Празнува ли се 1-ия рожден ден?

  • 7 761
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 287
Помогнете, скоро сина ми ще направи 1 година, трябва ли да го посрещна рождения ден ? Мненията които съм чувала са различни, но не обосновани , Моля помогнете!!!! Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 4 068
А защо да не се празнува?
Някаква конкретна причина ли има или са суеверия някакви?
Не съм чувала такова нещо досега.

# 2
  • Мнения: 7 430
Ние ще го празнуваме.....и никой не може да ме убеди, че не трябва да се празнува  Wink
...какви са тия бабини деветини newsm78

# 3
  • Мнения: 130
Естествено 4е се празнува!
Не знам кой ти е казал 4е не се празнува!
Аз за първи път 4увам някой да казва 4е  не трябва! newsm78

# 4
  • Мнения: 287
Помогнете, скоро сина ми ще направи 1 година, трябва ли да го посрещна рождения ден ? Мненията които съм чувала са различни, но не обосновани , Моля помогнете!!!! Rolling Eyes
Казват, че не е хубаво, а защо и аз не мога да си обясня. Ако някой знае може да ни обясни ... Grinning

# 5
  • Мнения: 229
За пръв път чувам такова нещо Shocked.
Макар,че има доста време до рожденния ден на дъщеря ни,ние плануваме страшен купон с мнооого гости.

# 6
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
За първи път чувам Shocked
Аз ще го празнувам Laughingна 16 юли-голям герой бях-как да не празнувам Laughing

# 7
  • Мнения: 5 255
За първи път чувам това  Outta Joint.
Чувала съм, че 40 рожден ден не се празнува  newsm78.

# 8
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И аз за пръв път го чувам.
Не пропускайте първия рожден ден на детето. За мен лично ще е незабравим днешния ден Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 1 544
За първи път чувам това  Outta Joint.
Чувала съм, че 40 рожден ден не се празнува  newsm78.
И аз съм го чувала това за 40тия. Ама за 1 вия защо ли??? Мисля голям купон да спретна  ura dance dazzler1  bigdance2 newsm38. Живот и здраве.

# 10
  • Мнения: 3 562
За първи път чувам подобно нещо  Crazy
Известно време живях с мисълта, че съм спец по "бабини девитине", но си отнемам титлата  Blush
Та първия РД е един от най-важните, всъщност няма маловажен РД за детето на всяка майка.

# 11
  • Мнения: 2 807
Ние го празнувахме!
Дори на половин годинка му бях спретнала - с половин торта Wink

# 12
  • Мнения: 11 607
Да, тук към Благоевград има такова суеверие. Не стига това,ами ако рож. ден е четен - слагат на тортата още една свещичка ,но не я палят. За какво е всичко това и как са ми го обеснявали!
Ами защото на мъртвец се палело една свещичка и затова не вървяло на дете да се пали една свещича макар и на торта. А за четният брой - защото на гробища се носело четен брой цветя.
Мога да кажа само едно - суеверия,суеверия,бабини деветини и нищо повече.
Щом има рож. ден детето ми ще го празнувам - никоя година не се връща. Празнували сме всички рож. дни,а напук на всичко ще си празнувам след време и 40-я рож.ден!
Знам случаи когато мои познати вярно не са празнували 1-я рож.ден или най-малкото не са палили свещичка!

# 13
  • Мнения: 1 983
За първи път чувам Shocked
Аз ще го празнувам Laughingна 16 юли-голям герой бях-как да не празнувам Laughing
иренка,и ние на 16 юли празнуваме,така поне сме го замислили,няколко приятелчета на Вики с майките си ще събера,все пак става на цяла 1 годинка Hug

# 14
  • Варна
  • Мнения: 11 340
По-глупаво суеверие не бях чувала!
За нищо на света не бих се отказала от празнуването - направихме си страшен купон - с дечица, техните родители и с близки роднини, много хубаво беше!

# 15
  • Мнения: 287
И аз за пръв път го чувам.
Не пропускайте първия рожден ден на детето. За мен лично ще е незабравим днешния ден Simple Smile
Ч.Р.Д да сте живи здрави и много много щастливи. Успехи за всички Ви, благодария Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 755
...Ами защото на мъртвец се палело една свещичка и затова не вървяло на дете да се пали една свещича макар и на торта. А за четният брой - защото на гробища се носело четен брой цветя....
  #Shocked #Shocked #Shocked Май, коментарът е излишен  smile3527

# 17
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258

Ами защото на мъртвец се палело една свещичка и затова не вървяло на дете да се пали една свещича макар и на торта. А за четният брой - защото на гробища се носело четен брой цветя.

