Пюрета и каши за захранване на бебе -събирам мнения

  • 52 002
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 512
Мили мами,предстои ми да започна захранване на моята Криси със зеленчуково пюре,а след месец и с каша,и ви моля за съвет.Тя вече опита плодовите пюрета на Хип,много харесва ябълка и банан.Продавачката в магазина за детски храни ми каза,че повечето бебета,захранени с Хип,не щат другите марки.Имате ли такива наблюдения?И още нещо- има ли значение,дали безглутеновата каша,с която се започва най-напред,трябва да е  същата марка като адаптираното мляко,което давам на бебка?
Имате ли впечатления от кашите "Слънчо"?Доколкото знам,са добри.
Благодаря предварително Simple Smile

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
не погледнах дали си пуснала същата тема в другия форум за хранене и захранване, но така или иначе твоята тема скоро ще бъде преместена там, където ще получиш безценни съвети за захранване,  хранене и т.н. Там ще намериш отговори на твоите въпроси от майки с голям опит в това отношение.

Моето скромно и съвсем некомпетентно мнение е, всъщност вкусът на дъщеря ми - тогава не ставаше въпрос за моя вкус, а за нейния - пюретата на HIPP i Semper и харесваха най-много, тя беше на Aptamil na Milupa, купувах каши също на Milupa, но с кашите внимавах много, дъщеря ми си е лакома по рождение. На "Слънчо" кашите не ги хареса обаче.

Та така, вкусове различни, едни бебета с един вкус, други бебета с друг.

Но ти няма да чакаш дълго и ще получиш тук много отговори, и всички ще бъдат различни.

# 2
  • Мнения: 466
Това с пюретата на Хип сигурно е вярно, тъй като са вкусни.Ние хапвахме и все още хапваме понякога пюретата на Ганчев.
Колкото до Слънчо, хубави са, малко трудно се разтваряха, но моят ги отказа и се принудих да мина на Нестле и като че ли съм по-доволна.

# 3
  • Мнения: 5 539
То с Хип и баба знае Laughing Хубави са им пюретата, ако можеш да си ги позволиш, давай. На мен една продавачка ми развиваше теорията, че майките започвали с по-скъпите пюрета като Хип и Нестле, а когато бебетата почвали да ядат по повече, се принуждавали да минат на Ганчев.
Лио е права, че бебетата са различни и това, което харесва на едно, може да не хареса на друго.
Относно кашите. Аз бях взела в началото банановата на Слънчо по съвет на педиатъра ни. Бубата отказа да я яде и аз спрях да и я давам. Мина седмица, опитах пак - йок. След още десетина дни обаче размисли и почна да я яде като невидяла. След това взех една каша на Милупа. Яде я, но сякаш по задължение и без ентусиазъм. Приготвила съм сега и една каша"Хумана", не знам как ще я приеме. Изводът е, че не само бебетата са различни, но и вкусовите им предпочитания се променят във времето. Laughing

# 4
  • Мнения: 18 542
Цитат на: ale_x_andra
Мили мами,предстои ми да започна захранване на моята Криси със зеленчуково пюре,а след месец и с каша,и ви моля за съвет.Тя вече опита плодовите пюрета на Хип,много харесва ябълка и банан.Продавачката в магазина за детски храни ми каза,че повечето бебета,захранени с Хип,не щат другите марки.Имате ли такива наблюдения?И още нещо- има ли значение,дали безглутеновата каша,с която се започва най-напред,трябва да е  същата марка като адаптираното мляко,което давам на бебка?
Имате ли впечатления от кашите "Слънчо"?Доколкото знам,са добри.
Благодаря предварително Simple Smile


Бобчо основно Хип-ските хапваше, но е ял и други/е, не много често де/. АКо можеш да си го позволиш, взимай на Хип. Кашата, с която ще захранваш си я избираш по желание. Няма правило да е като млякото. Само трябва да е без глутен, но това си го знаеш. Ние започнахме с ябълковата на Хумана, но сме с алергия към млякото и за това, иначе най-често започват с бананова някаква, но пак ти казвам, вземи каквато си харесаш.  Simple Smile
Борис МНОГО харесва слънчовите каши. Хубави са и според мен са качествени, а и цената им е повече от добра.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
Това, че всяко бебе си е с вкус е вярно. Ние пием мляко Аптамил и Милулил на Милупа, но кашите им не ще и да ги знае. Кашите ни още от самото начало са на Хумана - грис отказа категорично, първата, която прояде бебе банановата, после с черешка и т.н. После съм давала и каши на Блевит и Нестле, но Хумана си остана номер едно.
Същото е и с пюретата - номер едно е Хип и за плодови и за зеленчукови и за местни /като ви дойде времето/, яде с охота плодови на Хаме, Семпер, някои на Нестле, не обича особено Гербер.

