за първите месеци-анатоми4на или нормална вани4ка,с подложка или без,със стойка или без newsm78 Моля споделете вашия опит-в какво,как и къде ви е било най-лесно и удобно?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 020
Първите 15 дена (при всеки е различно де) докато падне пъпчето къпехме бебето над един леген, единия държи другия полива. После като падна пъпчето в корито - анатомично със стойка,  без подложка. Слагах една кърпа да не се пързаля и това докато стане на месец и половина горе-долу, после вече без кърпа. Аз съм много доволна от тези най-обикновените анатомични за по 15-тина лева.

Успех и леко раждане!

# 2
  • Мнения: 204
Аз имах анатомична ваничка от първия ден. Ще ти я покажа коя, че някои от тях не държат добре бебето и то се хлъзга и сама не можеш да го къпеш като е съвсем малко. И си я слагах на стойка.  
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_37&products_id=115

# 3
  • Мнения: 1 427
А вани4ката ако е на стойка не ви ли е страх,4е може като го вдигате да го изпуснете?

# 4
  • Мнения: 8 163
Ако ваничката е анатомична, ще можеш да къпеш бебето и сама - Бориси ти е дала добри примери. Ние къпем и двете деца в банята от както са се родили. Никога не сме пренасяли кофи с вода. Една малка печка с вентилатор, затопляхме банята до нужната Т и готово.

# 5
  • София
  • Мнения: 193
Първите дни -докато падне пъпчето я къпех под чешмата  Joy, после в нормално корито и шезлонг  оставях я върху шезлонга  и така .Почти винаги сама я къпех.Успех Hug

# 6
  • Мнения: 1 427
А в банята,като го извадите от коритото,къде го слагате? Тоест къде поставяте повивалника с хавлийката? Много тъпи въпроси задавам Crazy,но нещо хи4 не мога да си представя технологията  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 39 758
За Алекс купихме ваничка (обикновена) със стойка. Къпя го в банята. След баня го увивам в хавлията и го подсушавам на повивалника в стаята. Там правя и всички останали процедури.

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Първите 15 дена (при всеки е различно де) докато падне пъпчето къпехме бебето над един леген, единия държи другия полива. После като падна пъпчето в корито - анатомично със стойка,  без подложка.
и аз така Peace

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
А в банята,като го извадите от коритото,къде го слагате? Тоест къде поставяте повивалника с хавлийката?
след баня увивам в хавлията и на повивалника \вече на леглото, че мн се върти\ в стаята Peace

# 10
  • Мнения: 161
eli-pate 
не са глупави въпросите  Joy Joy Joy
и аз се питам същите неща, ти поне имаш още време за размисъл, моето секцио е планувано за утре
виж каква ваничка си взех http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=1912
със стойка и мисля да се къпем в банята, в хавлийката и на повивалника после в спалнята
но само си мисля де  Laughing
като се прибера от болницата ще си проличи как е най удачно

# 11
  • Мнения: 1 427
Добре де,а ако сте сами как го увивате в хавлията преди да го сложите на повивалника newsm78. С двете ръце държа бебето,с другите две хавлията Laughing-нещо не мога да си го представя.

# 12
  • Мнения: 4 753
Изрових една нескопосана снимка на мойто бебе, но е малко по-голямо... Ето я http://images25.snimka.bg/005591265-big.jpg ... Този начин за къпане ми го показа една педиатърка... Ваничката не е анатомична в случая, иначе е неудобно... Хващаш с твойта лява ръка бебчето под гърдичките, така че дланта ти да е под мишницата на дясната му ръка, палеца е отляво, останалите пръсти - отдясно и бебето ляга на ръката ти, като и другата му ръчичка е прхвърлена отляво на твойта за да не се изплъзне (много тъпо го обясних, но по снимката ще го видиш).... Като го обърнеш по гръб похвата е същия, но бебето шава повече и не го държех много така... Естествено трябва някой да ти полива после с вода, така че това не е начин да къпеш бебето сама... Пъпчето не се пази от намокряне, а после се подсушава хубаво, сипва му се спиртче, слага му се пудричка и памперса (пелената)....

# 13
  • Мнения: 8 163
Добре де,а ако сте сами как го увивате в хавлията преди да го сложите на повивалника newsm78. С двете ръце държа бебето,с другите две хавлията Laughing-нещо не мога да си го представя.
Ето така: захапваш върха на качулката, а страните на хавлийката подпъхваш под мишниците си. Като вадиш бебето от водата го обръщаш с гръб към теб и мушкаш главичката под качулката. После, държейки детенце с лява ръка, с дясната замяташ хавлийката на ляво. После разменяш ръцете.

Ясно ли го казах?  newsm78

Вземи една кукла и пробвай, за да си уверена, когато трябва да го направиш с детенце. Много е лесно и е безопасно за бебето.

Ваничката изплаквам и я подпирам на стената така, че да може да изсъхне. Не е нужно да я покриваш с каквото и да е.

# 14
  • Мнения: 161
Виж имам идея
ако взема шезлонга и сложа хавлията  на него и от водата на шезлонга на която е постелена хавлията и така май ще стане и ако си сама

Общи условия

Активация на акаунт