Леле,ужас!ЕЙ това не го бях чувала #CrazyТоз народ се е побъркал-мъртвите защо ги месят с живите?!НА такива "сериозни"доводи отговаряйте,че за Господ няма мъртви и живи-за него всички са живи!А една свещичка се пали и здраве за даден човек newsm78
Как няма да си празнувате рожденият ден!? smile3521Весел купон и да са ви живи и здрави децата newsm10  love001 smile3503

# 18
  • Мнения: 4 629
 #Shocked Е такава нелепица скоро не бях чувала  #Shocked Да не се празнува първия рожден ден на детето Shocked

Пред Господ всички са равни, няма значение броя на свещичките

# 19
  • София
  • Мнения: 2 958
Оооооооооооо, я стига глупости! Я не вярвай на тези.....нямам думи!
ПРАЗНУВАЙТЕ с любов и усмивки 1-ия РД на детето си!!! Grinning
Днес моя малък син Йоан навършва 1 годинка и ще го празнуваме ,разбира се  newsm38 Tada Gift....А днес съм   най-щастливата  майка! Heart Eyes Grinning Heart Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 13 204
Че как няма да го празнувате.... newsm78
Я стига слушахте бабини деветини...
Между другото това за първи път го чувам....

# 21
  • София
  • Мнения: 39 745
разбира се, че се празнува
не вярвам на никакви бабини деветини
направете си купон за РД на детенце и нека да е живо и здраво Simple Smile

# 22
  • Мнения: 456
Ха!!! И аз чувам за първи път. Така с нетърпение чакам първият рожден ден на Марк и не бих обърнала внимание на никакви суеверия. Трябва да изживеем тези моменти пълноценно с децата си. Весели първи рождени дни и щур купон по повода!!! newsm38 newsm59  ura

# 23
  • Мнения: 542
не давай да ти скапват настроението - това си е празник като всеки друг - всяка година... Ами за 13-я какво? И него ли ще пропуснат?
Да ти е живо и здраво детенцето... и весело празнуване, а като духате свещичката или като си го гушнеш помисли си за нещо хубаво и си го пожелай...

# 24
  • Мнения: 4 187

Ами защото на мъртвец се палело една свещичка и затова не вървяло на дете да се пали една свещича макар и на торта. А за четният брой - защото на гробища се носело четен брой цветя.

Леле,ужас!ЕЙ това не го бях чувала #CrazyТоз народ се е побъркал-мъртвите защо ги месят с живите?!НА такива "сериозни"доводи отговаряйте,че за Господ няма мъртви и живи-за него всички са живи!А една свещичка се пали и здраве за даден човек newsm78
Как няма да си празнувате рожденият ден!? smile3521Весел купон и да са ви живи и здрави децата newsm10  love001 smile3503

И аз това щях да кажа! Една свещичка се пали и за здраве! Според мен първият рожден ден е най- важен! Ако той не се отпразнува незнам..........
Сами си създаваме тревоги и главоболия, абе нямам думи просто!


Празнувайте си спокойно, направете голям купон и да не забравиш да почерпиш Flutter!

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Празнувайте си спокойно.
Направихме страхотни купони за първите рожденни дни и на двете деца. Никога няма да ги забравя.
Пожелавам ви страхотен празник и не робувайте на такива суеверия и бабини девитини.

# 26
  • Мнения: 8 505
Ама какъв въпрос задаващ само!? #Crazy
Празнувай го и не се връзвай на такива приказки!Според мен това е най-важния от всички рожденни дни-нали е първи!

# 27
  • Мнения: 191
Не само, че ги празнувахме, но и в нашето семейство има обичай на годинката на малкото човече да правим и кръщенето. Така този важен ден става още по незабравим  newsm38. Много здраве и щастие на всички рожденници  newsm59
А един въпрос защо не се празнува 40 рожден ден, за прув път чувам ? newsm78

# 28
  • Мнения: 8 505
Аз знам,че 20. и 40. не се празнуват,но защо-някой,който е чувал да кажеАз мисля да си празнувам и 40. #Crazy

# 29
  • Мнения: 712
Аз също за първи път чувам!
Ние го празнувахме в тесен семеен кръг (само 10 души - италианска фамилия). Идеята ми беше, че бебо и без това нищо няма да разбере, поне хамалогията да е по-малка.
Все пак това е важно събитие и трябва да се отбележи по подобаващ начин!!!!

