Пробиване на уши

  • 10 435
  • 46
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Първо да кажа, че не съм много съгласна, но детето има голям мерак пък и така и така ще ги пробием някога.... та въпросът ми е къде мога да го направ? Ще ми се манипулацията да се извърши от мед. лице /не че  е сложна, но все пак става въпрос за дете/ и да е в извън раб. време т.е. в някакъв мед център, който работи до късно или през поч. дни. Става въпрос за София.
а и ако някой има аргументи, с които да ме разубеди да го направи сега, докато не е станало късно Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 39 715
на Дияна и сложих обици на 2г и малко в обикновен фризьорски салон, който има и козметичка.

Това намерих през гугъл - http://www.vita.bg/ung/index.shtml
може и още да намериш

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лекси - аз пробих ушите на дъщеря си в Грийнбрг. Една УНГ лекарка извърши манипулацията!

# 3
  • Мнения: 102
А какво мислите за пробиване на уши на малки бебета. Например преди годинката?

# 4
  • Мнения: 3 211
Пробихме ушите на Габи на 6мес. етърва ми има фризьорски салон и пистолет за пробиване. В началото ревна от звука от пистолета, но после бързо забрави и свикна с обеците.
Аз мисля, че трябва или като бебе на 6-7мес. или вече като при Лекси на 4-5 год. сама да поиска. на 2-3годи.мисля, че ще е травмиращо, имат повече спомени, ше ги пипа обеците, ще ги дърпа и т.н.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 715
very_nice при мойта беше точно на 2г и малко. Поплака, но забрави за 5мин, след това се хвалеше с обиците си. Даже престана да си дърпа ушите преди заспиване (за това съм благодарна на обиците, че като го гледах милото как си дърпа ушетата) Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 140
Смятам да продупчим ушите на Ния,след като приключим с яслата и отиде в ДГ,защото смятам че ще се пази повече.

# 7
  • Мнения: 57
На мен лично не ми допада идеята още от малки момиченцата да носят обици, особено бебета, но това е лично мое виждане. Дъщеря ми е на 3 г. и 3 м. и съм решила когато тя поиска тогава да й пробием ушите.

# 8
  • Мнения: 5 140
На мен лично не ми допада идеята още от малки момиченцата да носят обици, особено бебета, но това е лично мое виждане. Дъщеря ми е на 3 г. и 3 м. и съм решила когато тя поиска тогава да й пробием ушите.


  202uu

# 9
  • Мнения: 4 244
Аз пробих ушите на щерката като беше на 6 мес. Направи го една приятелка козметичка. Дойде специално до нас. С пистолет. Малката почти не разбра и не плака много.
Носихме топчетата 1 седмица, след което и  сложих съвсем миниатюрни златни халкички с които е до ден днешен. Много си ги харесва и не иска да ги сменя. Диаметъра на халкичките е 8 мм. Много леки, много нежни, почти не ги усеща, не и пречат. Аз точно поради тази прични ги купих и не съжалявам за избора.

# 10
  • София
  • Мнения: 469
И на двете момичета сложихме обички на Благовец ( по старо суеверие за здраве). На каката от специалист УНГ в поликлиника, а на малката във фриз. салон. Много съм доволна.

# 11
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
А какво мислите за пробиване на уши на малки бебета. Например преди годинката?

Ами аз лично съм против,защото ми е смешно гологлаво бебе с обици.А от друга страна,като пораснат дали ще се харесват.На Танти не съм й ги пробивала преди,а сега не желае и смятам да се съобразя с мнението й.Не мисля,че губи нещо от това.Като порасне,ако реши,да си слага,където иска

# 12
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194

Ами аз лично съм против      А от друга страна,като пораснат дали ще се харесват.       Не мисля,че губи нещо от това.Като порасне,ако реши,да си слага,където иска

Това е моето мнение, все едно сме се наговорили. Моята дъщеря е малка и още не знае какво иска. Около мен всички искат да я видят с обици, но аз не съм убедена.

# 13
  • Мнения: 590
Още си спомням когато ходихме със сестра ми да ни пробият ушите. Ентусиазма, избора на обеци..  Не мисля да пробивам ушите на дъшеря си докато не стане поне на 7-8 г.  Абе децата в яслата и градината като се бият и скубят не си ли дърпат обеците newsm78   

# 14
  • Мнения: 1 238
А какво мислите за пробиване на уши на малки бебета. Например преди годинката?

Мисля, че това е ужасно. Пълни прищевки на родителите...

Общи условия

Активация на акаунт