За българските, какво да ти кажа, не че не ми се иска да давам по-малко пари и да го храня с българско производство, но не стават, нито Слънчо, нито Ганчев.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 194
Аз правих домашни пюрета, така че за готовите нямам мнение.
Моето бебе ядеше "Слънчо"-вите каши. Харесваше ги всичките. Нямам никакви възражения!
Към кашите добавях и плодово пюре, а по-късно и пасиран суров плод-така ги харесваше още повече.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
ne znam zasto spored vas kashite na Sluncho ne sa hubavi ili ne se raztvariat dobre. Po princip se praviat s po-topla voda(ne vriala) za da se raztovri hubavo. Sina mi gi obojava. Osobeno Zurnin M, mnogo e vkusna. Predi vreme mu dadoh na HIPP i milia taka i se mrustaese, a i vkusa i bese bzzz otvratitelen
Za plodovite piureta-sega e liato i ima razlichni plodove, taka che ako ti se pravi e nai-dobre

# 8
  • Мнения: 1 512
Цитат на: Vivi
Аз правих домашни пюрета, така че за готовите нямам мнение.

A по какви рецепти?Аз днес си купих книгата на Лиляна Трифонова "Хранене на бебето",прелистих съдържанието, и видях,че има разни рецепти.Ще взема да се пробвам.

# 9
  • Мнения: 18 542
Цитат на: ale_x_andra
Цитат на: Vivi
Аз правих домашни пюрета, така че за готовите нямам мнение.

A по какви рецепти?Аз днес си купих книгата на Лиляна Трифонова "Хранене на бебето",прелистих съдържанието, и видях,че има разни рецепти.Ще взема да се пробвам.


Аз правя по без рецепти  Laughing
Слагам различни зеленчуци да се сварят с малко мазнинка, ако ще са постни и готово. То не е голяма философия да правиш пюрета. Така или иначе могат да се ядат само варени или на пара.

# 10
  • Мнения: 3 146
Зеленчуковите пюрета все още аз си ги правя.От кашите ядем Фризокрем, всякакъв Слънчо, една френска каша  бЛЕДИНА (ДИАЗ) с ръж, жито и тапиока.Чух и за някаква зеленчукова каша с пиле, която била страхотна.(като се има предвид, че бебето на братовчедката я яде......а то е ужасен каприз) явно е страхотна.Пюрета купувам всякакви - от Ганчев до Хип, Семпер и др.След 10 дни минаваме на детска кухня и съвсем ще ми се улесни задачата.Все пак искам да подчертая, че Меденката слава богу яде абсолютно всичко - не е отказала дори и някои според мен гаднички неща.

# 11
  • Мнения: 1 987
Здравей, за зеленчуковите пюрета почти нямам спомени какви точно ядяхме освен Хип и направените от мен, но плодовите на ХАМЕ бяха чудесни. Дъщеря ми така или иначе нищо не яде все още "с ентусиазъм", но тези й харесваха. Приличат на Хип, но струват около 1 лев.

# 12
  • Мнения: 83
Здравей, продавачката в магазина не те е излъгала, поне в нашия случай с баткото беше така. Захраних го с Нестле и после трудно мина на Ганчев. Каши съм давала на Блевит и много малко на Слънчо. И на мен ми предстои захранване на малкия с каша. Купила съм на Слънчо, но ще видим дали ще я хареса, ако не - минаваме на Нестле, Блевит и т.н.
Относно пюретата на ХАМЕ - чудни са, то ние да си ги хапваме! Laughing  Laughing  Laughing

# 13
  • Мнения: 18 542
Цитат на: VAVA
Здравей, за зеленчуковите пюрета почти нямам спомени какви точно ядяхме освен Хип и направените от мен, но плодовите на ХАМЕ бяха чудесни. Дъщеря ми така или иначе нищо не яде все още "с ентусиазъм", но тези й харесваха. Приличат на Хип, но струват около 1 лев.


Да знаеш на Хаме дали има зеленчукови? Аз само плодови и каши в бурканчета съм виждала.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Не мисля че може да се направи такова обобщение - децата освен че имат различни вкусове до голяма степен те се формират и от начина на хранене.

 Аз правя домашни пюрета - всичко се изяжда с голяма охота. Яде без проблем и различни марки готови, когато нямам време да му готвя. На кашите не е голям фен - предпочита овесени ядки, елда, попара, корнфлейкс. Така че пробвай и виж какво ще проработи при вас.

Общи условия

Активация на акаунт