# 30
  • Мнения: 2 327
Аз съм чувала само 40-тия. Свързват числото 40 пак със мъртвите и струването на 40 ден от смъртта. Смятат съответно, че не е хубаво число. И ако празнуваш тогава ще ти се случи нещо лошо и дори може да умреш.
Суеверия... Да се чудиш как има още живи хора на тая земя със всичките тия прокоби Simple Smile

# 31
  • Мнения: 522
Да. Ние поне го празнувахме. Той малкия надали разбра нещо от купона, но ние - възрастните се почерпихме за негово здраве. bowuu bowuu

# 32
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Аз съм чувала само 40-тия. Свързват числото 40 пак със мъртвите и струването на 40 ден от смъртта. Смятат съответно, че не е хубаво число. И ако празнуваш тогава ще ти се случи нещо лошо и дори може да умреш.
Суеверия... Да се чудиш как има още живи хора на тая земя със всичките тия прокоби Simple Smile
Това и аз го чух,и понеже живот и здраве на 09 август трябва да навърша 40г,де що имам приятелки вярващи на подобни глупости ,се изредиха да ме убеждават как било много ОПАСНО да празнувам #Crazy #Crazy #CrazyЕ ще следим развоя след рожд.ми ден,защото не само ,че ще го празнувам tongue,ами ще си спретнем славен купон в едно варненско заведение с моя приятелка,дето сме родени в един и същи ден и година smile3521 smile3503
А 40 дни след смърта е най-важната панахида,на 40 ден от раждането детето се води в църква от майката и им  се четат  специални молитви за ЗДРАВЕ bowuu
Не се връзвайте на подобни измишльотини

# 33
  • София
  • Мнения: 18 679
Дивотии.Естествено, че ще празнувам рождения ден на детенцето си!

# 34
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
За първи път чувам такова нещо.
Не че детенце ще разбере или ще помни този рожден ден  baby_neutral. Но за радост на родителите и близките ТРЯБВА ДА СЕ ПРАЗНУВА  Hug.
В този гаден живот ако и рожденните дни на децата си не празнуваме защо живеем. Това е една от малкото радости в днешни дни.

# 35
  • Мнения: 8 769
Леле майко, 40, 20, 1 г...що за суеверия...Това пък за първия рожден ден и за четния брой свещи направо изби рибата в морето! Вместо да има повече поводи за празник, гледай какви работи се хортуват.Първия рожден ден се празнува и още как. Както и всеки дуг! Та това е вид благодарност, че си на този свят, че имаш шанса да бъдеш това,което си, да можеш да промениш живота...Божкее...спомням си преди няколко години братовчед на съпруга ми не си празнува 40-я рожден ден, защото не било на добро..и какво направи жена му? Ами направи събиране в къщата на свекърва си ( Rolling Eyes), щото така не било същинско празнуване на рождения ден Shocked Простотии... #Silly  baduu

# 36
  • София
  • Мнения: 6 743
Леле майко, 40, 20, 1 г...що за суеверия...Това пък за първия рожден ден и за четния брой свещи направо изби рибата в морето! Вместо да има повече поводи за празник, гледай какви работи се хортуват.Първия рожден ден се празнува и още как. Както и всеки дуг! Та това е вид благодарност, че си на този свят, че имаш шанса да бъдеш това,което си, да можеш да промениш живота...Божкее...спомням си преди няколко години братовчед на съпруга ми не си празнува 40-я рожден ден, защото не било на добро..и какво направи жена му? Ами направи събиране в къщата на свекърва си ( Rolling Eyes), щото така не било същинско празнуване на рождения ден Shocked Простотии... #Silly  baduu
  202uu  202uu  202uu  202uu  202uu

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 70
Леле, и аз за пръв път чувам такова странно суеверие  Shocked

Ами то като се замислиш в църквата и за здраве се пали пак една свещичка, всъщност една свещичка може да се запали по всякакъв повод - весел или тъжен - важното е за какво е молитвата и на кого и как я наричаш.
Разбира се, че ще си празнувате ден-ден и ще останат незабравими спомени за вас и бебче. пожелавам ви страхотно изкарване  Grinning А за да успокоиш изнервена рода, която вярва в това суеверие, можеш да отидеш на църква с бебече и да запалиш нарочена свещичка за здраве или да поискаш попа да прочете нещо за здраве.

# 38
  • sofia
  • Мнения: 4 296
За първи път чувам . newsm78

# 39
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Няма по важен Рожден Ден от Първия - най-чаканият от родителите на детенцето.
Изобщо каква е идеята на тая Тема? Shocked

# 40
  • Мнения: 1 108
За първи път чувам подобна глупост.
Естествено е , че ще се празнува .Аз ще направя страхотен купон.

# 41
  • Мнения: 1 489
Естествено,че се празнува.ние даже ще го слеем със кръщенката.
Единствено знам,че не се празнува 40 рожден ден,но пък не знам защо.

# 42
  • Мнения: 922
Празнува се и още как. Как ще пропуснеш такъв важен рожден дев. Не съм чула някой да не празнува.

Общи условия

Активация на акаунт