Бихте ли дарили яйцеклетка?

  • 13 134
  • 344
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 095
Бих искала да знам ,какво мислят жените по този въпрос. Трябва ли това дарителство да бъде също толкова популярно както дарителството на сперма? Провокирана съм от тема в "проблемно"-то,но мисля,че трябва да се даде гласност на този голям проблем и да преценим готовността си да помогнем на желаещите жени да станат мами.
Аз лично съм готова да го направя и ще го направя при следващото си ин витро.

# 1
  • Мнения: 191
Ако така или иначе се подлагам на стимулация за ин-витро например - да, по-добре тези яйцеклетки да помогнат на някого (аз всъщност не знам какво се случва с яйцеклетките(ембрионите), ако са много и не всички могат да бъдат имплантирани.Замразяване?). Инче не бих се подложила на стимулация с цел да даря яйцеклетка, и за пари не бих.

# 2
  • Мнения: 1 095
Ако така или иначе се подлагам на стимулация за ин-витро например - да, по-добре тези яйцеклетки да помогнат на някого (аз всъщност не знам какво се случва с яйцеклетките(ембрионите), ако са много и не всички могат да бъдат имплантирани.Замразяване?). Инче не бих се подложила на стимулация с цел да даря яйцеклетка, и за пари не бих.
Да, би могла да ги замразиш.  Peace

# 3
  • Мнения: 4 068
Мислила съм по въпроса, но така и не стигнах до категорично мнение. Много близки наши хора не могат да имат деца и проблема е и у двамата, но най вече у жената. Дълго време съм мислила над възможността за дарителска яйцеклетка, но все се въздържам. Ако е за близки хора после ще ми е много трудно като знам, че това детенце всъщност носи моите гени. Абе сложна е дилемата. Отговора ми е-не знам дали бих дарила.

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
Не виждам причина за сравняване на донорството на яйцеклетки и сперма. Доколкото зная донорството на яйцеклетки изисква много сериозна предварителна подготовка, която не е безобидна и се бърка в естествения природен процес. В организма на жената стават сериозни промени през това време, докато при мъжете няма такова нещо. Затова и ако стана донор, то би било за близък човек, а не за да направя едно добро на света. Не мога да пренебрегна рисковете за собственото си здраве.

# 5
  • Мнения: 604
Да бих дарила яйцеклетка за близки роднини или приятели!

# 6
  • Мнения: 1 095
Не виждам причина за сравняване на донорството на яйцеклетки и сперма. Доколкото зная донорството на яйцеклетки изисква много сериозна предварителна подготовка, която не е безобидна и се бърка в естествения природен процес.
Сравнявам 2-та вида донорство ,само за да покажа,че донорството на сперма е добре познато,за разлика от донорството на яйцеклетка.
Иначе с останалата част от изказването ти съм абсолютно съгласна. Peace

# 7
  • Мнения: X
От скоро мисля по този въпрос и все още не съм намерила категоричния отговор. Има някои неща, които ме смущават, но за съжаление сега нямам  време, за да ги напиша.

Доколкото съм запозната с процедурата по даряване, едно от условията е иформацията донор-реципиент да остане анонимна. Не го намирам за правилно. По-късно ще обясня защо, макар че едва ли е нужно.

# 8
  • Мнения: 2 407
По скоро не.Надявам се да не ми се налага!

# 9
  • Мнения: 35 961
само за сестра ми

и после дупе да й е яко, ако не ми гледа добре детето  Mr. Green

пп няма да гласувам в анкетата

# 10
  • Мнения: 1 095
Доколкото съм запозната с процедурата по даряване, едно от условията е иформацията донор-реципиент да остане анонимна. Не го намирам за правилно. По-късно ще обясня защо, макар че едва ли е нужно.
Донякъде за мен е разбираемо, но трябва да има и вариант, донорството да не е анонимно при желание от 2-те страни,макар че това може да доведе до усложнения след години.

# 11
  • Мнения: X
Или може би  да е законово уредено така, че децата, заченати от дарителска яйцеклетка да научават за това при навършване на определена възраст.

# 12
  • Мнения: 984
Ако ми предстоеше ин витро, бих дарила.

# 13
  • Мнения: 5 370
По-скоро не бих. Точно поради предварителното тъпчене с хормони. Ако трябваше да правя инвитро-така или иначе-може би да. Въпросът е сложен и както по-горе някой каза-с много подусловия.

# 14
  • Мнения: 698
Не.
Бих дарила органи, кръв и всякакви подобни, но не и яйцеклетка. Не ми е приятна и не ме устройва идеята както да не знам какво се случва после с детето ми, така и тази да знам, че определен човек биологично е мое дете, а де факто аз не съм му майка.
Дано го обясних ясно.  Simple Smile

PS. Много странно - виждам, че повече ви вълнува техническата част и неудобствата за собственото ви здраве, отколкото морално-психологическата (така да я наречем) страна на въпроса. Която за мен пък е по-съществената. Хора разни.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт