Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Пак съм аз с моите вапроси. Четох статията, която Tania79 ни е препоръчала:

http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewart … cle&artid=126,та там попаднах на това,което доста ме заинтригува:
Код:
 По-ранната менструация не би трябвало винаги да е знак за спонтанен аборт, дори и да сте имали полов контакт в деня на овулацията. Обикновено това означава, че яйцеклетката не е била оплодена, прогестерона не е бил достатъчен. Това скъсява цикъла Ви. Понякога яйцеклетката просто не се развива правилно по време на овулацията, като това в повечето случаи е проблем само за този месец. Ако обаче забележите, че често се получава дните от овулацията до следващия Ви период да са по-малко от 10, то трябва да направите изследвания за проблеми с дължината на лутеалната Ви фаза!

за тази лутеална фаза. Направи ми впечатление, че във всички т.нар. програми за определяне на овулацията тя е 14 дена,защото я дават за стандартен  28 дена цикъл. Моят цикъл е средно 25 дена, това значи, че при мен трябва да е по-малка тази фаза,например 11-12дена. Как мога да я определя? Обикновено, поне аз така смятам усещам кога ми е овулацията (имам винаги болки, корема ми е подут), но интересното е, че тези болки не съвпадат с датата на овулацията ми от тези програми, т.е. около 2 дена по-късно (така беше последния път,случайно го забелязах). Как смятате дали не съм права? Мисля си, че май това е проблема за нашите безуспешни опити в бебеправенето, не уцелване на датата на овулация.

Бихте ли ме просветнали, ако знаете нещо.

# 1
  • София
Мама Веси защо не пробваш с тестове за овулация да определиш точно кога ти е?
А иначе за дължината на фазата - хич не съм наясно...но както и да се определя вероятно е строго индивидуално...та не се впрягай много на описаните случаи.

# 2
  • Пловдив
Mama Vessi moje6 da probva6 da meri6 vsiaka sutrin BT.Az taka si ulaviam ovolaciata.A ina4e fazata za koiato pita6 spord men e strogo individualna.Tezi programi sa nastroeni nai veroiatno na nikakvi standarti koito moje izob6to da ne otgovariat na tvoita ovolacia.Moiat cikal e 33 dni i ovolaciata mi e okolo 21 den.No nikoga to4no na tozi den.Naprimer + - 2-3 dni zavisi.taka 4e probvai s testive ili BT.Tova e moia savet.

# 3
Най-точно денят на овулацията и съответно дължината на лутеалната фаза се определят с ултразвуково проследяване.
Температурният метод не е достоверен при всички жени, а тестовете за овулация отчитат само на базата на хормона LH (скок в графиката му), но действителна информация за фоликулите, дали са се спукали и дали е протекла овулация може да се установи по ултразвуков път най-сигурно.
Лутеалната фаза е индивидуална за всяка жена и по принцип е постоянна за жената. Разликите в дълж. на цикъла й са заради различната дължина на фоликуларната фаза. Но пак ви повтарям - тези методи са спомагателни - календарен, слузен, температурен и на база на домашните тестове с урина. Най-добре ще каже чичо доктор дали е имало овулация  Simple Smile
Успех!

# 4
Благодаря ви момичета за съветите. Аз започнах да си меря БТ,та ще видим каква ще става този месец  Grinning  Shocked

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт