Болки в краката

  • 6 103
  • 8
  •   1
Отговори
Моля Ви за помощ. Много ме болят краката след работа като се прибера. Цял ден на токчета доста време съм права. Ще Ви бъда благодарна ако споделите как сте се справили с този проблем.

# 1
э

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 16:52 от pupa71

# 2
  • Мнения: 1 699
И аз бях така като бях сервитьорка,цял ден на крака и после нетърпими болки и естествено това стоене се възнагради с разширени венички.Аз съм пробвала Лиотон 1000 но нямах никакво облекчение.Единственото което ме облекчаваше е студена вода и високо вдигнати крака поне за 15 минути.Сега пък работата ми е седнала и пак си ги имам тези болки.И аз незнам вече какво да правя.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 747
Почивка. Повдигане на краката, студени вани. Elsinor е писала за Лиотон. Лично аз не съм го използвала, но има доволни хора. По време на бременността използвах Репарил.

# 4
Аз си вземах по съвет на една приятелка Венен гел на д-р Тайс , нянаш представа как действа. За 10-15 минути съм чисто нова и много приятно освежава.

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
20 мин.  с високо вдигнати крака, така,че глезените да са по -високо разположени от седалището действа много добре. Аз лично ползвам и дървен масажьор за ходилата. В първия момент когато го ползваш оставаш с впечатление,че няма ефект, но в действителност след  десетина минути масаж много помага.

# 6
  • Мнения: 186
Преди години бях млада, бременна, току що надебеляла от 60 на 80 и много ме боляха краката, главно около и под глезена. Акушерките ме съветваха да спра да ям и да спра да приемам течности и да вдигам краката, последното правех без проблем - свободно  време колкото искаш. И продължаваха да болят. Живи и здрави да са акушерките: пратиха ме на ортопед, аз нямаше да се сетя. Изписа ми подложки (стелки?) за паднал свод на стъпалото, поставят се в обувката. Направиха ми ги в медицинска работилница, а също си купих и от аптека на Др. Шол. Болката изчезна напълно на втория ден.
Щом при социализма ги е имало, вярно в избрани Софийски аптеки, то и сега трябва да ги има. Сега гледам в Интернет, че се продават и за паднал свод; и просто за удобство; и освен това Др.Шол предлага и за обувки с високи токове. Др.Шол не е единствения производител. И не само дебеланки имат нужда от тях, а дори и спортисти и то не по сумо. Предполагам, че няма да са по-евтини от 15 - 20 лв, пък и може да не са подходящите, така че си струва да се посети доктор.
Разприказвах се надълго и нашироко, но това е сигурно единствения случай, в който решението на сериозния (болезнен) медицински проблем се е оказало толкова лесно и успешно - дано съм дала идея на още някой в нужда.

# 7
Вела от къде да си купя дървен масажьор за краката и за гърба? Моля те кажи ми от къде, защото много ме болят краката и гърба от работа. Може да ми пиеш на dankg@abv.bg

# 8
  • Мнения: 117
Дървени масажори има в халите и в някои аптеки, които имат по широка гама от предлагани продукти. Стелки може да се закупят от халите и магазините на Кларк (освен магазините на Шол), има и по санитарните аптеки, но те мисля че нямат толкова добър ефект. В някои от магазините на Кларк и Шол имат апарати с които измерват има ли изместване на  свода и предлагат стелки и обувки

Общи условия

Активация на акаунт