Педиатри за изключително кърмене и късно захранване

  • 110 298
  • 253
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 632
Във Варна д-р Стамен Кирязов, частна практика на ул. Ген. Столипин до Окръжна болница. Когато отидохме за пръв път при него, детето ми беше с диария от даване на сокове в третия месец и той ми каза, че бебо се нуждае от сокове и вода толкова, колкото пчелата се нуждае от пържола.  Simple Smile
Подкрепя изключителното кърмене на поискване до 6 месеца и не дава лекарства с лека ръка.

Кирязов наистина е за късното захранване,но не толкова за кърменето.Уж казва,че е за естественият начин на хранене пък на мен от вторият месец ме кара да давам адапт.мляко на Али за това,че не наддаваше и като разбра,че не искам да го правя започна да ми обяснява,че тя не си добавя необходимата храна за нормално развитие на мозъка и т.н. шашкашти неща.Констатира,че нямам кърма,а нищо не каза как да стимулирам лактацията. Ходих до преди 2 месеца при него и от както започна да ни преглежда за 5 мин. и нищо конкретно да не казва спрях да давам по 10лв. за преглед.Ега ти печелбарската история. Работното му време е всеки вторник и четвъртък от 10 до 12 часа (2 часа) , а като отидем все мааа едни мазни баници и ни говори с пълна уста. Close

# 16
  • Мнения: 397
Д-р Миланова
Пловдив
446607
0887705356

# 17
  • София
  • Мнения: 1 121
Д-р Денева, АГ болница Шейново, 14ти кабинет. Ако някой се интересува, ще дам GSM. Прегледа е 20 лв, нас ни преглежда 30 минути поне, всичко обсъдихме. Много внимателна, когато казах, че мисля да захранвам след 6ти месец, тя веднага реагира с въпроса "А някой от семейството има ли алергия?". В крайна сметка ми препоръча да захраня 6ти месец (при навършени 5) и да започна с картофено пюре. Посещава и домовете в лошо време или ако сте болни, има възможност ваксините да се бият при нея (казвам го, защото в ДКЦто така ни изтрелват инжекцията, че ме боли само като гледам #Cussing out)

# 18
  • София
  • Мнения: 396
Аз искам да похваля д-р Катя Сапаревска от 23-а поликлиника в Хаджи Димитър, София.  Привържениците на късното захранване могат да разчитат на подкрепа от нейна страна. Преглежда бебетата по 20-30 мин, подробно обяснява и е много внимателна. Тя самата има 3 деца. Досега е идвала само при изписването у нас, но мисля, че през зимата също ще прави домашни посещения.
тел. 0888 35 26 53

# 19
  • Мнения: 2 655
Д-р С.Абасси
Америка,
Флорида
С. Пиит
Доктор с главно "Д"
Пиша и мисля за него с носталгия. Може би никога в този живот няма да срешнем друг такъв доктор, а може и да срещнем, но не тук в БГ.

# 20
  • Мнения: 703
Дайте някой добър педиатър в 28-ма поликлиника или някъде другаде около жк Дружба!Моля ви!

# 21
  • Мнения: 414
Д-р Мария Кьорчева, Велико Търново
Кабинетът й е на ул. Стара планина срещу Битака
тел. 62 09 38

# 22
  • Мнения: 796
Д-р Пламен Масларски, МБАЛ "Вита".  Много начетен и прекрасен педиатър!

# 23
  • Мнения: 1 896
Темата е за педиатри, но да впиша и една гинеколожка за кърменето.
д-р Елена Нейчева в мед. център Хипократ., тел. 9581626, мобилен 0887440550.
Освен че ме посъветва да кърмя колкото мога по-дълго, "като при Крали Марко", ми направи супер щателно изследване преди да ми предпише лечение, като започна с общ преглед - кръвно, температура, абе всичко общо взето. Накрая дори ме препати към една билкарка, за да не ми изписва несъвместимо с кърменето лекарство, въпреки че детето ми е голямо и много хора биха ме посъветвали с лека ръка да го отбия.

# 24
  • Мнения: 435
Д-р Миленова 14-та поликлиника , много разбран и добър лекар . Нося й статии да си чете и скоро ще е още по-добра  Laughing
На цялото семейство ни е личен лекар и всички сме доволни.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 439
др Соколова Варна, но е само на 4астни консултации. Не само насър4ава кърменето, но не предписва лекове за да си върже гащите и много внимателно преглежда децата. ЖП за 5 месеца не е направило и половината от това което прави на преглед Соколова.
ул " Никола Михайловски 1", тел 60 89 86

# 26
  • софия
  • Мнения: 757
Ваня Груева,Люлин 6.
Любезна педиатарка,жинаги добра с едзата,отговаряла ми е и на наи-тъпите въпроси,които са ме вълнували.
До началото на седмия месец синът ми бепе само на кърма,наддаваше добре и именно това и бе мотива 4ак тогава да го захраня.На няколко пъти съм я питала за нощното хранене,дали да го отменя,та каза да го кърмя.
Винаги е била отзивчива.....

# 27
  • Варна
  • Мнения: 148
Д-р Женя Чанева, мед.център Младост, сл.тел.555631
Винаги е много внимателна и е добър специалист. Макар да се притеснявах, че дъщеря ми не наддава в началото, тя беше спокойна и не настояваше веднага за добавка, а да изчакам (като си спомня колко пъти ходих в началото да претеглям бебето  Grinning). Иначе за захранването си кара по българската система, ама кой да слуша  Wink. Но не е някаква педантка да се кара с мен за това, просто дава съвети и се надява, че все някога ще го почна това захранване  Laughing . Ами това е, препоръчвам я горещо!

# 28
  • Мнения: 772
София: д-р П. Стоянов, 10 ДКЦ (на Стамболийски, на светофара преди/до Штъркел, ако се идва от центъра); за съжаление, май е претоварен и съм чувала да отклонява записване на нови дечица, но ако ви интересува, пишете ми на ЛС за координати; аз си бях убедена, че искам да кърмя (и заради форума, и изобщо), макар да не си представях, че ще продължава чак до сега... така че той не трябваше да ме убеждава допълнително ЗА кърменето, а за захранването - дори май аз пришпорих нещата; той е твърдо ЗА късното захранване, изобщо съм много доволна и му се доверявам за всичко; за хомеопатия, признавам, не е ставало дума, но и аз не съм питала; против забелването е... друго не се сещам,
поздрави!

# 29
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Имам позната, която е работила в МБАЛ Враца - Неонатологично отделение и от нея знам, че там препоръчват изключителното кърмене и късно захранване. Това е единственото подобно място, за което съм чувала в България.

Общи условия

Активация на акаунт